Licensed to Kingwood H. S. Swimming
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/28/2019 12:45 PM
                    2019 Kingwood @ Atascocita - 12/28/2019                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                              NT    1:42.13   10  
     1) Newman, Alexis L W10            2) Pickering, Owen R M12          
     3) Green, Garret M M10             4) Grafmiller, Kylee R W10        
                  26.89       53.96 (27.07)     1:16.85 (22.89)     1:42.13 (25.28)
  2 Kingwood High School  'C'                              NT    1:45.88    5  
     1) Lloyd, Madi A W11               2) Steinkamp, Andy A M12          
     3) Parnham, Beck W M11             4) Ebert, Sophie B W12            
                  27.72       55.96 (28.24)     1:20.30 (24.34)     1:45.88 (25.58)
  3 Humble Atascocita  'A'                                 NT    1:48.14    3  
     1) Grafmiller, Madison R W11       2) Johnson, Darin O M11           
     3) Green, Alexia A W11             4) Weikel, Gabriel C M12          
                  29.18       58.04 (28.86)     1:26.34 (28.30)     1:48.14 (21.80)
  4 Humble Atascocita  'B'                                 NT    1:52.84  
     1) Musleh, Pharis K M11            2) Ball, Karolyn E W12            
     3) Salling, Chase P M09            4) Fant, Tristen S W11            
                  28.78     1:02.59 (33.81)     1:27.59 (25.00)     1:52.84 (25.25)
  5 Kingwood High School  'D'                              NT   x1:53.09  
     1) Beals, Luke W M10               2) Clowers, Zach A M09            
     3) Vybiral, Reagan A W10           4) Goebel, Riley K W10            
                  26.75       56.00 (29.25)     1:27.29 (31.29)     1:53.09 (25.80)
  6 Humble Atascocita  'D'                                 NT   x2:02.17  
     1) Chavez, Jayleen W10             2) Metoyer, Nick J M11            
     3) Kennedy, John F M11             4) Stringer, Alyssa N W12         
                  32.17     1:08.41 (36.24)     1:34.69 (26.28)     2:02.17 (27.48)
  7 Humble Atascocita  'C'                                 NT   x2:06.03  
     1) Taft, Lane E M11                2) Hudson, Kierstyn R W11         
     3) Havnen, Anna E W11              4) Castro, Alexander M11          
                  28.47     1:06.59 (38.12)     1:36.15 (29.56)     2:06.03 (29.88)
 -- Kingwood High School  'B'                              NT         DQ  
     1) Ahrens, Abigail G W12           2) Fagen, Meredith G W09          
     3) Little, Connor M M10            4) Conway, Jacob J M11            
                  29.19     1:00.22 (31.03)     1:24.02 (23.80)          DQ (22.97)
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Megan M            10 Kingwood             1:53.75    2:00.10    8  
                  28.58       59.22 (30.64)     1:29.91 (30.69)     2:00.10 (30.19)
  2 Ahrens, Abigail G         12 Kingwood             1:56.62    2:00.29    6  
                  28.39       58.95 (30.56)     1:29.79 (30.84)     2:00.29 (30.50)
  3 Ahrens, Carly M           09 Kingwood             2:07.77    2:04.96    5  
                  29.37     1:00.83 (31.46)     1:32.99 (32.16)     2:04.96 (31.97)
  4 Green, Alexia A           11 Atascocita           1:51.94    2:05.60    4  
                  28.94     1:00.45 (31.51)     1:33.34 (32.89)     2:05.60 (32.26)
  5 Ball, Karolyn E           12 Atascocita           2:08.51    2:11.40    3  
                  29.95     1:03.32 (33.37)     1:38.14 (34.82)     2:11.40 (33.26)
  6 Belaire, Adisyn           10 Atascocita                NT    2:16.43    2  
                  29.62     1:02.88 (33.26)     1:39.65 (36.77)     2:16.43 (36.78)
  7 Troeger, Martha A         12 Kingwood             2:20.41    2:27.14    1  
                  32.33     1:09.92 (37.59)   2:27.14 (1:17.22)                    
 -- Smejkal, Chloe A          10 Atascocita           2:17.83         NS  
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parnham, Beck W           11 Kingwood             1:43.94    1:45.17    8  
                  24.41       50.81 (26.40)     1:17.99 (27.18)     1:45.17 (27.18)
  2 Beals, Luke W             10 Kingwood             1:54.46    1:59.30    6  
                  24.94       56.11 (31.17)     1:28.41 (32.30)     1:59.30 (30.89)
  3 Mathews, Clay B           10 Kingwood             2:02.68    2:00.08    5  
                  27.48       57.84 (30.36)     1:29.79 (31.95)     2:00.08 (30.29)
  4 Sausnock, Mitchell C      12 Kingwood             1:50.53    2:01.50    4  
                  27.16       57.60 (30.44)     1:29.89 (32.29)     2:01.50 (31.61)
 -- Gonzalez, Isaac J         11 Atascocita           2:00.27         NS  
 
