Licensed to Kingwood H. S. Swimming
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/23/2019 01:27 PM
                  2019 Kingwood JV @ Klein Oak JV - 10/1/2019                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Klein Oak High School  'A'                        2:10.00    2:11.30   10  
     1) Bray, Hailey 16                 2) Rodriguez, Chrystina 16        
     3) Erickson, Emma                  4) Davis, Ella 15                 
                  32.96     1:10.93 (37.97)     1:43.80 (32.87)     2:11.30 (27.50)
  2 Klein Oak High School  'B'                             NT    2:16.24    5  
     1) Aquino-Sisk, Caroline 17        2) Swisher, Zoe                   
     3) Dodgen, Jennifer 15             4) Rodriguez, Valerie             
                  34.49     1:13.48 (38.99)     1:47.14 (33.66)     2:16.24 (29.10)
  3 Klein Oak High School  'C'                             NT   x2:16.55  
     1) Aquino-Sisk, Natalie 16         2) Taylor, Morgan                 
     3) Donato, Avery 15                4) Bosier, Jewel                  
                  34.61     1:13.85 (39.24)     1:46.83 (32.98)     2:16.55 (29.72)
  4 Kingwood High School  'B'                         2:18.88    2:18.71    3  
     1) Lindseth, Regan C 14            2) Worachek, Emily E 16           
     3) Kusler, Katie M 16              4) Vote, Lexi R 16                
                  34.29     1:13.36 (39.07)     1:47.97 (34.61)     2:18.71 (30.74)
  5 Kingwood High School  'C'                         2:28.99    2:26.72  
     1) Pugh, Belle A 14                2) Ellis, Cara D 14               
     3) Straw, Bridget I 15             4) Pinter, Natasha R 14           
                  38.55     1:19.55 (41.00)     1:55.21 (35.66)     2:26.72 (31.51)
  6 Kingwood High School  'D'                         2:39.24   x2:29.44  
     1) Britton, Lexi M 14              2) Manley, Isabella M 14          
     3) Pubentz, Charlotte R 14         4) Snoddy, Jaelyn A 13            
                  40.91     1:32.69 (51.78)     1:56.80 (24.11)     2:29.44 (32.64)
  7 Klein Oak High School  'E'                             NT   x2:47.98  
     1) Lartigue, Madison               2) Robinson, Gracie 17            
     3) Gingerich, Addison              4) Aquirre, Paloma                
                  41.55     1:22.65 (41.10)     2:07.76 (45.11)     2:47.98 (40.22)
 -- Klein Oak High School  'D'                             NT         DQ  
     1) Pitzel, Natalie                 2) Reese, Hailey                  
     3) Roberts, Kylie                  4) Marion, Bianca                 
                  38.04     1:17.29 (39.25)     1:51.52 (34.23)          DQ (29.82)
 -- Kingwood High School  'A'                         2:11.16         DQ  
     1) El-Takach, Bianca G 15          2) Foster, Kylene C 14            
     3) Vybiral, Reagan A 15            4) Zook, Mara C 14                
                1:09.48     1:39.57 (30.09)     2:07.75 (28.18)          DQ (15.32)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         1:53.98    1:49.94   10  
     1) Jensen, Davis R 16              2) Hebert, Dylan J 15             
     3) Santos, Logan G 16              4) Rosello, Brayden J 17          
                  28.18       59.98 (31.80)     1:26.50 (26.52)     1:49.94 (23.44)
  2 Kingwood High School  'B'                         2:02.65    1:59.71    5  
     1) Picotte, John L 15              2) Butterfield, Bradley J 15      
     3) Soto Villalon, Gabriel A 16     4) Szabo, Corbin H 15             
                  29.79     1:04.32 (34.53)     1:33.65 (29.33)     1:59.71 (26.06)
  3 Klein Oak High School  'A'                        2:05.00    2:02.18    3  
     1) Tomayer, Jonathan               2) Noecker, Fredrick              
     3) Georgetown, Kevin               4) Gottula, Larry                 
                  34.76     1:09.55 (34.79)     1:36.57 (27.02)     2:02.18 (25.61)
  4 Kingwood High School  'C'                         2:16.69   x2:10.75  
     1) Germann, Austin T 14            2) Vandiver, Kyle A 14            
     3) Monk, Tanner G 14               4) Richards, Barrett T 14         
                  35.08     1:10.50 (35.42)     1:41.15 (30.65)     2:10.75 (29.60)
  5 Klein Oak High School  'B'                             NT    2:16.17  
     1) Taylor-Jordan, Jullian          2) Shedid, Jonathan               
     3) Burns, John                     4) Roberts, Zachary               
                  34.71     1:19.16 (44.45)     1:47.25 (28.09)     2:16.17 (28.92)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weaver, Riley N           16 Kingwood             2:21.38    2:17.72    8  
                  32.00     1:06.67 (34.67)     1:42.80 (36.13)     2:17.72 (34.92)
  2 Smith, Taylor                Oak                       NT    2:22.77    6  
                  33.06     1:08.94 (35.88)     1:46.26 (37.32)     2:22.77 (36.51)
  3 Quinn, Madison            15 Oak                  2:22.40    2:26.56    5  
