Licensed to Kingwood H. S. Swimming
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/7/2015 07:14 AM
                            Kingwood JV - 10/6/2015                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         2:17.02    2:09.17   10  
     1) Durkee, Mary E 14               2) LeBlanc, Taylor J 15           
     3) Armitage, Kayla I 15            4) Pennington, Gigi M 14          
  2 Cinco Ranch Junior Varsity  'A'                        NT    2:09.96    5  
     1) Murrell, Regan 11               2) Meloche, Kiera 9               
     3) Kramer, Taylor 10               4) Hansen, Taylar 10              
  3 Cinco Ranch Junior Varsity  'B'                        NT    2:19.82    3  
     1) Teague, Emily 10                2) Ness, Marta 10                 
     3) Phillips, Eden 10               4) Franco Pantin, Angela 11       
  4 Kingwood High School  'B'                         2:27.36    2:27.86  
     1) Shanahan, Audrey L 14           2) George, Isabella A 14          
     3) Trapp, Temple C 15              4) Solecki, Dominika V 15         
  5 Kingwood High School  'C'                         2:43.70   x2:33.32  
     1) Studer, Regan A 14              2) LaFlamme, Ashlynn B 15         
     3) Krulder, Charity F 14           4) Millard, Miranda L 14          
  6 Cinco Ranch Junior Varsity  'D'                        NT   x2:39.50  
     1) Tran, Phuongthy 9               2) Davis, Leah 9                  
     3) Bhaduri, Avantika 10            4) Ferrara, Isabella 9            
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'B'                         2:20.04    1:42.73   10  
     1) Laursen, Jacob B 15             2) Ford, Caleb M 16               
     3) Doehring, Caleb J 14            4) Rosenwinkel, Will C 15         
  2 Kingwood High School  'A'                         1:57.83    1:51.98    5  
     1) Murray, Oliver J 14             2) Sawyer, Andrew R 14            
     3) Wood, Jake C 17                 4) Weaver, Mason H 14             
  3 Cinco Ranch Junior Varsity  'A'                        NT    1:52.61    3  
     1) Tise, Caleb 9                   2) Lahoti, Ishan 9                
     3) Birgy, Matt 12                  4) LaPrade, Sam 9                 
  4 Cinco Ranch Junior Varsity  'B'                        NT    2:00.48  
     1) Quinn, Sjonnie 9                2) Allen, Kolby 10                
     3) Berongoy, Dave 10               4) Eckstrom, Eddie 9              
  5 Cinco Ranch Junior Varsity  'C'                        NT   x3:03.00  
     1) Kainer, Jared 9                 2) May, Owen 10                   
     3) Cordero, Dax 10                 4) Murrell, Josh 9                
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meloche, Kiera             9 JV                        NT    2:18.91    8  
  2 Parnham, Tristan W        15 HUKI                 2:25.88    2:21.07    6  
  3 Crockrell, Katie          10 JV                        NT    2:27.09    5  
  4 Vu, Thi                   10 JV                        NT    2:28.33    4  
  5 Trapp, Temple C           15 HUKI                 2:32.68    2:32.68    3  
  6 Millard, Miranda L        14 HUKI                 3:29.92    3:09.40    2  
  7 Ferrara, Isabella          9 JV                        NT    3:19.50    1  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Puecher, Ivan             11 JV                        NT    2:06.47    8  
  2 LaPrade, Sam               9 JV                        NT    2:06.93    6  
  3 Stults, Brady L           15 HUKI                 2:20.94    2:13.57    5  
  4 Berongoy, Dave            10 JV                        NT    2:19.00    4  
  5 Brown, Blake A            15 HUKI                 2:26.63    2:19.82    3  
  6 Gaudette, Davis            9 JV                        NT    2:20.63    2  
  7 Guilliams, Caius           9 JV                        NT   x2:24.41  
  8 CortesPadilla, Saul        9 JV                        NT   x2:46.71  
