Licensed to Kingwood H. S. Swimming
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/20/2019 07:51 AM
                      HUKI @ KATA - JV 2019 - 11/12/2019                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor High School  'A'                                NT    2:09.38   10  
     1) Park, Nicole                    2) Guyette, Sammy                 
     3) Fiske, Joy 14                   4) Burgess, Hailey                
                  34.29     1:10.20 (35.91)     1:40.59 (30.39)     2:09.38 (28.79)
  2 Kingwood High School  'A'                         2:10.14    2:13.11    5  
     1) Weaver, Riley N 16              2) VanCleave, Leslie Ann A 14     
     3) Harrison, Madison T 16          4) Burkhardt, Leanna M 16         
                  34.58     1:13.06 (38.48)     1:43.85 (30.79)     2:13.11 (29.26)
  3 Kingwood High School  'B'                         2:16.29    2:16.60    3  
     1) Lindseth, Regan C 15            2) Tomochek, Mia G 14             
     3) Han, Phoebe 14                  4) Pitts, Alayna R 16             
                  33.51     1:20.07 (46.56)     1:46.41 (26.34)     2:16.60 (30.19)
  4 Kingwood High School  'C'                         2:20.46   x2:19.02  
     1) Foster, Kylene C 14             2) Vote, Lexi R 16                
     3) Ellis, Cara D 15                4) Prater, Emma C 15              
                  32.04     1:12.54 (40.50)     1:48.91 (36.37)     2:19.02 (30.11)
  5 Kingwood High School  'D'                         2:33.91   x2:32.79  
     1) Montes Hernandez, Andrea 15     2) Manley, Isabella M 14          
     3) Snoddy, Jaelyn A 13             4) Britton, Lexi M 14             
                  40.04     1:21.62 (41.58)     2:00.74 (39.12)     2:32.79 (32.05)
  6 Taylor High School  'B'                                NT    2:52.54  
     1) Bautista, Gabriela 17           2) Boyce, Alyssa                  
     3) Hamilton, Sidney                4) Castillo, Diana                
                  52.35     1:35.15 (42.80)     2:14.73 (39.58)     2:52.54 (37.81)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         1:49.63    1:49.77   10  
     1) Jensen, Davis R 16              2) Wiley, Ethan C 15              
     3) Hebert, Dylan J 15              4) Rosello, Brayden J 17          
                  28.06       59.73 (31.67)     1:26.21 (26.48)     1:49.77 (23.56)
  2 Taylor High School  'A'                                NT    1:52.19    5  
     1) Wang, Aaron C 16                2) Silkenson, Hayden              
     3) Ngo, Alan                       4) Duddridge, Kristian 16         
                  30.01     1:00.04 (30.03)     1:26.89 (26.85)     1:52.19 (25.30)
  3 Kingwood High School  'B'                         1:57.75    1:57.13    3  
     1) Picotte, John L 15              2) Butterfield, Bradley J 15      
     3) Le Sueur, Dallin E 16           4) Santos, Logan G 16             
                  29.47     1:03.51 (34.04)     1:30.72 (27.21)     1:57.13 (26.41)
  4 Kingwood High School  'C'                         2:04.84   x2:03.12  
     1) Blado, Lucas A 14               2) Monk, Tanner G 14              
     3) Soto Villalon, Gabriel A 16     4) Buben, Alex A 15               
                  31.58     1:07.72 (36.14)     1:37.18 (29.46)     2:03.12 (25.94)
  5 Taylor High School  'B'                                NT    2:04.37  
     1) Zheng, Hao                      2) Iginiamre, Konstantin          
     3) Luo, Tyler 14                   4) Allen, Tyler                   
                  33.04     1:06.34 (33.30)     1:36.00 (29.66)     2:04.37 (28.37)
  6 Taylor High School  'C'                                NT   x2:17.93  
     1) Kim, Mattue 15                  2) Qazi, Areeb 15                 
     3) McCormick, Connor 14            4) Linarez, Gabriel               
                  35.17     1:15.12 (39.95)     1:48.35 (33.23)     2:17.93 (29.58)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Mikayla               KATA                 2:21.50    2:19.71    8  
                  32.83     1:08.97 (36.14)     1:45.12 (36.15)     2:19.71 (34.59)
  2 Zook, Mara C              14 Kingwood             2:26.43    2:20.63    6  
                  32.68     1:08.98 (36.30)     1:46.24 (37.26)     2:20.63 (34.39)
  3 Weaver, Riley N           16 Kingwood             2:17.72    2:22.90    5  
                  33.88     1:10.08 (36.20)     1:46.88 (36.80)     2:22.90 (36.02)