                  33.21     1:10.42 (37.21)     1:49.02 (38.60)     2:26.56 (37.54)
  4 Aquino-Sisk, Caroline     17 Oak                  2:15.49    2:29.42    4  
                  33.52     1:11.21 (37.69)     1:50.78 (39.57)     2:29.42 (38.64)
  5 Zook, Mara C              14 Kingwood             2:26.43    2:32.98    3  
                  35.55     1:13.79 (38.24)     1:54.27 (40.48)     2:32.98 (38.71)
  6 Pitzel, Natalie              Oak                  2:44.45    2:43.19    2  
                  35.08     1:15.59 (40.51)     1:59.42 (43.83)     2:43.19 (43.77)
  7 Britton, Lexi M           14 Kingwood             3:15.10    2:58.01    1  
                  39.02     1:24.25 (45.23)     2:11.85 (47.60)     2:58.01 (46.16)
 -- Manley, Isabella M        14 Kingwood             3:05.15         NS  
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Jax J            16 Kingwood             2:02.69    2:01.58    8  
                  27.47       59.48 (32.01)     1:31.57 (32.09)     2:01.58 (30.01)
  2 O'Neill, John             17 Oak                  2:37.51    2:17.73    6  
                  29.60     1:03.70 (34.10)     1:41.12 (37.42)     2:17.73 (36.61)
  3 Szabo, Corbin H           15 Kingwood             2:22.65    2:22.88    5  
                  31.00     1:08.31 (37.31)     1:46.56 (38.25)     2:22.88 (36.32)
  4 Soto Villalon, Gabriel A  16 Kingwood             2:32.58    2:27.99    4  
                  32.91     1:10.85 (37.94)     1:50.21 (39.36)     2:27.99 (37.78)
  5 Reyes, Josef              16 Oak                  2:33.47    2:28.45    3  
                  33.09     1:11.55 (38.46)     1:51.36 (39.81)     2:28.45 (37.09)
  6 Anders, Cooper               Oak                  2:19.29    2:31.47    2  
                  32.16     1:09.67 (37.51)     1:51.74 (42.07)     2:31.47 (39.73)
  7 Taylor-Jordan, Jullian       Oak                       NT    2:41.71    1  
                  33.69     1:13.43 (39.74)     1:57.02 (43.59)     2:41.71 (44.69)
  8 Germann, Austin T         14 Kingwood             2:59.13    2:41.95  
                  33.94     1:12.61 (38.67)     1:56.67 (44.06)     2:41.95 (45.28)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Kylene C          14 Kingwood             2:36.94    2:34.20    8  
                  33.82     1:12.60 (38.78)     1:57.66 (45.06)     2:34.20 (36.54)
  2 Harrison, Madison T       16 Kingwood             2:35.71    2:37.45    6  
                  32.82     1:11.24 (38.42)     1:58.86 (47.62)     2:37.45 (38.59)
  3 Knoerzer, Lexi L          15 Kingwood             2:47.22    2:44.64    5  
                  37.09     1:17.50 (40.41)     2:07.52 (50.02)     2:44.64 (37.12)
  4 Vote, Lexi R              16 Kingwood             2:46.30    2:45.96    4  
                  38.37     1:20.62 (42.25)     2:08.73 (48.11)     2:45.96 (37.23)
  5 Donato, Avery             15 Oak                  2:43.34    2:46.63    3  
                  34.91     1:15.96 (41.05)     2:07.56 (51.60)     2:46.63 (39.07)
  6 Swisher, Zoe                 Oak                  2:42.96    2:49.76    2  
                  37.62     1:20.53 (42.91)     2:09.15 (48.62)     2:49.76 (40.61)
  7 Aquino-Sisk, Natalie      16 Oak                  2:52.02    2:53.28    1  
                  36.72     1:20.21 (43.49)     2:13.03 (52.82)     2:53.28 (40.25)
  8 Taylor, Morgan               Oak                       NT    2:57.44  
                  42.04     1:25.62 (43.58)     2:16.49 (50.87)     2:57.44 (40.95)
  9 Robinson, Gracie          17 Oak                  3:01.85   x3:03.62  
                  41.53     1:26.72 (45.19)     2:18.50 (51.78)     3:03.62 (45.12)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hebert, Dylan J           15 Kingwood             2:27.13    2:17.11    8  
                  28.74     1:04.36 (35.62)     1:45.82 (41.46)     2:17.11 (31.29)
  2 Jensen, Davis R           16 Kingwood             2:21.72    2:18.87    6  
                  29.59     1:03.86 (34.27)     1:46.34 (42.48)     2:18.87 (32.53)
  3 Monk, Tanner G            14 Kingwood             2:32.15    2:29.06    5  
                  31.44     1:10.15 (38.71)     1:54.25 (44.10)     2:29.06 (34.81)
  4 Buben, Alex A             15 Kingwood             2:42.21    2:35.91    4  
                  33.05     1:09.17 (36.12)     2:00.58 (51.41)     2:35.91 (35.33)
  5 Gottula, Larry               Oak                       NT    2:41.34    3  
                  32.91     1:13.84 (40.93)     2:05.52 (51.68)     2:41.34 (35.82)
  6 Noecker, Fredrick            Oak                       NT    2:55.54    2  
                  36.77     1:23.08 (46.31)     2:15.33 (52.25)     2:55.54 (40.21)
 -- Baagil, Omar              15 Oak                  2:36.66         NS  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vybiral, Reagan A         15 Kingwood               28.08      28.27    8  
  2 Burkhardt, Leanna M       16 Kingwood               29.26      28.75    6  
  3 Bray, Hailey              16 Oak                    28.22      29.05    5  
  4 Worachek, Emily E         16 Kingwood               29.97      29.73    4  