  9 Kristoff, Trevor D        14 HUKI                 3:03.73    2:49.36    1  
 10 Buxton, Toby S            14 HUKI                 3:25.32    2:54.38  
 11 Cheng, Matt                9 JV                        NT   x3:03.15  
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durkee, Mary E            14 HUKI                 2:43.25    2:32.74    8  
  2 Kramer, Taylor            10 JV                        NT    2:32.80    6  
  3 Armitage, Kayla I         15 HUKI                 2:56.92    2:49.57    5  
  4 Teague, Emily             10 JV                        NT    2:53.36    4  
  5 Holliday, Heather N       15 HUKI                 3:23.03    3:03.32    3  
  6 Shanahan, Audrey L        14 HUKI                 3:28.66    3:10.08    2  
  7 Douglas, Julia             9 JV                        NT    3:16.92    1  
 -- Phillips, Eden            10 JV                        NT         DQ  
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Kolby              10 JV                        NT    2:24.55    8  
  2 Betts, Cole                9 JV                        NT    2:27.22    6  
  3 Quinn, Sjonnie             9 JV                        NT    2:30.46    5  
  4 Tise, Caleb                9 JV                        NT    2:33.79    4  
  5 Lahoti, Ishan              9 JV                        NT   x2:37.33  
  6 El-Takach, Nick G         14 HUKI                 2:43.09    2:41.67    3  
  7 Harmati, Kornel            9 JV                        NT   x2:44.25  
  8 Laursen, Jacob B          15 HUKI                 3:05.93    2:46.72    2  
 -- Ander, John               12 JV                        NT         DQ  
 -- Avard, Jake D             14 HUKI                 3:27.31         DQ  
 -- Cordero, Dax              10 JV                        NT         DQ  
 -- Ford, Caleb M             16 HUKI                 3:03.56         DQ  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shebl, Mariam             11 JV                        NT      28.99    8  
  2 Peterson, Grayce E        15 HUKI                   29.61      29.18    6  
  3 Kerbers, Bella             9 JV                        NT      29.55    5  
  4 Henson, Taylor K          14 HUKI                   30.52      29.58    4  
  5 Franco Pantin, Angela     11 JV                        NT      29.80    3  
  6 Ness, Marta               10 JV                        NT      30.08    2  
  7 Rios, Daniella             9 JV                        NT     x30.36  
  8 Shanahan, Edie M          14 HUKI                   30.61      30.56    1  
  9 Solecki, Dominika V       15 HUKI                   31.91      31.64  
 10 Lleras, Ana P             15 HUKI                   30.98     x31.75  
 11 Tran, Phuongthy            9 JV                        NT     x31.81  
 12 Studer, Regan A           14 HUKI                   35.17     x31.82  
 13 Rutledge, Faith           11 JV                        NT     x32.13  
 14 Davis, Leah                9 JV                        NT     x32.40  
 15 Rodriguez, Alexa           9 JV                        NT     x34.74  
 16 Carruth, Aimee C          14 HUKI                   38.75     x35.19  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Jake C              17 HUKI                   24.17      23.44    8  
  2 Schlosser, Austin C       15 HUKI                      NT      26.01    6  
  3 Romero, Max               11 JV                        NT      26.09    5  
  4 May, Owen                 10 JV                        NT      28.13    4  
  5 Creek, Hunter             10 JV                        NT      28.16    3  
  6 Rosenwinkel, Will C       15 HUKI                   30.02      28.39    2  
  7 Doehring, Caleb J         14 HUKI                   31.31      28.44    1  
  8 Patil, Anshuman            9 JV                        NT      30.28  
  9 Kainer, Jared              9 JV                        NT     x32.96  
 10 McCloskey, Christopher     9 JV                        NT     x34.54  