Event 4  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gould, Serena M           12 Kingwood             2:11.62    2:15.22    8  
                  28.96     1:03.41 (34.45)     1:42.62 (39.21)     2:15.22 (32.60)
  2 Grafmiller, Madison R     11 Atascocita                NT    2:17.70    6  
                  30.21     1:04.03 (33.82)     1:47.14 (43.11)     2:17.70 (30.56)
  3 Goebel, Riley K           10 Kingwood             2:17.40    2:21.32    5  
                  31.16     1:06.76 (35.60)     1:49.15 (42.39)     2:21.32 (32.17)
  4 Surratt, Kaitlyn M        10 Kingwood             2:21.89    2:23.65    4  
                  31.07     1:04.97 (33.90)     1:51.30 (46.33)     2:23.65 (32.35)
  5 Baggett, Emily G          12 Kingwood             2:14.41    2:24.43    3  
                  30.72     1:06.06 (35.34)     1:49.29 (43.23)     2:24.43 (35.14)
  6 Havnen, Anna E            11 Atascocita           2:20.29    2:29.28    2  
                  31.88     1:10.38 (38.50)     1:54.83 (44.45)     2:29.28 (34.45)
  7 Johnson, Erin N           12 Atascocita           2:28.28    2:34.07    1  
                  33.48     1:14.62 (41.14)     2:00.03 (45.41)     2:34.07 (34.04)
  8 Johnson, Jody R           12 Atascocita           2:29.45    2:38.15  
                  33.37     1:17.65 (44.28)     2:00.09 (42.44)     2:38.15 (38.06)
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tremblay, Victor R        12 Kingwood             1:56.59    1:57.69    8  
                  26.14       55.93 (29.79)     1:30.61 (34.68)     1:57.69 (27.08)
  2 Clowers, Zach A           09 Kingwood             2:09.44    2:05.57    6  
                  27.33     1:00.06 (32.73)     1:35.70 (35.64)     2:05.57 (29.87)
  3 Unalmis, Kaya E           12 Kingwood             2:04.50    2:06.78    5  
                  27.41       59.55 (32.14)     1:38.08 (38.53)     2:06.78 (28.70)
  4 Little, Connor M          10 Kingwood             2:04.21    2:07.69    4  
                  25.65       59.80 (34.15)     1:39.99 (40.19)     2:07.69 (27.70)
  5 Johnson, Darin O          11 Atascocita           2:11.02    2:11.89    3  
                  27.39     1:02.29 (34.90)     1:39.31 (37.02)     2:11.89 (32.58)
 -- Musleh, Pharis K          11 Atascocita           2:09.93         NS  
 
Event 6  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newman, Alexis L          10 Kingwood               24.53      25.25    8  
  2 Grafmiller, Kylee R       10 Kingwood               24.83      25.83    6  
  3 Caldwell, Isabelle N      11 Atascocita                NT      26.66    5  
  4 Ebert, Sophie B           12 Kingwood               25.99      26.81    4  
  5 Chavez, Jayleen           10 Atascocita             27.80      27.28    3  
  6 Ball, Karolyn E           12 Atascocita             26.45      27.38    2  
  7 Vybiral, Reagan A         10 Kingwood               26.31      27.93    1  
  8 Stringer, Alyssa N        12 Atascocita             25.13      28.03  
  9 Hudson, Kierstyn R        11 Atascocita             26.81     x28.08  
 10 Prochnow, Sydnie          12 Atascocita                NT     x28.23  
 11 Kalman, Natalie P         10 Kingwood               27.36     x28.44  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Garret M           10 Kingwood               21.86      22.11    8  
  2 Conway, Jacob J           11 Kingwood               22.93      23.15    6  
  3 Hebert, Dylan J           10 Kingwood               23.41      23.88    5  
  4 Cantrell, Kyle R          11 Kingwood               23.47      24.01    4  
  5 Hamous, Grayson C         11 Kingwood               24.51     x24.21  
  6 Steinkamp, Andy A         12 Kingwood               24.03     x24.23  
  7 Kennedy, John F           11 Atascocita             24.63      25.16    3  
 -- Turpin, Brett             09 Atascocita             23.97         NS  
 