  5 Pitts, Alayna R           16 Kingwood               29.12      29.80    3  
  6 Pugh, Belle A             14 Kingwood               32.46     x30.03  
  7 El-Takach, Bianca G       15 Kingwood               29.66     x30.85  
  8 Pubentz, Charlotte R      14 Kingwood               32.12     x32.38  
  9 Dodgen, Jennifer          15 Oak                    31.85      32.67    2  
 10 Straw, Bridget I          15 Kingwood               32.95     x32.72  
 11 Lartigue, Madison            Oak                    36.44      33.32    1  
 12 Hernandez, Sheila            Oak                    37.08      35.02  
 13 Gingerich, Addison           Oak                    39.27     x37.26  
 14 Aquirre, Paloma              Oak                    41.17     x38.42  
 -- Waindel, Mallory          15 Oak                    26.01         NS  
 -- Marion, Bianca               Oak                    32.70         NS  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosello, Brayden J        17 Kingwood               24.32      24.02    8  
  2 Burns, John                  Oak                    26.60      25.47    6  
  3 Santos, Logan G           16 Kingwood               25.55      25.62    5  
  4 Ceylan, Tibet             14 Kingwood               26.87      26.94    4  
  5 Roberts, Zachary             Oak                    30.49      27.02    3  
  6 Echessa, Kimathi L        15 Kingwood               26.95      27.24    2  
  7 Butterfield, Bradley J    15 Kingwood               28.34     x27.68  
  8 Tomayer, Jonathan            Oak                    28.63      28.86    1  
  9 Vandiver, Kyle A          14 Kingwood               29.25     x28.88  
 10 Robertson, Caden             Oak                    33.23      29.07  
 11 Richards, Barrett T       14 Kingwood               29.14     x29.11  
 12 Shedid, Jonathan             Oak                    31.75     x30.79  
 13 Nelson, Luke                 Oak                    33.04     x31.83  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weaver, Riley N           16 Kingwood             1:13.25    1:13.73    8  
                  33.32     1:13.73 (40.41)                                        
  2 Erickson, Emma               Oak                       NT    1:18.83    6  
                  37.84     1:18.83 (40.99)                                        
  3 Dodgen, Jennifer          15 Oak                  1:17.75    1:19.22    5  
                  36.84     1:19.22 (42.38)                                        
  4 Pitts, Alayna R           16 Kingwood             1:23.22    1:20.99    4  
                  36.89     1:20.99 (44.10)                                        
  5 Prater, Emma C            15 Kingwood             1:27.67    1:22.27    3  
                  37.84     1:22.27 (44.43)                                        
  6 El-Takach, Bianca G       15 Kingwood             1:25.02    1:25.16    2  
                  38.34     1:25.16 (46.82)                                        
  7 Roberts, Kylie               Oak                  1:21.54    1:28.10    1  
  8 Pinter, Natasha R         14 Kingwood             1:36.88   x1:29.26  
                  40.50     1:29.26 (48.76)                                        
  9 Montes Hernandez, Andrea  14 Kingwood             2:05.65   x1:35.86  
                  44.84     1:35.86 (51.02)                                        
 -- Waindel, Mallory          15 Oak                  1:07.74         NS  
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soto, Will A              15 Kingwood             1:09.34    1:04.21    8  
                  29.82     1:04.21 (34.39)                                        
  2 Georgetown, Kevin            Oak                       NT    1:07.18    6  
                  29.70     1:07.18 (37.48)                                        
  3 Rosello, Brayden J        17 Kingwood             1:08.20    1:07.65    5  
                  29.15     1:07.65 (38.50)                                        
  4 Monk, Tanner G            14 Kingwood             1:10.53    1:10.31    4  
                  31.58     1:10.31 (38.73)                                        
  5 Gottula, Larry               Oak                       NT    1:14.52    3  
                  34.59     1:14.52 (39.93)                                        
  6 Burns, John                  Oak                       NT    1:15.59    2  
                  32.96     1:15.59 (42.63)                                        
  7 Szabo, Corbin H           15 Kingwood             1:21.74    1:18.18    1  
                  34.41     1:18.18 (43.77)                                        
  8 Nelson, Luke                 Oak                       NT    1:34.11  
                  36.44     1:34.11 (57.67)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VanCleave, Leslie Ann A   14 Kingwood             1:03.95    1:02.04    8  
                  30.23     1:02.04 (31.81)                                        
  2 Davis, Ella               15 Oak                  1:05.15    1:02.20    6  
