Licensed to Kingwood H. S. Swimming
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/22/2015 08:37 AM
             2015 Kingwood  JV & V @ Klein Oak JV & V - 10/21/2015             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay Junior Varsity
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein Oak High School  'A'                             NT    2:10.75   10  
     1) Walker, Nicole                  2) Moes, Kaylee 14                
     3) Barraza, Samantha               4) Mills, Callie 14               
                  31.32     1:05.26 (33.94)     1:35.78 (30.52)     2:10.75 (34.97)
  2 Kingwood High School  'A'                         2:18.75    2:18.31    5  
     1) Shanahan, Audrey L 14           2) LeBlanc, Taylor J 15           
     3) Armitage, Kayla I 15            4) Henson, Taylor K 14            
                  28.01     1:01.16 (33.15)     1:28.42 (27.26)     2:18.31 (49.89)
  3 Klein Oak High School  'B'                             NT    2:23.13    3  
     1) Sunseri, Brielle                2) Malbrough, Taitlyn 15          
     3) Gonzalez, Tatiana 17            4) Emmick, Anna 15                
                                  33.37 ( )   2:23.13 (1:49.76)                    
  4 Kingwood High School  'B'                         2:30.08    2:24.47  
     1) Studer, Regan A 14              2) Gupta, Bhavya 15               
     3) Trapp, Temple C 15              4) Holliday, Heather N 15         
                  31.73     1:05.87 (34.14)     1:34.59 (28.72)     2:24.47 (49.88)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay Junior Varsity
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein Oak High School  'A'                        1:34.03    1:54.67   10  
     1) Fuchs, Hayden 16                2) Mead, Dillon                   
     3) Davis, Keatin                   4) Molegraaf, Zac 15              
                  30.06     1:03.25 (33.19)     1:36.75 (33.50)     1:54.67 (17.92)
  2 Klein Oak High School  'B'                             NT    2:09.52    5  
     1) Tebo, Luke 14                   2) Tran, Joshua 15                
     3) Terracina, Nic 16               4) Tebo, Jonathan 14              
                  30.79     1:04.12 (33.33)     1:37.43 (33.31)     2:09.52 (32.09)
  3 Kingwood High School  'A'                         2:13.32    2:11.14    3  
     1) Laursen, Jacob B 15             2) Weaver, Mason H 14             
     3) El-Takach, Nick G 14            4) Rosenwinkel, Will C 15         
                  33.17     1:10.51 (37.34)     1:48.93 (38.42)     2:11.14 (22.21)
  4 Kingwood High School  'B'                         2:31.71    2:21.81  
     1) Kristoff, Trevor D 14           2) Byrd, Garrett C 15             
     3) Stults, Brady L 15              4) Buxton, Toby S 14              
                  30.61     1:05.00 (34.39)     1:43.43 (38.43)     2:21.81 (38.38)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennington, Gigi M        14 HUKI                 2:18.88    2:14.52    8  
  2 Mills, Callie             14 Oak                       NT    2:16.11    6  
  3 Henson, Taylor K          14 HUKI                 2:33.14    2:28.32    5  
  4 Emmick, Anna              15 Oak                  2:32.96    2:32.34    4  
  5 Molegraaf, Ryland            Oak                       NT    2:35.19    3  
  6 Norton, Courtney          14 Oak                       NT    2:38.20    2  
  7 Holliday, Heather N       15 HUKI                 2:44.39    2:40.20    1  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Jake C              17 HUKI                 2:06.43    1:59.94    8  
  2 Molegraaf, Zac            15 Oak                  2:08.00    2:04.47    6  
  3 Tebo, Luke                14 Oak                  2:07.88    2:10.67    5  
  4 El-Takach, Nick G         14 HUKI                 2:27.18    2:12.63    4  
  5 Weaver, Mason H           14 HUKI                 2:43.86    2:20.89    3  
  6 Terracina, Nic            16 Oak                  2:29.19    2:24.14    2  
  7 Horn, David               14 Oak                       NT    2:50.84    1  
  8 Byrd, Garrett C           15 HUKI                 3:15.62    2:53.78  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durkee, Mary E            14 HUKI                 2:32.74    2:36.63    8  
  2 Lleras, Ana P             15 HUKI                 2:57.56    2:52.00    6  
  3 Gonzalez, Tatiana         17 Oak                  2:49.64    2:52.01    5  
  4 Walker, Nicole               Oak                  2:44.75    2:53.98    4  
  5 Moes, Kaylee              14 Oak                       NT    2:54.39    3  
  6 Trapp, Temple C           15 HUKI                 3:07.02    2:57.91    2  
  7 Millard, Miranda L        14 HUKI                 4:04.42    3:22.64    1  
 -- Barraza, Samantha            Oak                       NT         DQ  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tebo, Jonathan            14 Oak                  2:28.77    2:20.39    8  
  2 Murray, Oliver J          14 HUKI                 2:34.38    2:20.65    6  
  3 Mead, Dillon                 Oak                  2:24.69    2:24.34    5  
  4 Spenser, Jacob            16 Oak                  2:36.47    2:32.51    4  
  5 Tran, Joshua              15 Oak                       NT    2:37.32    3  
  6 Stults, Brady L           15 HUKI                 3:05.81    2:42.65    2  
  7 Rosenwinkel, Will C       15 HUKI                 3:07.08    2:46.66    1  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Armitage, Kayla I         15 HUKI                   30.66      28.81    8  
  2 Fonesca, Bethany          16 Oak                    29.42      28.98    6  
  3 Peterson, Grayce E        15 HUKI                   29.18      29.48    5  
  4 LeBlanc, Taylor J         15 HUKI                   31.43      30.45    4  
  5 Baldwin, Makayla          15 Oak                    35.21      31.30    3  
  6 Hutto, Macie              14 Oak                       NT      31.61    2  
  7 Everett, Brenda              Oak                    32.25      31.70    1  
  8 George, Isabella A        14 HUKI                   31.04      32.06  
  9 Davidson, Lauren          15 Oak                    34.33     x32.43  
 10 Sunseri, Brielle             Oak                    34.62     x32.55  
 11 Broussard, Marla          14 Oak                    33.83     x32.82  
 12 Gupta, Bhavya             15 HUKI                   33.84     x32.98  
 13 Malbrough, Taitlyn        15 Oak                    33.01     x33.23  
 14 Shanahan, Audrey L        14 HUKI                   35.06     x33.44  
 15 Martinez, Samantha           Oak                    37.65     x37.49  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuchs, Hayden             16 Oak                    24.19      24.78    8  
  2 Davis, Keatin                Oak                    26.41      26.65    6  
  3 Avard, Jake D             14 HUKI                   31.63      29.38    5  
  4 Dodgen, Michael           14 Oak                    33.15      29.89    3.5
  4 Hutto, Jacob              17 Oak                    28.54      29.89    3.5
  6 Braddock, Cameron         14 Oak                    34.12     x31.10  
  7 Brumley, Sterling         14 Oak                    34.93     x32.08  
  8 Ashley, Garrett           15 Oak                    34.46     x32.87  
  9 Shedid, Gabriel           14 Oak                    38.22     x32.97  
 10 Kristoff, Trevor D        14 HUKI                   34.18      34.32    2  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Armitage, Kayla I         15 HUKI                 1:13.46    1:11.52    8  
                  32.51     1:11.52 (39.01)                                        
  2 Durkee, Mary E            14 HUKI                 1:15.91    1:11.78    6  
                  33.91     1:11.78 (37.87)                                        
  3 Gonzalez, Tatiana         17 Oak                  1:15.29    1:18.36    5  
                  38.62     1:18.36 (39.74)                                        
  4 Shanahan, Edie M          14 HUKI                 1:21.35    1:22.67    4  
                  38.01     1:22.67 (44.66)                                        
  5 Pennington, Gigi M        14 HUKI                 1:25.52    1:23.96    3  
                  39.46     1:23.96 (44.50)                                        
 -- Barraza, Samantha            Oak                       NT         DQ  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Jake C              17 HUKI                 1:02.18      59.75    8  
                  27.44       59.75 (32.31)                                        
  2 Spenser, Jacob            16 Oak                  1:05.38    1:03.06    6  
                  28.05     1:03.06 (35.01)                                        
  3 Molegraaf, Zac            15 Oak                  1:06.70    1:05.73    5  
                  30.05     1:05.73 (35.68)                                        
  4 Davis, Keatin                Oak                  1:11.57    1:13.64    4  
                  33.63     1:13.64 (40.01)                                        
  5 Terracina, Nic            16 Oak                  1:13.03    1:17.87    3  
                  34.57     1:17.87 (43.30)                                        
  6 Laursen, Jacob B          15 HUKI                 1:27.87    1:23.27    2  
                  35.40     1:23.27 (47.87)                                        
  7 Kristoff, Trevor D        14 HUKI                 1:51.27    1:42.25    1  
                  47.10     1:42.25 (55.15)                                        
 -- Buxton, Toby S            14 HUKI                 2:13.59         DQ  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koutsobinas, Sofia        15 Oak                       NT    1:03.67    8  
                  30.64     1:03.67 (33.03)                                        
  2 Fonesca, Bethany          16 Oak                  1:06.97    1:04.56    6  
                  31.59     1:04.56 (32.97)                                        
  3 LeBlanc, Taylor J         15 HUKI                 1:15.25    1:08.36    5  
                  32.57     1:08.36 (35.79)                                        
  4 Lleras, Ana P             15 HUKI                 1:11.60    1:08.82    4  
                  33.87     1:08.82 (34.95)                                        
  5 Everett, Brenda              Oak                       NT    1:09.08    3  
                  33.11     1:09.08 (35.97)                                        
  6 Studer, Regan A           14 HUKI                 1:13.75    1:09.11    2  
                  32.84     1:09.11 (36.27)                                        
  7 Trapp, Temple C           15 HUKI                 1:11.44    1:09.99    1  
                  33.58     1:09.99 (36.41)                                        
  8 Baldwin, Makayla          15 Oak                       NT    1:10.43  
                  32.65     1:10.43 (37.78)                                        
  9 Hutto, Macie              14 Oak                       NT   x1:10.73  
                  33.24     1:10.73 (37.49)                                        
 10 Davidson, Lauren          15 Oak                       NT   x1:11.75  
                  34.08     1:11.75 (37.67)                                        
 11 Gupta, Bhavya             15 HUKI                 1:18.38   x1:12.58  
                  34.34     1:12.58 (38.24)                                        
 12 Millard, Miranda L        14 HUKI                 1:18.43   x1:15.62  
                  34.59     1:15.62 (41.03)                                        
 13 Carruth, Aimee C          14 HUKI                 1:23.79   x1:21.05  
                  39.48     1:21.05 (41.57)                                        
 14 Martinez, Samantha           Oak                       NT   x1:23.00  
                  37.82     1:23.00 (45.18)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stults, Brady L           15 HUKI                 1:00.82      58.96    8  
                  29.43       58.96 (29.53)                                        
  2 Dehoyos, Marcus           15 Oak                       NT      59.89    6  
                  27.73       59.89 (32.16)                                        
  3 Weaver, Mason H           14 HUKI                 1:06.47    1:00.38    5  
                  28.66     1:00.38 (31.72)                                        
  4 Brown, Blake A            15 HUKI                 1:02.47    1:00.82    4  
                  29.20     1:00.82 (31.62)                                        
  5 Quintero, Nicholas        15 Oak                  1:06.29    1:01.01    3  
                  29.16     1:01.01 (31.85)                                        
  6 Turner, Sammy             17 Oak                    58.67    1:01.49    2  
                  28.81     1:01.49 (32.68)                                        
  7 Rosenwinkel, Will C       15 HUKI                 1:07.14    1:04.30    1  
                  30.50     1:04.30 (33.80)                                        
  8 Dodgen, Michael           14 Oak                       NT    1:09.40  
                  33.13     1:09.40 (36.27)                                        
  9 Braddock, Cameron         14 Oak                       NT   x1:09.45  
 10 Brumley, Sterling         14 Oak                       NT   x1:12.47  
                  35.25     1:12.47 (37.22)                                        
 11 Ashley, Garrett           15 Oak                       NT   x1:15.68  
                  36.42     1:15.68 (39.26)                                        
 12 Shedid, Gabriel           14 Oak                       NT   x1:18.30  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Callie             14 Oak                       NT    6:24.73    8  