 11 Martins, Eric              9 JV                        NT     x37.56  
 12 McGaha, Grady             10 JV                        NT     x52.86  
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlosser, Austin C       15 HUKI                   85.85     112.00    8  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hansen, Taylar            10 JV                        NT    1:11.69    8  
  2 Murrell, Regan            11 JV                        NT    1:11.79    6  
  3 Shelly, Karlan            10 JV                        NT    1:17.75    5  
  4 LeBlanc, Taylor J         15 HUKI                 1:19.76    1:18.52    4  
  5 Studer, Regan A           14 HUKI                 1:27.53    1:21.63    3  
  6 Ojeda, Rebeca             11 JV                        NT    1:22.35    2  
  7 Vu, Thi                   10 JV                        NT   x1:23.31  
  8 Holliday, Heather N       15 HUKI                 1:31.63    1:27.04    1  
  9 George, Isabella A        14 HUKI                 1:35.70    1:32.06  
 10 Palitza, Jessica          10 JV                        NT   x1:32.36  
 11 Bhaduri, Avantika         10 JV                        NT   x1:32.77  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eckstrom, Eddie            9 JV                        NT    1:02.89    8  
  2 Puecher, Ivan             11 JV                        NT    1:03.66    6  
  3 Murray, Oliver J          14 HUKI                 1:05.87    1:03.85    5  
  4 Sawyer, Andrew R          14 HUKI                 1:08.90    1:06.87    4  
  5 Lahoti, Ishan              9 JV                        NT    1:08.26    3  
  6 Weaver, Mason H           14 HUKI                 1:18.13    1:13.29    2  
  7 Berongoy, Dave            10 JV                        NT    1:19.14    1  
  8 Avard, Jake D             14 HUKI                 1:37.67    1:20.89  
  9 Guilliams, Caius           9 JV                        NT   x1:22.35  
 10 Centner, Max               9 JV                        NT   x1:31.16  
 11 CortesPadilla, Saul        9 JV                        NT   x1:32.78  
 12 Byrd, Garrett C           14 HUKI                 1:47.96   x1:44.59  
 13 Murrell, Josh              9 JV                        NT   x2:00.12  
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennington, Gigi M        14 HUKI                 1:06.12    1:02.50    8  
  2 Shebl, Mariam             11 JV                        NT    1:03.14    6  
  3 Kerbers, Bella             9 JV                        NT    1:03.20    5  
  4 Ferguson, Rebecca          9 JV                        NT    1:04.80    4  
  5 Peterson, Grayce E        15 HUKI                 1:08.85    1:07.33    3  
  6 Douglas, Julia             9 JV                        NT    1:13.01    2  
  7 Shanahan, Audrey L        14 HUKI                 1:20.56    1:16.13    1  
  8 Rodriguez, Alexa           9 JV                        NT   x1:17.08  
  9 Millard, Miranda L        14 HUKI                 1:22.72    1:18.43  
 10 LaFlamme, Ashlynn B       15 HUKI                 1:19.84   x1:19.02  
 11 Carruth, Aimee C          14 HUKI                 1:24.00   x1:23.79  
 12 Ferrara, Isabella          9 JV                        NT   x1:25.06  
 13 Krulder, Charity F        14 HUKI                 1:24.05   x1:25.12  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Jake C              17 HUKI                   57.17      52.48    8  
  2 Birgy, Matt               12 JV                        NT      57.07    6  
  3 Dau, Gabe                 10 JV                        NT      58.68    5  
  4 Orillion, Justin          11 JV                        NT    1:00.54    4  
  5 Stults, Brady L           15 HUKI                 1:05.14    1:00.82    3  
  6 Quinn, Sjonnie             9 JV                        NT    1:03.52    2  
  7 Doehring, Caleb J         14 HUKI                 1:13.45    1:05.05    1  
  8 Pitts, Justin C           15 HUKI                 1:14.99    1:08.35  