                  29.91     1:02.20 (32.29)                                        
  3 Vybiral, Reagan A         15 Kingwood             1:06.00    1:03.41    5  
                  30.24     1:03.41 (33.17)                                        
  4 Harrison, Madison T       16 Kingwood             1:04.51    1:03.83    4  
                  30.91     1:03.83 (32.92)                                        
  5 Smith, Taylor                Oak                       NT    1:04.22    3  
                  31.17     1:04.22 (33.05)                                        
  6 Zook, Mara C              14 Kingwood             1:06.80    1:04.93    2  
                  31.83     1:04.93 (33.10)                                        
  7 Burkhardt, Leanna M       16 Kingwood             1:05.34   x1:05.75  
                  31.62     1:05.75 (34.13)                                        
  8 Lindseth, Regan C         14 Kingwood             1:12.30   x1:06.56  
                  31.56     1:06.56 (35.00)                                        
  9 Rodriguez, Valerie           Oak                       NT    1:06.89    1  
                  32.42     1:06.89 (34.47)                                        
 10 Bosier, Jewel                Oak                       NT    1:10.11  
                  34.21     1:10.11 (35.90)                                        
 11 Marion, Bianca               Oak                       NT   x1:10.19  
                  33.57     1:10.19 (36.62)                                        
 12 Brisbane, Erin            15 Oak                  1:07.57   x1:13.01  
                  35.38     1:13.01 (37.63)                                        
 13 Reese, Hailey                Oak                       NT   x1:13.95  
                  35.73     1:13.95 (38.22)                                        
 14 Robinson, Gracie          17 Oak                  1:13.72   x1:17.96  
                  36.97     1:17.96 (40.99)                                        
 15 Snoddy, Jaelyn A          13 Kingwood             1:22.65   x1:18.57  
                  36.10     1:18.57 (42.47)                                        
 16 Aquirre, Paloma              Oak                       NT   x1:30.28  
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Picotte, John L           15 Kingwood               57.85      55.82    8  
                  27.36       55.82 (28.46)                                        
  2 Santos, Logan G           16 Kingwood             1:01.37      57.08    6  
                  27.05       57.08 (30.03)                                        
  3 Le Sueur, Dallin E        15 Kingwood               59.83      59.67    5  
                  27.99       59.67 (31.68)                                        
  4 Buben, Alex A             15 Kingwood             1:03.71    1:01.14    4  
                  30.16     1:01.14 (30.98)                                        
  5 O'Neill, John             17 Oak                    58.25    1:01.23    3  
                  29.10     1:01.23 (32.13)                                        
  6 Cannon, Cooper               Oak                       NT    1:05.50    2  
  7 Richards, Barrett T       14 Kingwood             1:05.90   x1:06.34  
                  32.44     1:06.34 (33.90)                                        
  8 Robertson, Caden             Oak                       NT    1:10.68    1  
                  34.61     1:10.68 (36.07)                                        
  9 Aguilar, Christian           Oak                       NT    1:12.96  
 10 Shedid, Jonathan             Oak                       NT   x1:15.76  
                  33.83     1:15.76 (41.93)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Kylene C          14 Kingwood             6:26.32    6:20.91    8  
                  34.33     1:12.62 (38.29)     1:52.20 (39.58)     2:32.59 (40.39)
        3:11.62 (39.03)     3:50.95 (39.33)     4:30.21 (39.26)     5:08.40 (38.19)
        5:46.58 (38.18)     6:20.91 (34.33)                                        
  2 Donato, Avery             15 Oak                  6:11.41    6:28.72    6  
                  34.31     1:12.24 (37.93)     1:51.39 (39.15)     2:31.27 (39.88)
        3:10.83 (39.56)     3:50.79 (39.96)     4:30.59 (39.80)     5:11.05 (40.46)
        5:50.52 (39.47)     6:28.72 (38.20)                                        
  3 Quinn, Madison            15 Oak                  5:59.12    6:40.58    5  
                  34.02     1:12.41 (38.39)     1:51.07 (38.66)     2:31.19 (40.12)
        3:11.22 (40.03)     3:50.43 (39.21)     4:30.82 (40.39)     5:12.66 (41.84)
        5:56.41 (43.75)     6:40.58 (44.17)                                        
  4 Lenard, Jordan            15 Oak                  6:43.21    6:43.54    4  
                  35.65     1:15.98 (40.33)     1:57.72 (41.74)     2:39.96 (42.24)
        3:21.83 (41.87)     4:03.89 (42.06)     4:44.89 (41.00)     5:25.23 (40.34)
        6:05.67 (40.44)     6:43.54 (37.87)                                        