                  33.57                             1:11.63 ( )     1:51.03 (39.40)
                                2:30.82 ( )                             3:10.50 ( )
        3:49.58 (39.08)                             4:29.46 ( )     5:08.70 (39.24)
                                5:47.41 ( )     6:24.73 (37.32)                    
  2 Henson, Taylor K          14 HUKI                 7:17.47    6:53.62    6  
                  35.82                             1:16.52 ( )                    
                                                                        4:49.22 ( )
      6:53.62 (2:04.40)                                                            
  3 Peterson, Grayce E        15 HUKI                 7:47.67    6:56.92    5  
                  36.35                             1:17.68 ( )     2:00.13 (42.45)
                                2:43.54 ( )                             3:27.02 ( )
        4:10.41 (43.39)                             4:53.25 ( )     5:36.24 (42.99)
                                6:18.58 ( )     6:56.92 (38.34)                    
  4 Molegraaf, Ryland            Oak                       NT    7:02.68    4  
                  35.85                             1:16.78 ( )     1:58.93 (42.15)
                                2:42.17 ( )                             3:26.83 ( )
        4:11.56 (44.73)                             4:55.53 ( )     5:39.07 (43.54)
                                6:22.00 ( )     7:02.68 (40.68)                    
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tebo, Jonathan            14 Oak                  5:34.48    5:30.02    8  
                  29.47     1:03.52 (34.05)     1:37.44 (33.92)     2:11.85 (34.41)
        2:45.28 (33.43)     3:19.55 (34.27)     3:53.66 (34.11)     4:27.40 (33.74)
        5:00.21 (32.81)     5:30.02 (29.81)                                        
  2 Tebo, Luke                14 Oak                  5:44.38    5:46.53    6  
                                1:07.70 ( )     1:43.19 (35.49)     2:19.04 (35.85)
        2:54.93 (35.89)     3:30.47 (35.54)     4:05.85 (35.38)     4:40.22 (34.37)
        5:13.60 (33.38)     5:46.53 (32.93)                                        
  3 Murray, Oliver J          14 HUKI                 6:19.23    5:47.27    5  
                  30.03     1:04.12 (34.09)     1:39.52 (35.40)     2:15.54 (36.02)
        2:51.74 (36.20)     3:28.70 (36.96)     4:05.03 (36.33)     4:40.28 (35.25)
        5:16.17 (35.89)     5:47.27 (31.10)                                        
  4 El-Takach, Nick G         14 HUKI                 6:46.24    6:14.16    4  
                  32.08     1:08.32 (36.24)     1:46.23 (37.91)     2:24.76 (38.53)
        3:03.32 (38.56)     3:41.71 (38.39)     4:21.27 (39.56)     5:00.88 (39.61)
        5:38.90 (38.02)     6:14.16 (35.26)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay Junior Varsity
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         1:56.12    1:55.14   10  
     1) Durkee, Mary E 14               2) Henson, Taylor K 14            
     3) Pennington, Gigi M 14           4) Peterson, Grayce E 15          
                  27.91       57.93 (30.02)     1:26.71 (28.78)     1:55.14 (28.43)
  2 Klein Oak High School  'A'                             NT    1:57.20    5  
     1) Mills, Callie 14                2) Fonesca, Bethany 16            
     3) Molegraaf, Ryland               4) Koutsobinas, Sofia 15          
                  28.74     1:05.40 (36.66)     1:34.37 (28.97)     1:57.20 (22.83)
  3 Kingwood High School  'B'                         2:03.21    2:04.18    3  
     1) Lleras, Ana P 15                2) George, Isabella A 14          
     3) Armitage, Kayla I 15            4) Shanahan, Edie M 14            
                  31.94     1:06.45 (34.51)     1:34.73 (28.28)     2:04.18 (29.45)
  4 Klein Oak High School  'B'                             NT    2:07.16  
     1) Emmick, Anna 15                 2) Malbrough, Taitlyn 15          
     3) Everett, Brenda                 4) Moes, Kaylee 14                
                  31.71     1:06.76 (35.05)   2:07.16 (1:00.40)                    
  5 Kingwood High School  'C'                         2:20.45   x2:15.14  
     1) Shanahan, Audrey L 14           2) Millard, Miranda L 14          
     3) Carruth, Aimee C 14             4) Gupta, Bhavya 15               
                  33.76     1:06.64 (32.88)     1:43.06 (36.42)     2:15.14 (32.08)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay Junior Varsity
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         1:45.15    1:43.16   10  
     1) Murray, Oliver J 14             2) Brown, Blake A 15              
     3) Weaver, Mason H 14              4) Wood, Jake C 17                
                  26.34       53.84 (27.50)     1:20.01 (26.17)     1:43.16 (23.15)
  2 Klein Oak High School  'A'                             NT    1:45.87    5  
     1) Davis, Keatin                   2) Turner, Sammy 17               
     3) Spenser, Jacob 16               4) Mead, Dillon                   
                  27.10       54.67 (27.57)     1:21.13 (26.46)     1:45.87 (24.74)
  3 Klein Oak High School  'B'                             NT    1:50.74    3  
     1) Dehoyos, Marcus 15              2) Tran, Joshua 15                
     3) Quintero, Nicholas 15           4) Smith, Conner 14               
                  27.20       56.61 (29.41)     1:24.76 (28.15)     1:50.74 (25.98)
  4 Kingwood High School  'B'                         2:16.37    2:08.76  
     1) Byrd, Garrett C 15              2) Buxton, Toby S 14              
     3) Kristoff, Trevor D 14           4) Avard, Jake D 14               
                  31.30     1:06.07 (34.77)     1:40.31 (34.24)     2:08.76 (28.45)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Nicole               Oak                  1:18.27    1:14.40    8  
                  35.59     1:14.40 (38.81)                                        
  2 Shanahan, Edie M          14 HUKI                 1:19.46    1:19.04    6  
                  38.86     1:19.04 (40.18)                                        
  3 Studer, Regan A           14 HUKI                 1:31.35    1:19.09    5  
                  38.47     1:19.09 (40.62)                                        
  4 Norton, Courtney          14 Oak                       NT    1:22.64    4  
                  38.62     1:22.64 (44.02)                                        
  5 Sunseri, Brielle             Oak                       NT    1:24.42    3  
  6 Shanahan, Audrey L        14 HUKI                 1:28.48    1:25.76    2  
                  42.70     1:25.76 (43.06)                                        
  7 Broussard, Marla          14 Oak                       NT    1:35.85    1  
                  44.56     1:35.85 (51.29)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuchs, Hayden             16 Oak                  1:03.01    1:05.43    8  
                  32.07     1:05.43 (33.36)                                        
  2 Quintero, Nicholas        15 Oak                  1:16.57    1:14.68    6  
                  37.74     1:14.68 (36.94)                                        
  3 Smith, Conner             14 Oak                       NT    1:19.54    5  
                  38.14     1:19.54 (41.40)                                        
  4 Brown, Blake A            15 HUKI                 1:23.25    1:21.56    4  
                  39.03     1:21.56 (42.53)                                        
  5 Laursen, Jacob B          15 HUKI                 1:27.24    1:22.51    3  
  6 Horn, David               14 Oak                       NT    1:27.14    2  
                  41.75     1:27.14 (45.39)                                        
  7 Buxton, Toby S            14 HUKI                 1:58.06    1:39.65    1  
                  47.86     1:39.65 (51.79)                                        
  8 Byrd, Garrett C           15 HUKI                 1:44.55    1:48.24  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moes, Kaylee              14 Oak                       NT    1:25.25    8  
                  40.72     1:25.25 (44.53)                                        
  2 George, Isabella A        14 HUKI                 1:27.99    1:26.56    6  
                  41.05     1:26.56 (45.51)                                        
  3 Malbrough, Taitlyn        15 Oak                  1:27.69    1:28.54    5  
                  41.95     1:28.54 (46.59)                                        
  4 Koutsobinas, Sofia        15 Oak                       NT    1:29.10    4  
                  40.60     1:29.10 (48.50)                                        
  5 Emmick, Anna              15 Oak                  1:31.38    1:35.25    3  
                  43.82     1:35.25 (51.43)                                        
  6 Holliday, Heather N       15 HUKI                 1:58.63    1:46.46    2  
                  49.13     1:46.46 (57.33)                                        
  7 Carruth, Aimee C          14 HUKI                 2:00.72    1:50.41    1  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke Junior Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mead, Dillon                 Oak                  1:10.08    1:06.58    8  
                  30.63     1:06.58 (35.95)                                        
  2 Tran, Joshua              15 Oak                       NT    1:23.02    6  
                  38.63     1:23.02 (44.39)                                        
  3 Avard, Jake D             14 HUKI                 1:37.56    1:24.54    5  
                  37.72     1:24.54 (46.82)                                        
  4 Dehoyos, Marcus           15 Oak                       NT    1:24.58    4  
                  39.59     1:24.58 (44.99)                                        
  5 Hutto, Jacob              17 Oak                  1:26.56    1:28.38    3  
                  39.75     1:28.38 (48.63)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay Junior Varsity
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         4:19.53    4:22.62   10  
     1) Durkee, Mary E 14               2) Shanahan, Edie M 14            
     3) Peterson, Grayce E 15           4) Pennington, Gigi M 14          
                  30.53   1:02.56 (1:02.56)     1:34.75 (32.19)   2:10.31 (1:07.75)
        2:43.63 (33.32)   3:18.16 (1:07.85)     3:49.33 (31.17)   4:22.62 (1:04.46)
  2 Klein Oak High School  'A'                             NT    4:35.62    5  
     1) Koutsobinas, Sofia 15           2) Walker, Nicole                 
     3) Fonesca, Bethany 16             4) Barraza, Samantha              
                  34.28   1:12.34 (1:12.34)     1:28.92 (16.58)   2:18.91 (1:06.57)
        2:49.94 (31.03)   3:33.32 (1:14.41)     4:01.48 (28.16)   4:35.62 (1:02.30)
  3 Klein Oak High School  'B'                             NT    4:44.37    3  
     1) Molegraaf, Ryland               2) Everett, Brenda                
     3) Norton, Courtney 14             4) Gonzalez, Tatiana 17           
                  32.95                                                 1:44.35 ( )
        2:20.87 (36.52)   3:35.77 (1:51.42)     4:08.09 (32.32)   4:44.37 (1:08.60)
  4 Kingwood High School  'B'                         4:51.64    4:44.42  
     1) Trapp, Temple C 15              2) Lleras, Ana P 15               
     3) Holliday, Heather N 15          4) Studer, Regan A 14             
                  33.67   1:11.01 (1:11.01)     1:44.35 (33.34)   2:19.78 (1:08.77)
        2:54.69 (34.91)   3:34.08 (1:14.30)     4:07.86 (33.78)   4:44.42 (1:10.34)
  5 Kingwood High School  'C'                         5:04.32   x4:57.35  
     1) LeBlanc, Taylor J 15            2) Carruth, Aimee C 14            
     3) Millard, Miranda L 14           4) George, Isabella A 14          
                  33.10   1:09.10 (1:09.10)     1:43.51 (34.41)   2:25.60 (1:16.50)
        3:01.31 (35.71)   3:40.96 (1:15.36)     4:16.55 (35.59)   4:57.35 (1:16.39)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay Junior Varsity
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein Oak High School  'A'                             NT    3:49.50   10  
     1) Molegraaf, Zac 15               2) Tebo, Luke 14                  
     3) Tebo, Jonathan 14               4) Fuchs, Hayden 16               
                  27.23       57.24 (57.24)     1:25.93 (28.69)     1:56.87 (59.63)
        2:23.64 (26.77)     2:53.06 (56.19)     3:20.57 (27.51)     3:49.50 (56.44)
  2 Kingwood High School  'A'                         3:54.54    3:59.35    5  
     1) Murray, Oliver J 14             2) Brown, Blake A 15              
     3) Stults, Brady L 15              4) Wood, Jake C 17                
                  27.19       56.91 (56.91)     1:27.51 (30.60)   2:09.18 (1:12.27)
        2:35.72 (26.54)     3:06.35 (57.17)     3:31.48 (25.13)     3:59.35 (53.00)
  3 Klein Oak High School  'B'                             NT    4:08.10    3  
     1) Terracina, Nic 16               2) Spenser, Jacob 16              
     3) Quintero, Nicholas 15           4) Turner, Sammy 17               
                  29.61   1:02.28 (1:02.28)     1:30.30 (28.02)   2:02.46 (1:00.18)
        2:34.37 (31.91)   3:06.02 (1:03.56)     3:35.36 (29.34)   4:08.10 (1:02.08)
  4 Kingwood High School  'B'                         4:30.68    4:17.91  
     1) El-Takach, Nick G 14            2) Avard, Jake D 14               
     3) Laursen, Jacob B 15             4) Rosenwinkel, Will C 15         
                  28.82   1:00.50 (1:00.50)     1:32.00 (31.50)   2:07.39 (1:06.89)
        2:38.12 (30.73)   3:13.97 (1:06.58)     3:43.65 (29.68)   4:17.91 (1:03.94)
 