Event 8  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wadsworth, Morgan H       11 Kingwood              163.35     161.40    8  
  2 Prochnow, Sydnie          12 Atascocita            148.75     151.20    6  
  3 Schoonover, Gabrielle     12 Atascocita            150.85     150.50    5  
  4 Deets, Lexi               12 Atascocita            183.55     143.15    4  
  5 Santana, Vienna           12 Atascocita            141.50     138.45    3  
 -- Donahue, Natalie M        10 Kingwood              121.20         NS  
 -- Bauhs, Raquel G           09 Kingwood              115.50         NS  
 
Event 9  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castro, Alexander         11 Atascocita            205.15     203.60    8  
  2 Wiedrich, Noah N          10 Kingwood              153.45     165.30    6  
  3 Martinez, Diego B         10 Kingwood              159.25     151.80    5  
  4 Metoyer, Nick J           11 Atascocita            142.15     122.65    4  
 
Event 10  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahrens, Abigail G         12 Kingwood               58.06    1:02.02    8  
                  29.32     1:02.02 (32.70)                                        
  2 Grafmiller, Madison R     11 Atascocita           1:00.88    1:03.51    6  
                  30.03     1:03.51 (33.48)                                        
  3 Lopez, Megan M            10 Kingwood             1:03.10    1:04.04    5  
                  30.02     1:04.04 (34.02)                                        
  4 Goebel, Riley K           10 Kingwood             1:05.60    1:04.28    4  
                  29.71     1:04.28 (34.57)                                        
  5 Fant, Tristen S           11 Atascocita           1:04.67    1:06.84    3  
                  30.28     1:06.84 (36.56)                                        
  6 Costello, Emilie A        11 Kingwood             1:02.82    1:07.47    2  
                  31.33     1:07.47 (36.14)                                        
  7 Havnen, Anna E            11 Atascocita           1:04.05    1:07.72    1  
                  32.07     1:07.72 (35.65)                                        
  8 Alley, Kate E             09 Atascocita           1:06.58    1:08.58  
                  32.04     1:08.58 (36.54)                                        
  9 Troeger, Martha A         12 Kingwood             1:06.49   x1:10.70  
                  33.12     1:10.70 (37.58)                                        
 10 Tremblay, Majken J        09 Kingwood             1:11.42   x1:10.76  
                  33.56     1:10.76 (37.20)                                        
 11 Vybiral, Reagan A         10 Kingwood             1:06.17   x1:11.42  
                  32.63     1:11.42 (38.79)                                        
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Surratt, Tyler G          10 Kingwood               56.19      57.31    8  
                  26.75       57.31 (30.56)                                        
  2 Unalmis, Kaya E           12 Kingwood               57.17      57.77    6  
                  27.09       57.77 (30.68)                                        
  3 Kusler, Tyler P           12 Kingwood               53.92      58.25    5  
                  27.27       58.25 (30.98)                                        
  4 Mathews, Clay B           10 Kingwood             1:00.34    1:01.03    4  
                  27.90     1:01.03 (33.13)                                        
 -- Gonzalez, Isaac J         11 Atascocita             57.98         NS  
 -- Huckabee, Mason           10 Atascocita           1:05.03         NS  
 