  4 Vote, Lexi R              16 Kingwood             2:28.22    2:30.75    4  
                  35.53     1:14.53 (39.00)     1:54.24 (39.71)     2:30.75 (36.51)
  5 Estoesta, Daphne             KATA                 2:39.27    2:34.60    3  
                  35.05     1:14.35 (39.30)     1:54.63 (40.28)     2:34.60 (39.97)
  6 Mabry, Allison               KATA                 2:42.42    2:40.69    2  
                  36.00     1:16.72 (40.72)     1:59.21 (42.49)     2:40.69 (41.48)
  7 Manley, Isabella M        14 Kingwood             3:05.15    2:50.65    1  
                  38.95     1:21.62 (42.67)     2:06.14 (44.52)     2:50.65 (44.51)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duez, Aidan I             15 Kingwood             1:59.00    1:56.11    8  
                  26.93       56.50 (29.57)     1:26.97 (30.47)     1:56.11 (29.14)
  2 Stevens, Jax J            16 Kingwood             2:01.22    1:59.55    6  
                  27.40       57.61 (30.21)     1:29.15 (31.54)     1:59.55 (30.40)
  3 Duddridge, Kristian       16 KATA                 2:01.17    2:00.42    5  
                  27.51       57.98 (30.47)     1:29.29 (31.31)     2:00.42 (31.13)
  4 Vossoughi, Daniel A       15 KATA                 2:03.87    2:02.14    4  
                  28.18       58.85 (30.67)     1:30.93 (32.08)     2:02.14 (31.21)
  5 Rosello, Brayden J        17 Kingwood             2:08.49    2:12.40    3  
                  28.72     1:01.40 (32.68)     1:36.89 (35.49)     2:12.40 (35.51)
  6 Chung, Ethan              14 KATA                 2:22.50    2:22.26    2  
                  30.65     1:05.61 (34.96)     1:42.98 (37.37)     2:22.26 (39.28)
  7 Nash, Gabe                   KATA                 2:19.95    2:25.35    1  
                  30.62     1:06.47 (35.85)     1:45.93 (39.46)     2:25.35 (39.42)
  8 Butterfield, Bradley J    15 Kingwood             2:45.27    2:40.07  
                  33.73     1:13.17 (39.44)     1:57.04 (43.87)     2:40.07 (43.03)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison, Madison T       16 Kingwood             2:35.71    2:33.30    8  
                  32.71     1:10.74 (38.03)     1:56.36 (45.62)     2:33.30 (36.94)
  2 Foster, Kylene C          14 Kingwood             2:34.20    2:33.85    6  
                  32.99     1:10.94 (37.95)     1:57.34 (46.40)     2:33.85 (36.51)
  3 Roth, Kate E              16 KATA                 2:35.95    2:36.10    5  
                  35.19     1:13.57 (38.38)     2:00.65 (47.08)     2:36.10 (35.45)
  4 VanCleave, Leslie Ann A   14 Kingwood             2:42.96    2:41.51    4  
                  36.02     1:16.29 (40.27)     2:02.58 (46.29)     2:41.51 (38.93)
  5 Pitts, Alayna R           16 Kingwood             2:59.78    2:53.06    3  
                  36.30     1:19.79 (43.49)     2:11.34 (51.55)     2:53.06 (41.72)
  6 Hamilton, Sidney             KATA                 3:04.69    3:04.08    2  
                  40.71     1:29.57 (48.86)     2:22.08 (52.51)     3:04.08 (42.00)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hebert, Dylan J           15 Kingwood             2:17.11    2:13.12    8  
                  27.38     1:01.54 (34.16)     1:42.20 (40.66)     2:13.12 (30.92)
  2 Doehring, Brett R         15 Kingwood             2:19.54    2:15.43    6  
                  28.84     1:04.82 (35.98)     1:44.88 (40.06)     2:15.43 (30.55)
  3 Wang, Aaron C             16 KATA                 2:21.64    2:20.46    5  
                  29.32     1:04.96 (35.64)     1:47.47 (42.51)     2:20.46 (32.99)
  4 Monk, Tanner G            14 Kingwood             2:29.06    2:25.26    4  
                  30.98     1:08.07 (37.09)     1:51.31 (43.24)     2:25.26 (33.95)
  5 Iginiamre, Konstantin        KATA                 2:27.33    2:28.31    3  
                  31.01     1:10.84 (39.83)     1:52.44 (41.60)     2:28.31 (35.87)
  6 Wiley, Ethan C            15 Kingwood             2:31.87    2:31.44    2  
                  31.60     1:13.47 (41.87)     1:55.24 (41.77)     2:31.44 (36.20)
  7 McCormick, Connor         14 KATA                 2:44.30    2:43.18    1  
                  33.54     1:17.16 (43.62)     2:04.78 (47.62)     2:43.18 (38.40)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vybiral, Reagan A         15 Kingwood               27.87      27.72    8  
  2 Guyette, Sammy               KATA                   27.69      27.87    6  