Event 101  Girls 200 Yard Medley Relay Varsity
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         1:54.88    1:52.77   10  
     1) Whiteside, Caitlin M 15         2) Bocock, Emily E 17             
     3) Saenz Del Villar, Renata R 16   4) Shimel, Aley S 16              
                  27.75       58.75 (31.00)     1:23.75 (25.00)     1:52.77 (29.02)
  2 Kingwood High School  'B'                         2:01.85    1:59.34    5  
     1) Duplantis, Angela G 14          2) Neel, Kara N 16                
     3) Schmude, Katie A 16             4) Ferguson, Grace E 14           
                  32.44     1:04.51 (32.07)     1:30.47 (25.96)     1:59.34 (28.87)
  3 Klein Oak High School  'A'                        1:52.09    2:01.50    3  
     1) Waindel, Madison 15             2) Newton, Madison 16             
     3) Bryant, Ginger 17               4) Klawiter, Riley 14             
                  26.06       55.64 (29.58)     1:19.87 (24.23)     2:01.50 (41.63)
  4 Kingwood High School  'C'                         2:13.01   x2:07.98  
     1) Surles, Allie N 16              2) Berkstresser, Megan L 17       
     3) Laursen, Erika M 16             4) Dugas, Julianne M 17           
  5 Klein Oak High School  'B'                        2:05.66    2:14.51  
     1) Altoff, Sarah 14                2) Kielb, Jacquelyn 17            
     3) Brisbane, Mary 16               4) Tebo, Natalie 14               
                  28.67     1:01.31 (32.64)     1:29.37 (28.06)     2:14.51 (45.14)
 