  5 Rodriguez, Chrystina      16 Oak                  7:02.19    6:54.14    3  
                  35.16     1:15.50 (40.34)     1:56.97 (41.47)     2:38.84 (41.87)
        3:21.33 (42.49)     4:03.72 (42.39)     4:46.27 (42.55)     5:30.19 (43.92)
        6:14.40 (44.21)     6:54.14 (39.74)                                        
  6 Kusler, Katie M           16 Kingwood             7:23.09    6:55.46    2  
                  34.96     1:15.54 (40.58)     1:57.83 (42.29)     2:41.66 (43.83)
        3:24.90 (43.24)     4:08.69 (43.79)     4:52.47 (43.78)     5:36.06 (43.59)
        6:18.81 (42.75)     6:55.46 (36.65)                                        
  7 Pugh, Belle A             14 Kingwood             7:40.26    6:59.18    1  
                  34.70     1:14.89 (40.19)     1:57.77 (42.88)     2:41.13 (43.36)
        3:24.91 (43.78)     4:09.75 (44.84)     4:52.33 (42.58)     5:36.09 (43.76)
        6:20.50 (44.41)     6:59.18 (38.68)                                        
  8 Ellis, Cara D             14 Kingwood             7:43.27    7:19.20  
                  35.81     1:17.25 (41.44)     2:00.54 (43.29)     2:44.80 (44.26)
        3:28.93 (44.13)     4:15.06 (46.13)     5:01.57 (46.51)     5:48.39 (46.82)
        6:35.81 (47.42)     7:19.20 (43.39)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jensen, Davis R           16 Kingwood             5:47.88    5:28.34    8  
                  27.60       59.29 (31.69)     1:32.41 (33.12)     2:06.03 (33.62)
        2:40.10 (34.07)     3:14.33 (34.23)     3:48.99 (34.66)     4:23.16 (34.17)
        4:57.08 (33.92)     5:28.34 (31.26)                                        
  2 Hebert, Dylan J           15 Kingwood             6:04.19    5:37.42    6  
                  28.54     1:00.82 (32.28)     1:34.32 (33.50)     2:09.59 (35.27)
        2:45.46 (35.87)     3:19.64 (34.18)     3:54.97 (35.33)     4:30.47 (35.50)
        5:06.20 (35.73)     5:37.42 (31.22)                                        
  3 Vandiver, Kyle A          14 Kingwood             6:43.96    6:21.56    5  
                  32.62     1:11.65 (39.03)     1:50.93 (39.28)     2:30.65 (39.72)
        3:09.93 (39.28)     3:49.39 (39.46)     4:28.86 (39.47)     5:07.35 (38.49)
        5:45.55 (38.20)     6:21.56 (36.01)                                        
  4 Germann, Austin T         14 Kingwood             9:10.97    7:05.48    4  
                  35.28     1:16.03 (40.75)     1:58.56 (42.53)     2:41.97 (43.41)
        3:25.77 (43.80)     4:11.24 (45.47)     4:55.77 (44.53)     5:41.27 (45.50)
        6:26.30 (45.03)     7:05.48 (39.18)                                        
  5 Georgetown, Kevin            Oak                       NT    7:14.22    3  
                  33.93     1:13.29 (39.36)     1:56.56 (43.27)     2:41.87 (45.31)
        3:26.51 (44.64)     4:11.92 (45.41)     4:58.29 (46.37)     5:45.02 (46.73)
        6:31.59 (46.57)     7:14.22 (42.63)                                        
  6 Tomayer, Jonathan            Oak                       NT    7:16.98    2  
                  32.20     1:11.79 (39.59)     1:55.62 (43.83)     2:41.14 (45.52)
        3:25.72 (44.58)     4:11.41 (45.69)     4:57.39 (45.98)     5:44.43 (47.04)
        6:31.13 (46.70)     7:16.98 (45.85)                                        
 -- Baagil, Omar              15 Oak                  6:40.15         NS  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         1:53.25    1:54.03   10  
     1) Zook, Mara C 14                 2) Harrison, Madison T 16         
     3) Weaver, Riley N 16              4) Vybiral, Reagan A 15           
                  28.82       57.72 (28.90)     1:25.87 (28.15)     1:54.03 (28.16)
  2 Kingwood High School  'B'                         1:56.42    1:57.19    5  
     1) Pitts, Alayna R 16              2) Knoerzer, Lexi L 15            
     3) Burkhardt, Leanna M 16          4) VanCleave, Leslie Ann A 14     
                  30.27       58.85 (28.58)     1:27.66 (28.81)     1:57.19 (29.53)
  3 Klein Oak High School  'A'                        2:05.00    1:58.26    3  
     1) Rodriguez, Chrystina 16         2) Aquino-Sisk, Natalie 16        
     3) Bosier, Jewel                   4) Bray, Hailey 16                
                  29.90       59.80 (29.90)     1:29.56 (29.76)     1:58.26 (28.70)
  4 Kingwood High School  'C'                         2:01.89   x2:03.44  
     1) Worachek, Emily E 16            2) Kusler, Katie M 16             
     3) Prater, Emma C 15               4) El-Takach, Bianca G 15         
                  30.52     1:02.16 (31.64)     1:32.27 (30.11)     2:03.44 (31.17)
  5 Klein Oak High School  'C'                             NT    2:06.40  
     1) Dodgen, Jennifer 15             2) Roberts, Kylie                 
     3) Brisbane, Erin 15               4) Marion, Bianca                 
                  33.12     1:05.10 (31.98)     1:36.55 (31.45)     2:06.40 (29.85)
  6 Klein Oak High School  'D'                             NT   x2:10.68  