Event 12  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lloyd, Madi A             11 Kingwood               54.31      55.43    8  
                  26.52       55.43 (28.91)                                        
  2 Caldwell, Isabelle N      11 Atascocita             54.71      57.76    5.5
                  27.91       57.76 (29.85)                                        
  2 Fagen, Meredith G         09 Kingwood               58.99      57.76    5.5
                  27.81       57.76 (29.95)                                        
  4 Ahrens, Carly M           09 Kingwood               58.28      58.14    4  
                  27.93       58.14 (30.21)                                        
  5 Stringer, Alyssa N        12 Atascocita             54.67    1:02.94    3  
                  29.16     1:02.94 (33.78)                                        
  6 Clay, Izzy R              10 Kingwood             1:01.63    1:02.98    2  
                  29.96     1:02.98 (33.02)                                        
 -- Ball, Karolyn E           12 Atascocita             59.34         NS  
 -- Smejkal, Chloe A          10 Atascocita           1:01.09         NS  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tremblay, Victor R        12 Kingwood               45.35      48.09    8  
                  22.92       48.09 (25.17)                                        
  2 Musleh, Pharis K          11 Atascocita             50.11      51.20    6  
                  24.70       51.20 (26.50)                                        
  3 Hamous, Grayson C         11 Kingwood               51.26      51.73    5  
                  25.29       51.73 (26.44)                                        
  4 Gowen, Garret G           11 Kingwood               51.67      52.35    4  
                  24.61       52.35 (27.74)                                        
  5 Cantrell, Kyle R          11 Kingwood               50.38      52.54    3  
                  25.19       52.54 (27.35)                                        
  6 Hebert, Dylan J           10 Kingwood               51.92     x52.91  
                  24.75       52.91 (28.16)                                        
  7 Beals, Luke W             10 Kingwood               49.67     x53.47  
                  26.30       53.47 (27.17)                                        
  8 Sausnock, Mitchell C      12 Kingwood               52.68     x54.59  
                  25.86       54.59 (28.73)                                        
 -- Kennedy, John F           11 Atascocita             53.59         NS  
 
Event 14  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newman, Alexis L          10 Kingwood             5:20.08    5:21.97    8  
                  29.70     1:02.23 (32.53)     1:35.27 (33.04)     2:07.88 (32.61)
        2:40.92 (33.04)     3:13.76 (32.84)     3:46.81 (33.05)     4:19.38 (32.57)
        4:51.24 (31.86)     5:21.97 (30.73)                                        
  2 Green, Alexia A           11 Atascocita           5:16.72    5:32.28    6  
                  30.46     1:03.28 (32.82)     1:36.74 (33.46)     2:10.66 (33.92)
        2:43.63 (32.97)     3:16.59 (32.96)     3:49.44 (32.85)     4:23.84 (34.40)
        4:58.41 (34.57)     5:32.28 (33.87)                                        
  3 Baggett, Emily G          12 Kingwood             5:18.69    5:48.18    5  
                  31.34     1:05.67 (34.33)     1:41.36 (35.69)     2:16.75 (35.39)
        2:52.68 (35.93)     3:29.08 (36.40)     4:03.88 (34.80)     4:39.59 (35.71)
        5:13.84 (34.25)     5:48.18 (34.34)                                        
  4 Henslee, Hadleigh G       09 Atascocita           5:47.41    5:51.42    4  
                  31.85     1:06.87 (35.02)     1:42.79 (35.92)     2:18.73 (35.94)
        2:54.78 (36.05)     3:30.63 (35.85)     4:06.75 (36.12)     4:42.00 (35.25)
        5:17.34 (35.34)     5:51.42 (34.08)                                        
  5 Costello, Emilie A        11 Kingwood             5:45.33    6:02.36    3  
                  32.86     1:09.79 (36.93)     1:46.76 (36.97)     2:22.99 (36.23)
        2:59.43 (36.44)     3:36.93 (37.50)     4:13.94 (37.01)     4:50.88 (36.94)
        5:27.32 (36.44)     6:02.36 (35.04)                                        
 -- Ebert, Sophie B           12 Kingwood             5:19.81         DQ  
                  30.67     1:03.43 (32.76)     1:37.16 (33.73)     2:10.69 (33.53)
        2:43.78 (33.09)     3:16.38 (32.60)     3:48.73 (32.35)     4:21.25 (32.52)
        4:53.73 (32.48)          DQ (31.49)                                        
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Garret M           10 Kingwood             4:52.24    4:47.73    8  
                  24.99       53.15 (28.16)     1:22.24 (29.09)     1:51.91 (29.67)
        2:21.55 (29.64)     2:51.31 (29.76)     3:20.85 (29.54)     3:50.82 (29.97)
        4:20.03 (29.21)     4:47.73 (27.70)                                        
  2 Pickering, Owen R         12 Kingwood             4:50.27    5:13.69    6  
                  24.60       51.41 (26.81)     1:24.99 (33.58)     1:58.81 (33.82)
        2:32.42 (33.61)     3:06.17 (33.75)     3:39.03 (32.86)     4:12.89 (33.86)
        4:46.55 (33.66)     5:13.69 (27.14)                                        
  3 Steinkamp, Andy A         12 Kingwood             5:06.09    5:13.85    5  
                  26.63       57.05 (30.42)     1:28.88 (31.83)     2:01.54 (32.66)
        2:33.89 (32.35)     3:06.24 (32.35)     3:38.85 (32.61)     4:11.55 (32.70)
        4:43.56 (32.01)     5:13.85 (30.29)                                        
  4 Kusler, Tyler P           12 Kingwood             5:36.45    5:34.20    4  
                  27.26       58.68 (31.42)     1:32.03 (33.35)     2:06.77 (34.74)
        2:41.29 (34.52)     3:16.35 (35.06)     3:52.06 (35.71)     4:26.90 (34.84)
        5:01.68 (34.78)     5:34.20 (32.52)                                        
  5 Roberts, Gabe C           12 Kingwood             5:45.79   x5:50.45  
                  26.86       58.51 (31.65)     1:33.68 (35.17)     2:10.46 (36.78)
        2:48.21 (37.75)     3:23.80 (35.59)     4:00.51 (36.71)     4:37.75 (37.24)
        5:14.64 (36.89)     5:50.45 (35.81)                                        
 -- Weikel, Gabriel C         12 Atascocita           4:53.50         NS  
 