Event 102  Boys 200 Yard Medley Relay Varsity
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         1:44.23    1:40.77   10  
     1) Anderson, Jordan P 15           2) Bass, Jacob C 14               
     3) Morejon, David 17               4) Pennington, Jonah C 16         
                  26.28       54.54 (28.26)     1:22.83 (28.29)     1:40.77 (17.94)
  2 Klein Oak High School  'A'                        1:41.22    1:43.22    5  
     1) Londono, Alejandro              2) Reed, Caleb 16                 
     3) Baskett, Wally 15               4) Martin, Matthew 17             
                  26.39       55.04 (28.65)     1:24.64 (29.60)     1:43.22 (18.58)
  3 Kingwood High School  'B'                         1:47.07    1:43.57    3  
     1) Unalmis, Bora A 15              2) Puckett, Scout A 14            
     3) Richmond, Connor A 15           4) Carter, Alex G 18              
                  30.68     1:05.09 (34.41)     1:42.01 (36.92)      1:43.57 (1.56)
  4 Klein Oak High School  'B'                        1:44.56    1:51.86  
     1) Schmidt, Zack T 17              2) Tran, Matthew 18               
     3) Rush, Ben                       4) Payne, Trevor 16               
                  26.16       54.81 (28.65)     1:22.83 (28.02)     1:51.86 (29.03)
 