     1) Lenard, Jordan 15               2) Robinson, Gracie 17            
     3) Hernandez, Sheila               4) Pitzel, Natalie                
                  31.24   1:39.31 (1:08.07)     2:10.68 (31.37)                    
  7 Kingwood High School  'D'                         2:16.39   x2:18.23  
     1) Manley, Isabella M 14           2) Montes Hernandez, Andrea 14    
     3) Britton, Lexi M 14              4) Snoddy, Jaelyn A 13            
                  33.93     1:10.40 (36.47)     1:44.99 (34.59)     2:18.23 (33.24)
 -- Klein Oak High School  'B'                             NT         DQ  
     1) Swisher, Zoe                    2) Reese, Hailey                  
     3) Quinn, Madison 15               4) Smith, Taylor                  
                  32.70     1:04.71 (32.01)          DQ (29.90)                    
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         1:43.00    1:41.76   10  
     1) Santos, Logan G 16              2) Szabo, Corbin H 15             
     3) Le Sueur, Dallin E 15           4) Stevens, Jax J 16              
                  25.65       51.73 (26.08)     1:17.88 (26.15)     1:41.76 (23.88)
  2 Kingwood High School  'B'                         1:47.93    1:48.23    5  
     1) Echessa, Kimathi L 15           2) Soto Villalon, Gabriel A 16    
     3) Soto, Will A 15                 4) Ceylan, Tibet 14               
                  27.02       54.46 (27.44)     1:20.86 (26.40)     1:48.23 (27.37)
  3 Kingwood High School  'C'                         1:58.28   x1:53.65  
     1) Butterfield, Bradley J 15       2) Germann, Austin T 14           
     3) Vandiver, Kyle A 14             4) Buben, Alex A 15               
                  27.86     1:06.87 (39.01)     1:22.25 (15.38)     1:53.65 (31.40)
  4 Klein Oak High School  'B'                             NT    1:55.16    3  
     1) Roberts, Zachary                2) Anders, Cooper                 
     3) Noecker, Fredrick               4) Cannon, Cooper                 
                  26.69       56.11 (29.42)     1:26.20 (30.09)     1:55.16 (28.96)
  5 Klein Oak High School  'A'                        2:00.00    2:00.92  
     1) Tomayer, Jonathan               2) Taylor-Jordan, Jullian         
     3) Reyes, Josef 16                 4) O'Neill, John 17               
                  28.09       57.42 (29.33)     1:27.65 (30.23)     2:00.92 (33.27)
  6 Klein Oak High School  'C'                             NT   x2:05.82  
     1) Robertson, Caden                2) Nelson, Luke                   
     3) Shedid, Jonathan                4) Aguilar, Christian             
                  30.71     1:08.95 (38.24)     1:34.94 (25.99)     2:05.82 (30.88)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindseth, Regan C         14 Kingwood             1:13.02    1:12.79    8  
                  36.52     1:12.79 (36.27)                                        
  2 Aquino-Sisk, Caroline     17 Oak                  1:11.60    1:14.30    6  
                  35.65     1:14.30 (38.65)                                        
  3 Bray, Hailey              16 Oak                  1:12.56    1:15.95    5  
                  36.04     1:15.95 (39.91)                                        
  4 Aquino-Sisk, Natalie      16 Oak                  1:14.19    1:17.92    4  
                  38.23     1:17.92 (39.69)                                        
  5 Rodriguez, Valerie           Oak                       NT    1:18.03    3  
                  38.41     1:18.03 (39.62)                                        
  6 Kusler, Katie M           16 Kingwood             1:23.70    1:19.15    2  
                  39.24     1:19.15 (39.91)                                        
  7 Ellis, Cara D             14 Kingwood             1:24.71    1:19.21    1  
                  39.33     1:19.21 (39.88)                                        
  8 Lenard, Jordan            15 Oak                  1:17.59   x1:20.91  
                  39.45     1:20.91 (41.46)                                        
  9 Prater, Emma C            15 Kingwood             1:21.57    1:21.17  
                  39.33     1:21.17 (41.84)                                        
 10 Pitzel, Natalie              Oak                  1:18.06   x1:24.22  
                  40.53     1:24.22 (43.69)                                        
 11 Brisbane, Erin            15 Oak                  1:21.93   x1:25.27  
                  42.36     1:25.27 (42.91)                                        
 12 Manley, Isabella M        14 Kingwood             1:36.32   x1:29.08  
 13 Pubentz, Charlotte R      14 Kingwood             1:30.56   x1:29.34  
                  44.80     1:29.34 (44.54)                                        
 14 Britton, Lexi M           14 Kingwood             1:31.51   x1:30.22  
                  43.96     1:30.22 (46.26)                                        
 15 Gingerich, Addison           Oak                       NT   x1:31.79  
                  45.57     1:31.79 (46.22)                                        