  3 Fiske, Joy                14 KATA                   28.86      28.16    5  
  4 Park, Nicole                 KATA                   28.84      28.95    4  
  5 Burkhardt, Leanna M       16 Kingwood               28.36      29.65    3  
  6 Prater, Emma C            15 Kingwood               30.43      29.66    2  
  7 Knoerzer, Lexi L          16 Kingwood               29.20      29.80    1  
  8 Ellis, Cara D             15 Kingwood               31.35     x30.37  
  9 Lindseth, Regan C         15 Kingwood               29.97     x30.77  
 10 Kusler, Katie M           16 Kingwood               29.80     x30.90  
 11 Burgess, Hailey              KATA                   30.13      31.15  
 12 Pinter, Natasha R         14 Kingwood               32.03     x31.19  
 13 Donahue, Natalie M        16 Kingwood                  NT     x31.39  
 14 Wylie, Kaeylarae          16 Kingwood               30.98     x31.57  
 15 Pubentz, Charlotte R      14 Kingwood               32.12     x32.06  
 16 Tomochek, Mia G           14 Kingwood               32.37     x32.74  
 17 Snoddy, Jaelyn A          13 Kingwood               32.12     x33.42  
 18 Tucker, Mary E            14 Kingwood                  NT     x35.12  
 19 Britton, Lexi M           14 Kingwood               33.40     x35.34  
 20 Luckett, Whitney D        14 Kingwood               34.64     x35.76  
 21 Montes Hernandez, Andrea  15 Kingwood               37.43     x36.10  
 22 Moore, Emily C            14 Kingwood                  NT     x36.18  
 23 Castillo, Diana              KATA                   37.87     x40.34  
 24 Bauhs, Raquel G           14 Kingwood                  NT     x41.74  
 -- Bautista, Gabriela        17 KATA                   43.26         NS  
 -- Perozo Gonzalez, Jossana  16 KATA                   49.11         NS  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ngo, Alan                    KATA                   25.91      25.44    8  
  2 Santos, Logan G           16 Kingwood               25.03      25.45    6  
  3 Ceylan, Tibet             14 Kingwood               26.87      25.93    5  
  4 Silkenson, Hayden            KATA                   25.92      26.19    4  
  5 Szabo, Corbin H           15 Kingwood               26.46      26.51    2.5
  5 Buben, Alex A             15 Kingwood               26.71      26.51    2.5
  7 Zheng, Hao                   KATA                   26.99      26.58    1  
  8 Echessa, Kimathi L        15 Kingwood               26.55     x26.73  
  9 Soto Villalon, Gabriel A  16 Kingwood               26.66     x27.45  
 10 Allen, Tyler                 KATA                   29.63      28.52  
 11 Germann, Austin T         14 Kingwood               31.31     x28.56  
 12 Kim, Mattue               15 KATA                   27.94     x28.61  
 13 Vandiver, Kyle A          14 Kingwood               28.80     x29.00  
 14 Linarez, Gabriel             KATA                   31.16     x30.82  
 15 Qazi, Areeb               15 KATA                   32.54     x32.43  
 16 Hartman, Grey G           15 Kingwood               33.45     x33.36  
 -- Kanash, Alikhan              KATA                   32.39         NS  
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauhs, Raquel G           14 Kingwood              106.20     114.00    8  
  2 Donahue, Natalie M        16 Kingwood              118.15     104.60    6  
  3 Tucker, Mary E            14 Kingwood               36.50      53.70    5  
  4 Moore, Emily C            14 Kingwood               41.15      27.90    4  
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Christian T       14 Kingwood                7.65      36.30    8  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vybiral, Reagan A         15 Kingwood             1:11.37    1:13.35    8  
                  33.29     1:13.35 (40.06)                                        
  2 Weaver, Riley N           16 Kingwood             1:13.25    1:17.64    6  
                  35.13     1:17.64 (42.51)                                        
  3 Williams, Grace           14 KATA                 1:21.49    1:21.62    5  
                  36.92     1:21.62 (44.70)                                        
  4 Ellis, Cara D             15 Kingwood             1:18.23    1:22.88    4  
                  37.58     1:22.88 (45.30)                                        