Event 103  Girls 200 Yard Freestyle Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neel, Kara N              16 HUKI                 2:05.23    2:04.86    8  
  2 Newton, Regan             14 Oak                  2:08.78    2:06.32    6  
  3 Schmude, Katie A          16 HUKI                 2:09.12    2:06.43    5  
  4 Hoffpauir, Meghan            Oak                  2:04.43    2:08.78    4  
  5 Klawiter, Riley           14 Oak                       NT    2:12.29    3  
  6 Ferguson, Grace E         14 HUKI                 2:16.71    2:12.91    2  
  7 Farnie, Ashley R          16 HUKI                 2:20.31    2:14.92    1  
  8 Hodges, Kristen           17 Oak                  2:32.57    2:19.91  
 
Event 104  Boys 200 Yard Freestyle Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennington, Jonah C       16 HUKI                 1:49.17    1:45.64    8  
  2 Gill, Keith               17 Oak                  1:43.41    1:47.95    6  
  3 Rush, Ben                    Oak                  1:58.81    1:54.29    5  
  4 Richmond, Connor A        15 HUKI                 1:55.51    1:54.58    4  
  5 Schmidt, Zack T           17 Oak                  1:52.68    1:54.60    3  
  6 Davis, Josh               15 Oak                  2:00.93    1:55.65    2  
  7 Unalmis, Bora A           15 HUKI                 1:54.54    1:57.56    1  
  8 Ingle, Dylan M            17 HUKI                 2:10.65    2:05.45  
 
Event 105  Girls 200 Yard IM Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shimel, Aley S            16 HUKI                 2:12.22    2:12.30    8  
  2 Bocock, Emily E           17 HUKI                 2:20.52    2:15.76    6  
  3 Rochet, Andrea            15 Oak                  2:22.91    2:23.83    5  
  4 Surles, Allie N           16 HUKI                 2:26.63    2:27.98    4  
  5 Berkstresser, Megan L     17 HUKI                 2:28.57    2:28.90    3  
  6 Brisbane, Mary            16 Oak                  2:28.32    2:32.54    2  
  7 Newton, Madison           16 Oak                  2:24.05    2:33.76    1  
  8 Lund, Lauren              16 Oak                  2:40.52    2:45.75  
 
Event 106  Boys 200 Yard IM Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klawiter, Tyler           15 Oak                  2:03.40    2:02.44    8  
  2 Bass, Jacob C             14 HUKI                 2:05.96    2:02.81    6  
  3 Anderson, Jordan P        15 HUKI                 2:13.53    2:05.69    5  
  4 Boase, Nicholas C         16 HUKI                 2:12.47    2:08.15    4  
  5 Rush, Ben                    Oak                  2:03.52    2:10.07    3  
  6 Monk, Michael O           17 HUKI                 2:19.53    2:13.88    2  
  7 Reed, Caleb               16 Oak                  2:28.27    2:26.99    1  
  8 Miller, Jess C               Oak                  2:19.52    2:29.64  
 
Event 107  Girls 50 Yard Freestyle Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Ginger            17 Oak                    26.27      26.20    8  
  2 Whiteside, Caitlin M      15 HUKI                   26.61      26.56    6  
  3 Saenz Del Villar, Renata  16 HUKI                   27.15      26.80    5  
  4 Armel, Anna R             16 HUKI                   26.89      26.84    4  
  5 Shimel, Arianna G         16 HUKI                   27.11      27.18    3  
  6 Duplantis, Angela G       14 HUKI                   27.48     x27.21  
  7 Dugas, Julianne M         17 HUKI                   27.74     x27.56  
  8 Altoff, Sarah             14 Oak                    28.76      28.76    2  
  9 Kielb, Jacquelyn          17 Oak                    28.46      29.35    1  
 
Event 108  Boys 50 Yard Freestyle Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colf, David               16 Oak                    23.31      23.22    8  
  2 Morejon, Eric             15 HUKI                   23.94      23.31    6  
  3 Ballesteros, Brandon      17 Oak                    23.13      23.38    5  
  4 Londono, Alejandro           Oak                    23.55      23.45    4  
  5 Rushing, Ethan G          18 HUKI                   23.58      23.76    3  
  6 Puckett, Scout A          14 HUKI                   24.48      24.21    2  
  7 Davidson, Austin          16 Oak                    23.90      24.45    1  
  8 McGuffey, Alex A          18 HUKI                   25.16      25.29  
 
Event 111  Girls 100 Yard Butterfly Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Armel, Anna R             16 HUKI                 1:04.60    1:02.19    8  
                  29.48     1:02.19 (32.71)                                        
  2 Waindel, Madison          15 Oak                  1:07.32    1:05.45    6  
                  31.24     1:05.45 (34.21)                                        
  3 Dugas, Julianne M         17 HUKI                 1:06.67    1:06.68    5  
                  31.48     1:06.68 (35.20)                                        
  4 Whiteside, Caitlin M      15 HUKI                 1:08.20    1:07.24    4  
                  30.54     1:07.24 (36.70)                                        
  5 Bocock, Emily E           17 HUKI                 1:06.38    1:07.40    3  
                  31.75     1:07.40 (35.65)                                        
  6 Hoffpauir, Meghan            Oak                  1:06.98    1:07.71    2  
                  32.02     1:07.71 (35.69)                                        
  7 Lund, Lauren              16 Oak                  1:12.15    1:13.31    1  
                  35.14     1:13.31 (38.17)                                        
  8 Altoff, Sarah             14 Oak                  1:13.29    1:15.15  
                  35.38     1:15.15 (39.77)                                        
 