  9 Garza, Santiago            9 JV                        NT   x1:08.85  
 10 Buxton, Toby S            14 HUKI                 1:19.59   x1:18.29  
 11 Cheng, Matt                9 JV                        NT   x1:24.69  
 12 McGaha, Grady             10 JV                        NT   x1:44.79  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meloche, Kiera             9 JV                        NT    6:14.07    8  
  2 Parnham, Tristan W        15 HUKI                 6:23.59    6:22.83    6  
  3 Trapp, Temple C           15 HUKI                 6:50.53    6:43.40    5  
  4 Lleras, Ana P             15 HUKI                 7:08.23    6:58.56    4  
  5 Phillips, Eden            10 JV                        NT    7:02.57    3  
  6 Rios, Daniella             9 JV                        NT    7:07.96    2  
  7 Tran, Phuongthy            9 JV                        NT    7:30.08    1  
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Kolby              10 JV                        NT    5:50.80    8  
  2 Betts, Cole                9 JV                        NT    5:56.61    6  
  3 Brown, Blake A            15 HUKI                 7:18.90    6:38.42    5  
  4 May, Owen                 10 JV                        NT    6:38.90    4  
  5 Laursen, Jacob B          15 HUKI                 7:10.34    6:58.24    3  
  6 Ford, Caleb M             16 HUKI                 7:54.13    7:25.67    2  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cinco Ranch Junior Varsity  'A'                        NT    1:54.72   10  
     1) Ojeda, Rebeca 11                2) Kramer, Taylor 10              
     3) Murrell, Regan 11               4) Hansen, Taylar 10              
  2 Kingwood High School  'A'                         1:56.86    1:56.02    5  
     1) Pennington, Gigi M 14           2) Parnham, Tristan W 15          
     3) Peterson, Grayce E 15           4) Durkee, Mary E 14              
  3 Kingwood High School  'B'                         2:03.15    2:03.56    3  
     1) Shanahan, Edie M 14             2) George, Isabella A 14          
     3) Lleras, Ana P 15                4) Henson, Taylor K 14            
  4 Cinco Ranch Junior Varsity  'D'                        NT    2:03.66  
     1) Crockrell, Katie 10             2) Davis, Leah 9                  
     3) Shelly, Karlan 10               4) Ferguson, Rebecca 9            
  5 Cinco Ranch Junior Varsity  'B'                        NT   x2:05.18  
     1) Rodriguez, Alexa 9              2) Shebl, Mariam 11               
     3) Teague, Emily 10                4) Vu, Thi 10                     
  6 Kingwood High School  'C'                         2:17.70   x2:15.12  
     1) Holliday, Heather N 15          2) Carruth, Aimee C 14            
     3) LaFlamme, Ashlynn B 15          4) Solecki, Dominika V 15         
  7 Cinco Ranch Junior Varsity  'C'                        NT   x2:16.33  
     1) Ness, Marta 10                  2) Ferrara, Isabella 9            
     3) Douglas, Julia 9                4) Bhaduri, Avantika 10           
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'C'                         2:10.75    1:38.91   10  
     1) Buxton, Toby S 14               2) Kristoff, Trevor D 14          
     3) Avard, Jake D 14                4) Byrd, Garrett C 14             
  2 Cinco Ranch Junior Varsity  'A'                        NT    1:39.70    5  
     1) LaPrade, Sam 9                  2) Lahoti, Ishan 9                
     3) Romero, Max 11                  4) Puecher, Ivan 11               
  3 Kingwood High School  'A'                         1:44.52    1:43.31    3  
     1) Murray, Oliver J 14             2) Weaver, Mason H 14             
     3) Sawyer, Andrew R 14             4) Wood, Jake C 17                
  4 Cinco Ranch Junior Varsity  'B'                        NT    1:47.98  
     1) Tise, Caleb 9                   2) Berongoy, Dave 10              
     3) Dau, Gabe 10                    4) Gaudette, Davis 9              