Event 16  Mixed 8x25 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kingwood High School  'A'                              NT    2:57.85   10  
     1) Tremblay, Victor R M12          2) Ahrens, Abigail G W12          
     3) Unalmis, Kaya E M12             4) Baggett, Emily G W12           
     5) Roberts, Gabe C M12             6) Ebert, Sophie B W12            
     7) Pickering, Owen R M12           8) Gould, Serena M W12            
                  36.25     1:23.22 (46.97)     2:13.93 (50.71)     2:57.85 (43.92)
  2 Kingwood High School  'B'                              NT    3:06.01    5  
     1) Steinkamp, Andy A M12           2) Troeger, Martha A W12          
     3) Hamous, Grayson C M11           4) Costello, Emilie A W11         
     5) Gowen, Garret G M11             6) Lopez, Megan M W10             
     7) Kusler, Tyler P M12             8) Clay, Izzy R W10               
                  39.06   1:42.05 (1:02.99)     2:20.80 (38.75)     3:06.01 (45.21)
 -- Humble Atascocita  'B'                                 NT         DQ  
     1) Johnson, Jody R W12             2) Taft, Lane E M11               
     3) Prochnow, Sydnie W12            4) Castro, Alexander M11          
     5) Hudson, Kierstyn R W11          6) Kennedy, John F M11            
     7) Alley, Kate E W09               8) Metoyer, Nick J M11            
                  39.58     1:26.71 (47.13)     2:18.21 (51.50)          DQ (53.09)
 -- Kingwood High School  'C'                              NT         DQ  
     1) Cantrell, Kyle R M11            2) Tremblay, Majken J W09         
     3) Mathews, Clay B M10             4) Surratt, Kaitlyn M W10         
     5) Ahrens, Carly M W09             6) Kalman, Natalie P W10          
     7) Surratt, Tyler G M10            8) Clowers, Zach A M09            
                  34.97   1:39.42 (1:04.45)     2:31.72 (52.30)          DQ (55.87)
 -- Humble Atascocita  'A'                            2:00.00         DQ  
     1) Henslee, Hadleigh G W09         2) Salling, Chase P M09           
     3) Havnen, Anna E W11              4) Musleh, Pharis K M11           
     5) Stringer, Alyssa N W12          6) Weikel, Gabriel C M12          
     7) Chavez, Jayleen W10             8) Johnson, Darin O M11           
                  39.44     1:33.19 (53.75)     2:19.28 (46.09)        DQ (1:08.04)
 -- Kingwood High School  'D'                              NT         NS  
 