Event 112  Boys 100 Yard Butterfly Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Londono, Alejandro           Oak                    51.36      53.57    8  
                  25.47       53.57 (28.10)                                        
  2 Baskett, Wally            15 Oak                    53.86      55.32    6  
                  25.44       55.32 (29.88)                                        
  3 Morejon, Eric             15 HUKI                   59.82      58.74    5  
                  28.01       58.74 (30.73)                                        
  4 Unalmis, Bora A           15 HUKI                 1:00.73      59.57    4  
                  27.55       59.57 (32.02)                                        
  5 McGuffey, Alex A          18 HUKI                   59.34    1:00.86    3  
                  28.48     1:00.86 (32.38)                                        
  6 Monk, Michael O           17 HUKI                 1:01.37    1:02.89    2  
                  29.68     1:02.89 (33.21)                                        
  7 Raphael, Alex             15 Oak                       NT    1:06.20    1  
                  30.91     1:06.20 (35.29)                                        
 
Event 113  Girls 100 Yard Freestyle Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saenz Del Villar, Renata  16 HUKI                   58.35      57.83    8  
                  28.18       57.83 (29.65)                                        
  2 Dowd, Val N               16 HUKI                 1:00.15      58.07    6  
                  28.25       58.07 (29.82)                                        
  3 Shimel, Arianna G         16 HUKI                   58.76      58.40    5  
                  28.32       58.40 (30.08)                                        
  4 Klawiter, Riley           14 Oak                    59.40      58.72    4  
                  28.67       58.72 (30.05)                                        
  5 Ferguson, Grace E         14 HUKI                 1:01.17      59.91    3  
                  28.98       59.91 (30.93)                                        
  6 Leal, Briana              15 HUKI                 1:01.95   x1:01.62  
  7 Middleton, Avery          14 Oak                  1:03.88    1:02.78    2  
                  29.91     1:02.78 (32.87)                                        
  8 Laursen, Erika M          16 HUKI                 1:04.94   x1:03.15  
                  30.10     1:03.15 (33.05)                                        
  9 Tebo, Natalie             14 Oak                       NT    1:04.90    1  
                  31.61     1:04.90 (33.29)                                        
 
Event 114  Boys 100 Yard Freestyle Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morejon, David            17 HUKI                   48.94      48.94    8  
                  23.25       48.94 (25.69)                                        
  2 Ballesteros, Brandon      17 Oak                    50.89      50.75    6  
                  24.80       50.75 (25.95)                                        
  3 Martin, Matthew           17 Oak                    52.49      52.63    5  
                  25.61       52.63 (27.02)                                        
  4 Santilena, Ryan D         16 HUKI                   53.27      52.64    4  
                  25.58       52.64 (27.06)                                        
  5 Rushing, Ethan G          18 HUKI                   51.63      52.68    3  
                  25.26       52.68 (27.42)                                        
  6 Colf, David               16 Oak                    53.57      52.83    2  
                  25.51       52.83 (27.32)                                        
  7 Davidson, Austin          16 Oak                    50.21      53.22    1  
                  25.49       53.22 (27.73)                                        
  8 Carter, Alex G            18 HUKI                   52.79      53.38  
                  25.17       53.38 (28.21)                                        
 
Event 115  Girls 500 Yard Freestyle Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shimel, Aley S            16 HUKI                 5:23.71    5:15.85    8  
                  28.86                             1:00.82 ( )     1:33.31 (32.49)
                                2:05.63 ( )                             2:38.06 ( )
        3:10.50 (32.44)                             3:42.52 ( )     4:14.55 (32.03)
                                4:46.08 ( )     5:15.85 (29.77)                    
  2 Neel, Kara N              16 HUKI                 5:40.18    5:32.34    6  
                  30.01                             1:02.56 ( )     1:36.18 (33.62)
                                2:10.39 ( )                             2:44.59 ( )
        3:18.83 (34.24)                             3:53.13 ( )     4:27.03 (33.90)
                                5:00.22 ( )     5:32.34 (32.12)                    
  3 Newton, Regan             14 Oak                       NT    5:34.96    5  
                  30.70                             1:03.89 ( )     1:38.00 (34.11)
                                2:12.26 ( )                             2:46.77 ( )
        3:20.89 (34.12)                             3:54.67 ( )     4:28.48 (33.81)
                                5:02.04 ( )     5:34.96 (32.92)                    
  4 Rochet, Andrea            15 Oak                  5:31.26    5:37.02    4  
                  30.37                             1:03.57 ( )     1:37.69 (34.12)
                                2:12.15 ( )                             2:46.08 ( )
        3:20.15 (34.07)                             3:54.55 ( )     4:28.58 (34.03)
                                5:03.18 ( )     5:37.02 (33.84)                    
 
Event 116  Boys 500 Yard Freestyle Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bass, Jacob C             14 HUKI                 5:04.42    5:05.83    8  
                  28.75     1:00.01 (31.26)     1:31.51 (31.50)     2:03.18 (31.67)
        2:35.11 (31.93)     3:06.21 (31.10)     3:37.16 (30.95)     4:08.07 (30.91)
        4:37.03 (28.96)     5:05.83 (28.80)                                        
  2 Baskett, Wally            15 Oak                       NT    5:08.47    6  
                  28.80     1:00.19 (31.39)     1:31.97 (31.78)     2:03.48 (31.51)
        2:34.91 (31.43)     3:05.54 (30.63)     3:35.98 (30.44)     4:07.18 (31.20)
        4:38.23 (31.05)     5:08.47 (30.24)                                        
  3 Schmidt, Zack T           17 Oak                  5:02.83    5:12.91    5  
                  28.63       59.54 (30.91)     1:31.40 (31.86)     2:03.46 (32.06)
        2:35.65 (32.19)     3:06.85 (31.20)     3:38.31 (31.46)     4:09.65 (31.34)
        4:41.51 (31.86)     5:12.91 (31.40)                                        
  4 Puckett, Scout A          14 HUKI                 5:11.73    5:16.85    4  
                  28.52     1:00.22 (31.70)     1:31.86 (31.64)     2:03.95 (32.09)
        2:35.62 (31.67)     3:07.88 (32.26)     3:40.87 (32.99)     4:13.52 (32.65)
        4:45.70 (32.18)     5:16.85 (31.15)                                        
 