 -- El-Takach, Bianca G       15 Kingwood             1:25.02         NS  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duez, Aidan I             15 Kingwood             1:01.57    1:00.09    8  
                  27.86     1:00.09 (32.23)                                        
  2 Le Sueur, Dallin E        16 Kingwood             1:01.80    1:02.37    6  
                  28.59     1:02.37 (33.78)                                        
  3 Santos, Logan G           16 Kingwood             1:01.82    1:02.66    5  
                  28.55     1:02.66 (34.11)                                        
  4 Picotte, John L           15 Kingwood             1:05.52    1:04.95    4  
                  29.78     1:04.95 (35.17)                                        
  5 Luo, Tyler                14 KATA                 1:12.58    1:10.30    3  
                  31.66     1:10.30 (38.64)                                        
  6 McCormick, Connor         14 KATA                 1:22.34    1:16.56    2  
                  34.66     1:16.56 (41.90)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guyette, Sammy               KATA                   59.61    1:00.55    8  
                  29.14     1:00.55 (31.41)                                        
  2 Zook, Mara C              14 Kingwood             1:03.50    1:03.40    6  
                  30.59     1:03.40 (32.81)                                        
  3 Olsen, Mikayla               KATA                 1:09.98    1:04.35    5  
                  31.51     1:04.35 (32.84)                                        
  4 Burkhardt, Leanna M       16 Kingwood             1:04.95    1:06.35    4  
                  32.10     1:06.35 (34.25)                                        
  5 Pitts, Alayna R           16 Kingwood             1:06.11    1:08.13    3  
                  32.19     1:08.13 (35.94)                                        
  6 Kusler, Katie M           16 Kingwood             1:06.55    1:08.60    2  
                  32.27     1:08.60 (36.33)                                        
  7 Boyce, Alyssa                KATA                 1:10.86    1:08.61    1  
                  33.02     1:08.61 (35.59)                                        
  8 Pinter, Natasha R         14 Kingwood             1:09.82   x1:09.91  
  9 Pubentz, Charlotte R      14 Kingwood             1:11.63   x1:10.27  
 10 Burgess, Hailey              KATA                 1:13.27    1:14.04  
                  35.38     1:14.04 (38.66)                                        
 11 Luckett, Whitney D        14 Kingwood             1:15.09   x1:17.51  
 12 Montes Hernandez, Andrea  15 Kingwood             1:25.15   x1:19.59  
                  31.47     1:19.59 (48.12)                                        
 13 Manley, Isabella M        14 Kingwood             1:17.09   x1:21.56  
 14 Bautista, Gabriela        17 KATA                 1:34.19   x1:26.45  
                  45.31     1:26.45 (41.14)                                        
 15 Castillo, Diana              KATA                 1:38.14   x1:33.39  
                  34.23     1:33.39 (59.16)                                        
 -- Perozo Gonzalez, Jossana  16 KATA                 2:00.50         DQ  
                  29.43          DQ (32.17)                                        
 -- Britton, Lexi M           14 Kingwood             1:17.48         NS  
 -- Snoddy, Jaelyn A          13 Kingwood             1:15.91         NS  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Jax J            16 Kingwood               52.70      53.62    8  
                  25.81       53.62 (27.81)                                        
  2 Rosello, Brayden J        17 Kingwood               54.17      54.82    6  
                  26.17       54.82 (28.65)                                        
  3 Zheng, Hao                   KATA                   59.80      59.10    5  
                  27.79       59.10 (31.31)                                        
  4 Szabo, Corbin H           15 Kingwood             1:00.01    1:00.02    4  
                  28.92     1:00.02 (31.10)                                        
  5 Ceylan, Tibet             14 Kingwood               59.44    1:00.11    3  
                  28.41     1:00.11 (31.70)                                        
  6 Echessa, Kimathi L        15 Kingwood               59.57   x1:00.31  
                  28.80     1:00.31 (31.51)                                        