  5 Kingwood High School  'B'                         1:54.87   x1:55.49  
     1) El-Takach, Nick G 14            2) Pitts, Justin C 15             
     3) Stults, Brady L 15              4) Brown, Blake A 15              
  6 Cinco Ranch Junior Varsity  'C'                        NT   x2:10.52  
     1) Ander, John 12                  2) Martins, Eric 9                
     3) Cheng, Matt 9                   4) Garza, Santiago 9              
  7 Cinco Ranch Junior Varsity  'D'                        NT   x2:25.98  
     1) Centner, Max 9                  2) May, Owen 10                   
     3) McCloskey, Christopher 9        4) McGaha, Grady 10               
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durkee, Mary E            14 HUKI                 1:13.30    1:13.01    8  
  2 Crockrell, Katie          10 JV                        NT    1:14.87    6  
  3 Franco Pantin, Angela     11 JV                        NT    1:16.51    5  
  4 Ferguson, Rebecca          9 JV                        NT    1:17.25    4  
  5 Armitage, Kayla I         15 HUKI                 1:18.33    1:18.04    3  
  6 Henson, Taylor K          14 HUKI                 1:18.29    1:18.07    2  
  7 Shelly, Karlan            10 JV                        NT    1:20.36    1  
  8 Palitza, Jessica          10 JV                        NT   x1:20.45  
  9 Rutledge, Faith           11 JV                        NT   x1:23.55  
 10 Ojeda, Rebeca             11 JV                        NT   x1:27.92  
 11 LaFlamme, Ashlynn B       15 HUKI                 1:53.07    1:40.53  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eckstrom, Eddie            9 JV                        NT    1:06.90    8  
  2 Birgy, Matt               12 JV                        NT    1:11.59    6  
  3 Harmati, Kornel            9 JV                        NT    1:12.92    5  
  4 El-Takach, Nick G         14 HUKI                 1:14.04    1:15.11    4  
  5 Orillion, Justin          11 JV                        NT    1:16.51    3  
  6 Rosenwinkel, Will C       15 HUKI                 1:21.93    1:18.19    2  
  7 Kainer, Jared              9 JV                        NT   x1:18.74  
  8 Murray, Oliver J          14 HUKI                 1:04.76    1:19.08    1  
  9 Cordero, Dax              10 JV                        NT   x1:21.71  
 10 Creek, Hunter             10 JV                        NT   x1:22.00  
 11 Kristoff, Trevor D        14 HUKI                 1:34.13    1:25.13  
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennington, Gigi M        14 HUKI                 1:26.79    1:23.45    8  
  2 LeBlanc, Taylor J         15 HUKI                 1:32.98    1:26.63    6  
  3 George, Isabella A        14 HUKI                 1:27.99    1:28.55    5  
  4 Hansen, Taylar            10 JV                        NT    1:28.91    4  
  5 Kramer, Taylor            10 JV                        NT    1:29.17    3  
  6 Ness, Marta               10 JV                        NT    1:31.99    2  
  7 Murrell, Regan            11 JV                        NT    1:34.31    1  
  8 Teague, Emily             10 JV                        NT   x1:34.37  
  9 Shanahan, Edie M          14 HUKI                 1:29.74    1:35.30  
 10 Bhaduri, Avantika         10 JV                        NT   x1:39.88  
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sawyer, Andrew R          14 HUKI                 1:13.44    1:09.20    8  
  2 Romero, Max               11 JV                        NT    1:16.76    6  
  3 Dau, Gabe                 10 JV                        NT    1:18.81    5  
  4 Centner, Max               9 JV                        NT    1:19.12    4  
  5 LaPrade, Sam               9 JV                        NT    1:19.92    3  
  6 Weaver, Mason H           14 HUKI                 1:21.75    1:20.69    2  
  7 Gaudette, Davis            9 JV                        NT   x1:20.82  
  8 Tise, Caleb                9 JV                        NT   x1:26.94  