 16 Lartigue, Madison            Oak                       NT   x1:33.59  
 17 Montes Hernandez, Andrea  14 Kingwood             2:00.95   x1:37.98  
                  47.80     1:37.98 (50.18)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Jax J            16 Kingwood             1:04.45    1:02.38    8  
                  30.01     1:02.38 (32.37)                                        
  2 Picotte, John L           15 Kingwood             1:06.35    1:05.25    6  
                1:05.16      1:05.25 (0.09)                                        
  3 Soto Villalon, Gabriel A  16 Kingwood             1:16.29    1:13.64    5  
                  35.66     1:13.64 (37.98)                                        
  4 Taylor-Jordan, Jullian       Oak                  1:16.96    1:19.91    4  
                  38.54     1:19.91 (41.37)                                        
  5 Echessa, Kimathi L        15 Kingwood             1:16.91    1:20.37    3  
                  38.19     1:20.37 (42.18)                                        
  6 Anders, Cooper               Oak                  1:28.75    1:27.53    2  
                  41.39     1:27.53 (46.14)                                        
  7 Aguilar, Christian           Oak                       NT    1:31.68    1  
                  44.13     1:31.68 (47.55)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VanCleave, Leslie Ann A   14 Kingwood             1:20.57    1:19.85    8  
                  38.20     1:19.85 (41.65)                                        
  2 Davis, Ella               15 Oak                  1:21.99    1:22.17    6  
                  38.91     1:22.17 (43.26)                                        
  3 Worachek, Emily E         16 Kingwood             1:24.86    1:25.52    5  
                  41.07     1:25.52 (44.45)                                        
  4 Vote, Lexi R              16 Kingwood             1:24.75    1:26.87    4  
                  42.54     1:26.87 (44.33)                                        
  5 Swisher, Zoe                 Oak                  1:22.23    1:27.20    3  
                  41.07     1:27.20 (46.13)                                        
  6 Rodriguez, Chrystina      16 Oak                  1:27.24    1:27.66    2  
                  41.14     1:27.66 (46.52)                                        
  7 Reese, Hailey                Oak                       NT    1:27.78    1  
                  41.17     1:27.78 (46.61)                                        
  8 Erickson, Emma               Oak                       NT   x1:28.13  
                  41.37     1:28.13 (46.76)                                        
  9 Knoerzer, Lexi L          15 Kingwood             1:31.28    1:29.56  
                  42.01     1:29.56 (47.55)                                        
 10 Taylor, Morgan               Oak                       NT   x1:31.34  
                  43.94     1:31.34 (47.40)                                        
 11 Bosier, Jewel                Oak                       NT   x1:31.36  
                  43.20     1:31.36 (48.16)                                        
 12 Roberts, Kylie               Oak                  1:23.72   x1:34.21  
                  43.86     1:34.21 (50.35)                                        
 13 Pinter, Natasha R         14 Kingwood             1:41.08   x1:35.64  
                  45.98     1:35.64 (49.66)                                        
 14 Straw, Bridget I          15 Kingwood             1:40.84   x1:35.65  
                  46.01     1:35.65 (49.64)                                        
 15 Hernandez, Sheila            Oak                       NT   x1:41.87  
                  47.56     1:41.87 (54.31)                                        
 16 Snoddy, Jaelyn A          13 Kingwood             1:52.80   x1:46.05  
                  48.68     1:46.05 (57.37)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soto, Will A              15 Kingwood             1:11.68    1:11.82    8  
                  34.21     1:11.82 (37.61)                                        
  2 Le Sueur, Dallin E        15 Kingwood             1:12.59    1:13.96    6  
                  34.32     1:13.96 (39.64)                                        
  3 Ceylan, Tibet             14 Kingwood             1:23.70    1:22.69    5  
                  38.71     1:22.69 (43.98)                                        
  4 Butterfield, Bradley J    15 Kingwood             1:19.30    1:23.01    4  
                  37.38     1:23.01 (45.63)                                        
  5 Cannon, Cooper               Oak                       NT    1:27.21    3  
                  39.30     1:27.21 (47.91)                                        
  6 Noecker, Fredrick            Oak                       NT    1:29.30    2  
                  40.44     1:29.30 (48.86)                                        
  7 Reyes, Josef              16 Oak                  1:34.80    1:29.73    1  