  7 Nash, Gabe                   KATA                 1:02.11    1:01.11    2  
                  29.75     1:01.11 (31.36)                                        
  8 Vandiver, Kyle A          14 Kingwood             1:00.89   x1:02.46  
                  29.77     1:02.46 (32.69)                                        
  9 Soto Villalon, Gabriel A  16 Kingwood             1:00.53   x1:04.13  
                  30.22     1:04.13 (33.91)                                        
 10 Allen, Tyler                 KATA                 1:06.50    1:06.05    1  
                  30.88     1:06.05 (35.17)                                        
 11 Germann, Austin T         14 Kingwood             1:04.54   x1:06.08  
                  31.56     1:06.08 (34.52)                                        
 12 Kim, Mattue               15 KATA                 1:12.37    1:08.30  
                  33.68     1:08.30 (34.62)                                        
 13 Qazi, Areeb               15 KATA                 1:15.32   x1:13.46  
                  35.85     1:13.46 (37.61)                                        
 14 Hartman, Grey G           15 Kingwood             1:19.52   x1:22.82  
                  38.67     1:22.82 (44.15)                                        
 -- Kanash, Alikhan              KATA                 1:12.56         NS  
 -- Linarez, Gabriel             KATA                 1:10.65         NS  
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Kate E              16 KATA                 6:07.53    6:09.43    8  
                  32.55     1:09.31 (36.76)     1:46.39 (37.08)     2:23.76 (37.37)
        3:01.78 (38.02)     3:38.19 (36.41)     4:17.46 (39.27)     4:55.67 (38.21)
        5:33.36 (37.69)     6:09.43 (36.07)                                        
  2 Foster, Kylene C          14 Kingwood             6:20.91    6:18.39    6  
                  32.94     1:10.74 (37.80)     1:49.41 (38.67)     2:28.27 (38.86)
        3:07.65 (39.38)     3:46.94 (39.29)     4:25.57 (38.63)     5:03.91 (38.34)
        5:42.05 (38.14)     6:18.39 (36.34)                                        
  3 Han, Phoebe               14 Kingwood             6:29.96    6:27.02    5  
                  34.22     1:13.39 (39.17)     1:53.16 (39.77)     2:33.61 (40.45)
        3:13.39 (39.78)     3:53.48 (40.09)     4:32.94 (39.46)     5:12.53 (39.59)
        5:50.93 (38.40)     6:27.02 (36.09)                                        
  4 Knoerzer, Lexi L          16 Kingwood             6:29.03    6:29.18    4  
                  35.18     1:13.67 (38.49)     1:53.47 (39.80)     2:33.08 (39.61)
        3:13.34 (40.26)     3:53.57 (40.23)     4:33.29 (39.72)     5:13.29 (40.00)
        5:52.87 (39.58)     6:29.18 (36.31)                                        
  5 Harrison, Madison T       16 Kingwood             6:20.85    6:31.90    3  
                  34.50     1:13.13 (38.63)     1:52.72 (39.59)     2:32.85 (40.13)
        3:12.85 (40.00)     3:52.43 (39.58)     4:33.16 (40.73)     5:13.59 (40.43)
        5:53.66 (40.07)     6:31.90 (38.24)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duddridge, Kristian       16 KATA                 5:24.63    5:18.87    8  
                  27.72       58.90 (31.18)     1:31.12 (32.22)     2:03.18 (32.06)
        2:35.35 (32.17)     3:08.43 (33.08)     3:41.82 (33.39)     4:14.40 (32.58)
        4:46.87 (32.47)     5:18.87 (32.00)                                        
  2 Jensen, Davis R           16 Kingwood             5:28.34    5:24.27    6  
                  27.21       58.63 (31.42)     1:31.44 (32.81)     2:03.74 (32.30)
        2:36.65 (32.91)     3:10.50 (33.85)     3:44.42 (33.92)     4:18.78 (34.36)
        4:52.49 (33.71)     5:24.27 (31.78)                                        
  3 Blado, Lucas A            14 Kingwood             5:38.55    5:33.17    5  
                  29.36     1:02.39 (33.03)     1:36.57 (34.18)     2:11.18 (34.61)
        2:45.92 (34.74)     3:19.64 (33.72)     3:53.05 (33.41)     4:27.14 (34.09)
        5:00.54 (33.40)     5:33.17 (32.63)                                        
  4 Doehring, Brett R         15 Kingwood             5:54.57    5:35.47    4  
                  28.96     1:01.86 (32.90)     1:35.64 (33.78)     2:09.56 (33.92)
        2:44.16 (34.60)     3:18.61 (34.45)     3:53.08 (34.47)     4:27.33 (34.25)
        5:01.59 (34.26)     5:35.47 (33.88)                                        