Event 117  Girls 200 Yard Freestyle Relay Varsity
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         1:48.35    1:46.75   10  
     1) Shimel, Arianna G 16            2) Ferguson, Grace E 14           
     3) Saenz Del Villar, Renata R 16   4) Armel, Anna R 16               
                  27.35       54.43 (27.08)     1:20.62 (26.19)     1:46.75 (26.13)
  2 Klein Oak High School  'A'                        1:46.57    1:47.96    5  
     1) Newton, Madison 16              2) Hoffpauir, Meghan              
     3) Klawiter, Riley 14              4) Bryant, Ginger 17              
                  28.14       55.33 (27.19)     1:21.95 (26.62)     1:47.96 (26.01)
  3 Kingwood High School  'B'                         1:52.71    1:49.11    3  
     1) Dugas, Julianne M 17            2) Leal, Briana 15                
     3) Schmude, Katie A 16             4) Dowd, Val N 16                 
                  28.54       55.62 (27.08)     1:22.24 (26.62)     1:49.11 (26.87)
  4 Klein Oak High School  'B'                        1:49.25    1:52.93  
     1) Hodges, Kristen 17              2) Lund, Lauren 16                
     3) Newton, Regan 14                4) Rochet, Andrea 15              
                  27.78       56.58 (28.80)     1:24.68 (28.10)     1:52.93 (28.25)
  5 Klein Oak High School  'C'                        1:54.33   x1:59.61  
     1) Middleton, Avery 14             2) Tebo, Natalie 14               
     3) Brisbane, Mary 16               4) Kielb, Jacquelyn 17            
                  29.03       58.95 (29.92)     1:28.33 (29.38)     1:59.61 (31.28)
 
Event 118  Boys 200 Yard Freestyle Relay Varsity
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein Oak High School  'A'                        1:31.18    1:31.64   10  
     1) Baskett, Wally 15               2) Colf, David 16                 
     3) Ballesteros, Brandon 17         4) Gill, Keith 17                 
                  23.59       46.86 (23.27)     1:10.03 (23.17)     1:31.64 (21.61)
  2 Kingwood High School  'A'                         1:34.99    1:32.62    5  
     1) Morejon, Eric 15                2) Monk, Michael O 17             
     3) Santilena, Ryan D 16            4) Carter, Alex G 18              
                  23.14       45.77 (22.63)     1:09.89 (24.12)     1:32.62 (22.73)
  3 Kingwood High School  'B'                         1:36.76    1:35.05    3  
     1) Boase, Nicholas C 16            2) Bass, Jacob C 14               
     3) Puckett, Scout A 14             4) Rushing, Ethan G 18            
                  23.83       47.70 (23.87)     1:11.71 (24.01)     1:35.05 (23.34)
  4 Klein Oak High School  'B'                        1:34.15    1:36.61  
     1) Davis, Josh 15                  2) Reed, Caleb 16                 
     3) Davidson, Austin 16             4) Klawiter, Tyler 15             
                  24.66       48.68 (24.02)     1:13.91 (25.23)     1:36.61 (22.70)
  5 Klein Oak High School  'C'                        1:40.99   x1:43.66  
     1) Miller, Jess C                  2) Raphael, Alex 15               
     3) Schmidt, Zack T 17              4) Payne, Trevor 16               
                  26.27       52.25 (25.98)     1:43.66 (51.41)                    
 
Event 119  Girls 100 Yard Backstroke Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmude, Katie A          16 HUKI                 1:06.27    1:05.28    8  
                  32.00     1:05.28 (33.28)                                        
  2 Duplantis, Angela G       14 HUKI                 1:07.85    1:05.36    6  
                  31.74     1:05.36 (33.62)                                        
  3 Waindel, Madison          15 Oak                  1:05.46    1:06.39    5  
                  32.16     1:06.39 (34.23)                                        
  4 Surles, Allie N           16 HUKI                 1:07.16    1:08.14    4  
                  33.11     1:08.14 (35.03)                                        
  5 Berkstresser, Megan L     17 HUKI                 1:09.89    1:09.82    3  
                  34.92     1:09.82 (34.90)                                        
  6 Kielb, Jacquelyn          17 Oak                  1:10.68    1:13.19    2  
                  35.35     1:13.19 (37.84)                                        
  7 Hodges, Kristen           17 Oak                  1:07.66    1:13.36    1  
                  35.48     1:13.36 (37.88)                                        
  8 Middleton, Avery          14 Oak                  1:15.98    1:15.92  
                  37.31     1:15.92 (38.61)                                        
 
Event 120  Boys 100 Yard Backstroke Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morejon, David            17 HUKI                   55.27      56.62    8  
                  27.10       56.62 (29.52)                                        
  2 Martin, Matthew           17 Oak                    54.52      59.14    6  
                  28.77       59.14 (30.37)                                        
  3 Boase, Nicholas C         16 HUKI                 1:01.28      59.71    5  
                  28.99       59.71 (30.72)                                        
  4 Santilena, Ryan D         16 HUKI                   59.14      59.82    4  
                  29.10       59.82 (30.72)                                        
  5 Gill, Keith               17 Oak                    57.50    1:00.05    3  
                  29.13     1:00.05 (30.92)                                        
  6 Davis, Josh               15 Oak                  1:08.86    1:02.06    2  
                  30.36     1:02.06 (31.70)                                        
  7 Ingle, Dylan M            17 HUKI                 1:08.16    1:08.15    1  
                  32.30     1:08.15 (35.85)                                        
  8 Payne, Trevor             16 Oak                  1:10.88    1:09.46  
                  33.28     1:09.46 (36.18)                                        
 
Event 121  Girls 100 Yard Breaststroke Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Ginger            17 Oak                  1:06.77    1:10.66    8  
                  33.78     1:10.66 (36.88)                                        
  2 Dowd, Val N               16 HUKI                 1:15.58    1:14.46    6  
                  35.43     1:14.46 (39.03)                                        
  3 Newton, Madison           16 Oak                  1:14.55    1:18.95    5  
                  37.45     1:18.95 (41.50)                                        
  4 Leal, Briana              15 HUKI                 1:18.27    1:19.06    4  
                  37.10     1:19.06 (41.96)                                        
  5 Brisbane, Mary            16 Oak                  1:21.50    1:19.82    3  
                  37.13     1:19.82 (42.69)                                        
  6 Farnie, Ashley R          16 HUKI                 1:26.40    1:25.06    2  
                  41.28     1:25.06 (43.78)                                        
  7 Laursen, Erika M          16 HUKI                 1:27.32    1:25.43    1  
                  41.19     1:25.43 (44.24)                                        
  8 Tebo, Natalie             14 Oak                  1:28.17    1:28.19  
 