                  42.27     1:29.73 (47.46)                                        
  8 Roberts, Zachary             Oak                       NT    1:31.72  
                  42.87     1:31.72 (48.85)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         4:15.31    4:23.36   10  
     1) Weaver, Riley N 16              2) Harrison, Madison T 16         
     3) VanCleave, Leslie Ann A 14      4) Foster, Kylene C 14            
                  31.23   1:05.27 (1:05.27)     1:36.04 (30.77)   2:10.94 (1:05.67)
        2:26.34 (15.40)     2:43.42 (32.48)     3:23.29 (39.87)   4:23.36 (1:39.94)
  2 Kingwood High School  'B'                         4:21.86    4:30.56    5  
     1) Burkhardt, Leanna M 16          2) Pitts, Alayna R 16             
     3) Vote, Lexi R 16                 4) Knoerzer, Lexi L 15            
                  32.75   1:06.28 (1:06.28)     1:39.26 (32.98)   2:17.97 (1:11.69)
        2:51.88 (33.91)   3:27.36 (1:09.39)     3:57.26 (29.90)   4:30.56 (1:03.20)
  3 Klein Oak High School  'A'                             NT    4:33.91    3  
     1) Rodriguez, Valerie              2) Erickson, Emma                 
     3) Aquino-Sisk, Caroline 17        4) Davis, Ella 15                 
                  33.97   1:10.37 (1:10.37)     1:44.45 (34.08)   2:18.65 (1:08.28)
        2:52.15 (33.50)   3:28.63 (1:09.98)     3:59.53 (30.90)   4:33.91 (1:05.28)
  4 Klein Oak High School  'B'                             NT    4:46.14  
     1) Quinn, Madison 15               2) Lenard, Jordan 15              
     3) Taylor, Morgan                  4) Donato, Avery 15               
                  35.40   1:16.94 (1:16.94)     1:50.73 (33.79)   2:26.91 (1:09.97)
        3:02.21 (35.30)   3:39.07 (1:12.16)     4:11.45 (32.38)   4:46.14 (1:07.07)
  5 Kingwood High School  'C'                         4:43.00   x4:47.37  
     1) Prater, Emma C 15               2) Pugh, Belle A 14               
     3) Pubentz, Charlotte R 14         4) Pinter, Natasha R 14           
                  35.99   1:48.32 (1:48.32)     2:25.44 (37.12)   3:01.34 (1:13.02)
        3:38.94 (37.60)   4:12.23 (1:10.89)     4:47.37 (35.14)                    
  6 Kingwood High School  'D'                         5:13.72   x5:04.79  
     1) Lindseth, Regan C 14            2) Ellis, Cara D 14               
     3) Straw, Bridget I 15             4) Montes Hernandez, Andrea 14    
                  33.33   1:10.04 (1:10.04)     1:44.53 (34.49)   2:23.31 (1:13.27)
        2:59.85 (36.54)   3:39.52 (1:16.21)     4:19.48 (39.96)   5:04.79 (1:25.27)
 -- Klein Oak High School  'C'                             NT         NS  
     1) Smith, Taylor                   2) Brisbane, Erin 15              
     3)                                 4) Hernandez, Sheila              
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                         3:41.06    3:41.88   10  
     1) Rosello, Brayden J 17           2) Hebert, Dylan J 15             
     3) Jensen, Davis R 16              4) Stevens, Jax J 16              
                  25.72       54.45 (54.45)     1:19.86 (25.41)     1:49.29 (54.84)
        2:16.11 (26.82)     2:46.00 (56.71)     3:12.52 (26.52)     3:41.88 (55.88)
  2 Kingwood High School  'B'                         3:58.25    4:03.63    5  
     1) Soto, Will A 15                 2) Echessa, Kimathi L 15          
     3) Le Sueur, Dallin E 15           4) Picotte, John L 15             
                  29.29   1:01.44 (1:01.44)     1:31.08 (29.64)   2:04.10 (1:02.66)
        2:32.88 (28.78)   3:06.98 (1:02.88)     3:34.28 (27.30)     4:03.63 (56.65)
  3 Kingwood High School  'C'                         4:17.31   x4:13.83  
     1) Buben, Alex A 15                2) Richards, Barrett T 14         
     3) Ceylan, Tibet 14                4) Monk, Tanner G 14              
                  30.34   1:00.88 (1:00.88)     1:32.43 (31.55)   2:06.07 (1:05.19)
        2:36.36 (30.29)   3:09.31 (1:03.24)     3:39.37 (30.06)   4:13.83 (1:04.52)
  4 Klein Oak High School  'B'                             NT    4:45.98    3  
     1) Reyes, Josef 16                 2) Robertson, Caden               
     3) Cannon, Cooper                  4) Anders, Cooper                 
                  31.88   1:07.58 (1:07.58)     1:42.45 (34.87)   2:22.34 (1:14.76)
        2:55.57 (33.23)   3:36.35 (1:14.01)     4:07.52 (31.17)   4:45.98 (1:09.63)
 -- Klein Oak High School  'A'                             NT         DQ  
     1) Georgetown, Kevin               2) Burns, John                    
     3) Gottula, Larry                  4) O'Neill, John 17               
                              29.09 (29.09)                         1:02.39 (33.30)
                            1:31.28 (28.89)          DQ (32.20)                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Kingwood High School                164   2. Klein Oak High School               122
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 24                     
 
  1. Kingwood High School                213   2. Klein Oak High School                71