  5 Vossoughi, Daniel A       15 KATA                 5:41.38    5:36.47    3  
                  29.41     1:02.14 (32.73)     1:36.18 (34.04)     2:10.15 (33.97)
        2:44.59 (34.44)     3:18.97 (34.38)     3:54.02 (35.05)     4:28.69 (34.67)
        5:03.43 (34.74)     5:36.47 (33.04)                                        
  6 Buben, Alex A             15 Kingwood             6:07.41    6:11.50    2  
                  31.91     1:07.77 (35.86)     1:45.68 (37.91)     2:23.89 (38.21)
        3:02.39 (38.50)   4:19.82 (1:17.43)     4:58.42 (38.60)     5:36.31 (37.89)
        6:11.50 (35.19)                                                            
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         1:51.90    1:53.99   10  
     1) Zook, Mara C 14                 2) Burkhardt, Leanna M 16         
     3) Vybiral, Reagan A 15            4) Foster, Kylene C 14            
                  28.88       43.75 (14.87)     1:25.46 (41.71)     1:53.99 (28.53)
  2 Kingwood High School  'B'                         1:57.78    2:00.00    5  
     1) Pitts, Alayna R 16              2) Prater, Emma C 15              
     3) Kusler, Katie M 16              4) Knoerzer, Lexi L 16            
                  30.48     1:00.06 (29.58)     1:31.05 (30.99)     2:00.00 (28.95)
  3 Taylor High School  'A'                                NT    2:02.63    3  
     1) Olsen, Mikayla                  2) Roth, Kate E 16                
     3) Estoesta, Daphne                4) Burgess, Hailey                
                  29.82     1:01.11 (31.29)     1:31.37 (30.26)     2:02.63 (31.26)
  4 Kingwood High School  'C'                         2:04.79   x2:06.85  
     1) Ellis, Cara D 15                2) Snoddy, Jaelyn A 13            
     3) Pinter, Natasha R 14            4) Wylie, Kaeylarae 16            
                  30.99     1:02.45 (31.46)     1:32.65 (30.20)     2:06.85 (34.20)
  5 Taylor High School  'B'                                NT    2:09.44  
     1) Boyce, Alyssa                   2) Williams, Grace 14             
     3) Hamilton, Sidney                4) Mabry, Allison                 
                  30.70     1:04.98 (34.28)     1:38.00 (33.02)     2:09.44 (31.44)
  6 Kingwood High School  'D'                         2:16.97   x2:16.31  
     1) Manley, Isabella M 14           2) Montes Hernandez, Andrea 15    
     3) Luckett, Whitney D 14           4) Britton, Lexi M 14             
                  33.92     1:09.51 (35.59)     1:44.32 (34.81)     2:16.31 (31.99)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         1:37.42    1:41.00   10  
     1) Stevens, Jax J 16               2) Duez, Aidan I 15               
     3) Doehring, Brett R 15            4) Rosello, Brayden J 17          
                  25.18       49.81 (24.63)     1:16.23 (26.42)     1:41.00 (24.77)
  2 Taylor High School  'A'                                NT    1:45.79    5  
     1) Silkenson, Hayden               2) Vossoughi, Daniel A 15         
     3) Chung, Ethan 14                 4) Ngo, Alan                      
                  25.97       52.68 (26.71)     1:19.54 (26.86)     1:45.79 (26.25)
  3 Kingwood High School  'B'                         1:46.38    1:47.40    3  
     1) Echessa, Kimathi L 15           2) Buben, Alex A 15               
     3) Soto Villalon, Gabriel A 16     4) Szabo, Corbin H 15             
                  27.45       53.89 (26.44)     1:20.96 (27.07)     1:47.40 (26.44)
  4 Kingwood High School  'C'                         1:52.02   x1:52.11  
     1) Butterfield, Bradley J 15       2) Vandiver, Kyle A 14            
     3) Monk, Tanner G 14               4) Ceylan, Tibet 14               
                  28.32       56.08 (27.76)     1:25.36 (29.28)     1:52.11 (26.75)
  5 Taylor High School  'B'                                NT    1:56.18  
     1) Nash, Gabe                      2) Iginiamre, Konstantin          
     3) Kim, Mattue 15                  4) McCormick, Connor 14           
                  29.58       57.92 (28.34)     1:25.90 (27.98)     1:56.18 (30.28)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindseth, Regan C         15 Kingwood             1:11.71    1:12.57    8  
                  35.47     1:12.57 (37.10)                                        
  2 Park, Nicole                 KATA                 1:14.44    1:15.85    6  
                  35.75     1:15.85 (40.10)                                        