Event 122  Boys 100 Yard Breaststroke Varsity
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richmond, Connor A        15 HUKI                 1:03.07    1:01.34    8  
                  28.80     1:01.34 (32.54)                                        
  2 Reed, Caleb               16 Oak                  1:04.83    1:06.75    6  
                  31.32     1:06.75 (35.43)                                        
  3 Carter, Alex G            18 HUKI                 1:06.96    1:07.25    5  
                  31.36     1:07.25 (35.89)                                        
  4 Pennington, Jonah C       16 HUKI                 1:10.31    1:08.54    4  
                  31.86     1:08.54 (36.68)                                        
  5 Anderson, Jordan P        15 HUKI                 1:10.20    1:08.78    3  
                  32.41     1:08.78 (36.37)                                        
  6 Klawiter, Tyler           15 Oak                  1:08.78    1:09.90    2  
                  32.86     1:09.90 (37.04)                                        
  7 Tran, Matthew             18 Oak                  1:09.32    1:11.62    1  
                  32.67     1:11.62 (38.95)                                        
  8 Raphael, Alex             15 Oak                  1:14.70    1:14.20  
                  34.80     1:14.20 (39.40)                                        
 
Event 123  Girls 400 Yard Freestyle Relay Varsity
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         3:45.85    3:44.30   10  
     1) Bocock, Emily E 17              2) Whiteside, Caitlin M 15        
     3) Armel, Anna R 16                4) Shimel, Aley S 16              
                  26.62       55.21 (55.21)     1:22.35 (27.14)     1:52.64 (57.43)
        2:19.86 (27.22)     2:49.30 (56.66)     3:15.54 (26.24)     3:44.30 (55.00)
  2 Kingwood High School  'B'                         3:56.80    3:57.10    5  
     1) Shimel, Arianna G 16            2) Dowd, Val N 16                 
     3) Neel, Kara N 16                 4) Duplantis, Angela G 14         
                  28.32       58.32 (58.32)     1:26.62 (28.30)     1:57.12 (58.80)
        2:26.12 (29.00)   2:57.25 (1:00.13)     3:26.35 (29.10)     3:57.10 (59.85)
  3 Klein Oak High School  'A'                        3:52.39    4:05.87    3  
     1) Hodges, Kristen 17              2) Rochet, Andrea 15              
     3) Newton, Regan 14                4) Hoffpauir, Meghan              
                  29.70   1:00.80 (1:00.80)     1:29.60 (28.80)   2:01.77 (1:00.97)
        2:32.32 (30.55)   3:05.89 (1:04.12)     3:34.31 (28.42)     4:05.87 (59.98)
  4 Kingwood High School  'C'                         4:07.27   x4:09.81  
     1) Leal, Briana 15                 2) Farnie, Ashley R 16            
     3) Berkstresser, Megan L 17        4) Surles, Allie N 16             
                  29.63   1:01.97 (1:01.97)     1:32.91 (30.94)   2:05.56 (1:03.59)
        2:35.98 (30.42)   3:08.28 (1:02.72)     3:37.15 (28.87)   4:09.81 (1:01.53)
 -- Klein Oak High School  'B'                        3:54.48         DQ  
     1) Lund, Lauren 16                 2) Altoff, Sarah 14               
     3) Waindel, Madison 15             4) Middleton, Avery 14            
                  31.24   1:06.30 (1:06.30)     1:36.68 (30.38)   2:09.80 (1:03.50)
        2:40.14 (30.34)   3:14.39 (1:04.59)     3:44.72 (30.33)        DQ (1:04.32)
 
Event 124  Boys 400 Yard Freestyle Relay Varsity
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein Oak High School  'A'                        3:18.66    3:21.73   10  
     1) Klawiter, Tyler 15              2) Londono, Alejandro             
     3) Ballesteros, Brandon 17         4) Gill, Keith 17                 
                  24.59       50.31 (50.31)     1:13.98 (23.67)     1:39.75 (49.44)
        2:04.25 (24.50)     2:30.62 (50.87)     2:54.73 (24.11)     3:21.73 (51.11)
  2 Kingwood High School  'B'                         3:27.65    3:26.55    5  
     1) Rushing, Ethan G 18             2) Richmond, Connor A 15          
     3) Anderson, Jordan P 15           4) Boase, Nicholas C 16           
                  24.96       51.63 (51.63)     1:16.19 (24.56)     1:44.43 (52.80)
        2:08.99 (24.56)     2:36.31 (51.88)     3:00.06 (23.75)     3:26.55 (50.24)
  3 Klein Oak High School  'B'                        3:22.11    3:36.24    3  
     1) Colf, David 16                  2) Davidson, Austin 16            
     3) Davis, Josh 15                  4) Martin, Matthew 17             
                  25.41       52.98 (52.98)     1:19.44 (26.46)     1:49.13 (56.15)
        2:15.19 (26.06)     2:43.31 (54.18)     3:08.67 (25.36)     3:36.24 (52.93)
  4 Kingwood High School  'C'                         3:40.41    3:36.62  
     1) Unalmis, Bora A 15              2) Ingle, Dylan M 17              
     3) McGuffey, Alex A 18             4) Santilena, Ryan D 16           
                  25.41       53.47 (53.47)     1:20.51 (27.04)     1:51.07 (57.60)
        2:17.01 (25.94)     2:44.70 (53.63)     3:09.86 (25.16)     3:36.62 (51.92)
  5 Klein Oak High School  'C'                        3:40.99   x3:58.33  
     1) Tran, Matthew 18                2) Miller, Jess C                 
     3) Raphael, Alex 15                4) Payne, Trevor 16               
                  28.24       59.41 (59.41)     1:27.39 (27.98)     1:58.60 (59.19)
        2:27.04 (28.44)     2:58.35 (59.75)     3:27.22 (28.87)     3:58.33 (59.98)
 -- Kingwood High School  'A'                         3:18.87         DQ  
     1) Pennington, Jonah C 16          2) Monk, Michael O 17             
     3) Morejon, Eric 15                4) Morejon, David 17              
                  23.71       49.30 (49.30)     1:13.24 (23.94)     1:39.78 (50.48)
        2:02.67 (22.89)     2:28.52 (48.74)     2:51.01 (22.49)          DQ (48.31)
 
              Women - Varsity - Team Rankings - Through Event 124              
 
  1. Kingwood High School                188   2. Klein Oak High School                92
 
               Men - Varsity - Team Rankings - Through Event 124               
 
  1. Kingwood High School                146   2. Klein Oak High School               134
 
          Women - Junior Varsity - Team Rankings - Through Event 124           
 
  1. Kingwood High School                142   2. Klein Oak High School               135
 
           Men - Junior Varsity - Team Rankings - Through Event 124            
 
  1. Klein Oak High School               176   2. Kingwood High School                100