  9 Garza, Santiago            9 JV                        NT   x1:27.01  
 10 Pitts, Justin C           15 HUKI                 1:34.38    1:29.43    1  
 11 Ander, John               12 JV                        NT   x1:31.44  
 12 Byrd, Garrett C           14 HUKI                 1:43.98    1:43.78  
 13 Martins, Eric              9 JV                        NT   x2:04.01  
 14 Murrell, Josh              9 JV                        NT   x2:04.11  
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cinco Ranch Junior Varsity  'A'                        NT    4:19.35   10  
     1) Kerbers, Bella 9                2) Meloche, Kiera 9               
     3) Shebl, Mariam 11                4) Vu, Thi 10                     
  2 Kingwood High School  'A'                         4:34.31    4:32.80    5  
     1) Shanahan, Edie M 14             2) Armitage, Kayla I 15           
     3) Peterson, Grayce E 15           4) Parnham, Tristan W 15          
  3 Cinco Ranch Junior Varsity  'B'                        NT    4:38.04    3  
     1) Tran, Phuongthy 9               2) Shelly, Karlan 10              
     3) Ferguson, Rebecca 9             4) Crockrell, Katie 10            
  4 Cinco Ranch Junior Varsity  'C'                        NT   x4:43.93  
     1) Rodriguez, Alexa 9              2) Rios, Daniella 9               
     3) Phillips, Eden 10               4) Ojeda, Rebeca 11               
  5 Kingwood High School  'B'                         4:47.14    4:44.48  
     1) Trapp, Temple C 15              2) Studer, Regan A 14             
     3) Lleras, Ana P 15                4) Henson, Taylor K 14            
  6 Cinco Ranch Junior Varsity  'D'                        NT   x4:48.55  
     1) Rutledge, Faith 11              2) Franco Pantin, Angela 11       
     3) Douglas, Julia 9                4) Palitza, Jessica 10            
  7 Kingwood High School  'C'                         5:15.57   x5:10.23  
     1) Holliday, Heather N 15          2) Krulder, Charity F 14          
     3) Shanahan, Audrey L 14           4) LeBlanc, Taylor J 15           
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cinco Ranch Junior Varsity  'A'                        NT    3:51.29   10  
     1) Romero, Max 11                  2) Birgy, Matt 12                 
     3) Betts, Cole 9                   4) Puecher, Ivan 11               
  2 Cinco Ranch Junior Varsity  'B'                        NT    3:59.15    5  
     1) Orillion, Justin 11             2) Quinn, Sjonnie 9               
     3) Allen, Kolby 10                 4) Eckstrom, Eddie 9              
  3 Kingwood High School  'A'                         4:18.41    4:16.16    3  
     1) El-Takach, Nick G 14            2) Rosenwinkel, Will C 15         
     3) Stults, Brady L 15              4) Brown, Blake A 15              
  4 Cinco Ranch Junior Varsity  'C'                        NT   x4:25.07  
     1) McCloskey, Christopher 9        2) CortesPadilla, Saul 9          
     3) Cordero, Dax 10                 4) Guilliams, Caius 9             
  5 Kingwood High School  'B'                         4:51.51    4:44.17  
     1) Ford, Caleb M 16                2) Pitts, Justin C 15             
     3) Doehring, Caleb J 14            4) Avard, Jake D 14               
  6 Cinco Ranch Junior Varsity  'D'                        NT   x5:24.04  
     1) Cheng, Matt 9                   2) Martins, Eric 9                
     3) Harmati, Kornel 9               4) Kainer, Jared 9                
  7 Kingwood High School  'C'                         5:03.59   x5:35.75  
     1) Laursen, Jacob B 15             2) Byrd, Garrett C 14             
     3) Kristoff, Trevor D 14           4) Buxton, Toby S 14              
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Cinco Ranch Junior Varsity          156   2. Kingwood High School                130
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Cinco Ranch Junior Varsity          171   2. Kingwood High School                121