  3 Han, Phoebe               14 Kingwood             1:14.36    1:16.00    5  
                  38.49     1:16.00 (37.51)                                        
  4 Wylie, Kaeylarae          16 Kingwood             1:18.66    1:18.38    4  
                  38.22     1:18.38 (40.16)                                        
  5 Mabry, Allison               KATA                 1:21.03    1:21.48    3  
                  39.13     1:21.48 (42.35)                                        
  6 Williams, Grace           14 KATA                 1:24.98    1:24.48    2  
 -- El-Takach, Bianca G       15 Kingwood             1:15.19         NS  
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Davis R           16 Kingwood             1:00.58    1:01.18    8  
                  29.19     1:01.18 (31.99)                                        
  2 Wang, Aaron C             16 KATA                 1:08.02    1:04.55    6  
                  31.94     1:04.55 (32.61)                                        
  3 Picotte, John L           15 Kingwood             1:04.81    1:04.88    5  
                  31.93     1:04.88 (32.95)                                        
  4 Blado, Lucas A            14 Kingwood             1:05.89    1:07.82    4  
                  33.29     1:07.82 (34.53)                                        
  5 Luo, Tyler                14 KATA                 1:12.17    1:08.24    3  
                  33.37     1:08.24 (34.87)                                        
  6 Monk, Tanner G            14 Kingwood             1:08.15    1:10.13    2  
                  33.54     1:10.13 (36.59)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fiske, Joy                14 KATA                 1:20.89    1:19.61    8  
                  37.80     1:19.61 (41.81)                                        
  2 VanCleave, Leslie Ann A   14 Kingwood             1:19.85    1:22.53    6  
                  39.41     1:22.53 (43.12)                                        
  3 Vote, Lexi R              16 Kingwood             1:24.75    1:26.96    5  
                  41.65     1:26.96 (45.31)                                        
  4 Tomochek, Mia G           14 Kingwood             1:27.81    1:30.39    4  
                  42.94     1:30.39 (47.45)                                        
  5 Boyce, Alyssa                KATA                 1:28.50    1:31.50    3  
                  43.67     1:31.50 (47.83)                                        
  6 Hamilton, Sidney             KATA                 1:35.07    1:34.64    2  
                  44.77     1:34.64 (49.87)                                        
  7 Prater, Emma C            15 Kingwood             1:29.89    1:35.52    1  
                  44.11     1:35.52 (51.41)                                        
  8 Estoesta, Daphne             KATA                 1:40.89    1:40.56  
                  47.69     1:40.56 (52.87)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ngo, Alan                    KATA                 1:09.21    1:07.53    8  
                  31.97     1:07.53 (35.56)                                        
  2 Silkenson, Hayden            KATA                 1:11.22    1:10.51    6  
                  32.69     1:10.51 (37.82)                                        
  3 Hebert, Dylan J           15 Kingwood             1:12.60    1:10.74    5  
                  33.02     1:10.74 (37.72)                                        
  4 Iginiamre, Konstantin        KATA                 1:10.50    1:10.95    4  
                  33.43     1:10.95 (37.52)                                        
  5 Le Sueur, Dallin E        16 Kingwood             1:12.37    1:13.03    3  
                  33.35     1:13.03 (39.68)                                        
  6 Wiley, Ethan C            15 Kingwood             1:10.80    1:14.06    2  
                  34.78     1:14.06 (39.28)                                        
  7 Butterfield, Bradley J    15 Kingwood             1:18.48    1:21.15    1  
                  37.24     1:21.15 (43.91)                                        
  8 Chung, Ethan              14 KATA                 1:19.78    1:23.24  
                  38.45     1:23.24 (44.79)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         4:08.86    4:13.28   10  
     1) Foster, Kylene C 14             2) Zook, Mara C 14                
     3) VanCleave, Leslie Ann A 14      4) Vybiral, Reagan A 15           
                  30.89   1:04.50 (1:04.50)     1:34.16 (29.66)   2:07.45 (1:02.95)
        2:38.62 (31.17)   3:12.60 (1:05.15)     3:41.64 (29.04)   4:13.28 (1:00.68)
  2 Taylor High School  'A'                                NT    4:17.67    5  
     1) Guyette, Sammy                  2) Roth, Kate E 16                
     3) Fiske, Joy 14                   4) Park, Nicole                   
                  28.99   1:00.48 (1:00.48)     1:16.21 (15.73)     1:32.45 (31.97)
        2:07.26 (34.81)   2:37.34 (1:04.89)     3:11.89 (34.55)   4:17.67 (1:40.33)
  3 Kingwood High School  'B'                         4:17.02    4:20.77    3  
     1) Harrison, Madison T 16          2) Han, Phoebe 14                 
     3) Knoerzer, Lexi L 16             4) Weaver, Riley N 16             
                  30.71   1:04.80 (1:04.80)     1:19.09 (14.29)     1:36.95 (32.15)
        2:12.12 (35.17)     2:27.28 (50.33)     2:42.84 (15.56)   4:20.77 (1:53.49)
  4 Kingwood High School  'C'                         4:25.62   x4:41.85  
     1) Wylie, Kaeylarae 16             2) Lindseth, Regan C 15           
     3) Kusler, Katie M 16              4) Vote, Lexi R 16                
                  33.55   1:10.88 (1:10.88)     1:43.66 (32.78)   2:18.95 (1:08.07)
        2:52.11 (33.16)   3:29.56 (1:10.61)     4:03.98 (34.42)   4:41.85 (1:12.29)
  5 Kingwood High School  'D'                         4:47.76   x4:48.09  
     1) Tomochek, Mia G 14              2) Pinter, Natasha R 14           
     3) Pubentz, Charlotte R 14         4) Luckett, Whitney D 14          
                  35.43   1:14.58 (1:14.58)     1:46.69 (32.11)   2:22.15 (1:07.57)
        2:56.18 (34.03)   3:33.08 (1:10.93)   4:48.09 (1:15.01)                    
  6 Taylor High School  'B'                                NT    4:50.54  
     1) Olsen, Mikayla                  2) Williams, Grace 14             
     3) Estoesta, Daphne                4) Mabry, Allison                 
                  31.58   1:05.41 (1:05.41)     1:41.31 (35.90)   2:20.55 (1:15.14)
        2:54.72 (34.17)   3:34.76 (1:14.21)     4:10.05 (35.29)   4:50.54 (1:15.78)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         3:31.21    3:39.29   10  
     1) Stevens, Jax J 16               2) Doehring, Brett R 15           
     3) Duez, Aidan I 15                4) Hebert, Dylan J 15             
                  26.25       54.92 (54.92)     1:11.59 (16.67)     1:51.45 (56.53)
        2:17.11 (25.66)     2:45.51 (54.06)     3:10.60 (25.09)     3:39.29 (53.78)
  2 Kingwood High School  'B'                         3:42.39    3:47.44    5  
     1) Santos, Logan G 16              2) Le Sueur, Dallin E 16          
     3) Picotte, John L 15              4) Jensen, Davis R 16             
                  26.62       56.09 (56.09)     1:23.46 (27.37)     1:55.07 (58.98)
        2:22.00 (26.93)     2:51.56 (56.49)     3:18.17 (26.61)     3:47.44 (55.88)
  3 Taylor High School  'A'                                NT    3:52.82    3  
     1) Vossoughi, Daniel A 15          2) Wang, Aaron C 16               
     3) Zheng, Hao                      4) Duddridge, Kristian 16         
                  28.05       57.78 (57.78)     1:26.15 (28.37)     1:56.82 (59.04)
        2:23.67 (26.85)     2:54.89 (58.07)     3:21.29 (26.40)     3:52.82 (57.93)
  4 Kingwood High School  'C'                         3:57.91   x4:09.99  
     1) Ceylan, Tibet 14                2) Szabo, Corbin H 15             
     3) Echessa, Kimathi L 15           4) Wiley, Ethan C 15              
                  29.49   1:02.21 (1:02.21)     1:32.05 (29.84)   2:04.87 (1:02.66)
        2:34.06 (29.19)   3:06.40 (1:01.53)     3:35.74 (29.34)   4:09.99 (1:03.59)
  5 Taylor High School  'B'                                NT    4:18.05  
     1) Luo, Tyler 14                   2) Chung, Ethan 14                
     3) Allen, Tyler                    4) Nash, Gabe                     
                  29.55   1:01.91 (1:01.91)     1:32.90 (30.99)   2:04.90 (1:02.99)
        2:35.39 (30.49)   3:09.59 (1:04.69)     3:38.19 (28.60)   4:18.05 (1:08.46)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Kingwood High School                194   2. Taylor High School                  104
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Kingwood High School                193   2. Taylor High School                   98