Event 17  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Surratt, Kaitlyn M        10 Kingwood             1:00.60    1:01.78    8  
                  30.58     1:01.78 (31.20)                                        
  2 Fagen, Meredith G         09 Kingwood             1:04.39    1:03.56    6  
                  30.81     1:03.56 (32.75)                                        
  3 Fant, Tristen S           11 Atascocita           1:07.90    1:07.31    5  
                  33.04     1:07.31 (34.27)                                        
  4 Chavez, Jayleen           10 Atascocita           1:08.00    1:08.90    4  
                  33.43     1:08.90 (35.47)                                        
  5 Tremblay, Majken J        09 Kingwood             1:08.57    1:10.02    3  
                  34.04     1:10.02 (35.98)                                        
  6 Belaire, Adisyn           10 Atascocita           1:11.80    1:10.96    2  
                  33.94     1:10.96 (37.02)                                        
  7 Clay, Izzy R              10 Kingwood             1:10.91    1:12.46    1  
                  35.01     1:12.46 (37.45)                                        
  8 Johnson, Jody R           12 Atascocita           1:18.50    1:21.52  
                  40.45     1:21.52 (41.07)                                        
 
Event 18  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conway, Jacob J           11 Kingwood               54.49      57.88    8  
                  28.29       57.88 (29.59)                                        
  2 Surratt, Tyler G          10 Kingwood               55.32      58.58    6  
                  28.60       58.58 (29.98)                                        
  3 Salling, Chase P          09 Atascocita           1:01.65    1:02.18    5  
                  30.08     1:02.18 (32.10)                                        
  4 Pickering, Owen R         12 Kingwood               59.17    1:03.63    4  
                  31.46     1:03.63 (32.17)                                        
  5 Taft, Lane E              11 Atascocita                NT    1:04.04    3  
                  30.43     1:04.04 (33.61)                                        
  6 Gowen, Garret G           11 Kingwood             1:00.43    1:05.73    2  
                  30.22     1:05.73 (35.51)                                        
 -- Huckabee, Mason           10 Atascocita           1:12.57         NS  
 
Event 19  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gould, Serena M           12 Kingwood             1:07.84    1:09.65    8  
                  33.32     1:09.65 (36.33)                                        
  2 Lloyd, Madi A             11 Kingwood             1:09.70    1:11.63    6  
                  34.10     1:11.63 (37.53)                                        
  3 Grafmiller, Kylee R       10 Kingwood             1:13.06    1:13.82    5  
                  35.27     1:13.82 (38.55)                                        
  4 Henslee, Hadleigh G       09 Atascocita           1:16.60    1:20.95    4  
                  39.28     1:20.95 (41.67)                                        
  5 Johnson, Erin N           12 Atascocita           1:16.03    1:21.84    3  
                  38.67     1:21.84 (43.17)                                        
  6 Kalman, Natalie P         10 Kingwood             1:13.25    1:22.21    2  
                  38.40     1:22.21 (43.81)                                        
  7 Hudson, Kierstyn R        11 Atascocita           1:18.23    1:23.57    1  
                  40.02     1:23.57 (43.55)                                        
  8 Alley, Kate E             09 Atascocita           1:22.13    1:23.89  
                  40.64     1:23.89 (43.25)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weikel, Gabriel C         12 Atascocita           1:00.44    1:00.92    8  
                  28.91     1:00.92 (32.01)                                        
  2 Parnham, Beck W           11 Kingwood             1:03.61    1:02.71    6  
                  30.10     1:02.71 (32.61)                                        
  3 Clowers, Zach A           09 Kingwood             1:03.13    1:03.53    5  
                  29.35     1:03.53 (34.18)                                        
  4 Roberts, Gabe C           12 Kingwood             1:01.05    1:08.29    4  
                  30.87     1:08.29 (37.42)                                        
  5 Little, Connor M          10 Kingwood             1:07.00    1:09.95    3  
                  33.03     1:09.95 (36.92)                                        
 
Event 21  Mixed 8x50 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Humble Atascocita  'A'                                 NT    3:19.14   10  
     1) Caldwell, Isabelle N W11        2) Salling, Chase P M09           
     3) Green, Alexia A W11             4) Musleh, Pharis K M11           
     5) Grafmiller, Madison R W11       6) Johnson, Darin O M11           
     7) Fant, Tristen S W11             8) Weikel, Gabriel C M12          
                  26.62       50.89 (24.27)     1:18.27 (27.38)     1:42.85 (24.58)
        2:08.38 (25.53)     2:31.68 (23.30)     2:57.24 (25.56)     3:19.14 (21.90)
  2 Kingwood High School  'B'                              NT    3:20.59    5  
     1) Parnham, Beck W M11             2) Conway, Jacob J M11            
     3) Beals, Luke W M10               4) Cantrell, Kyle R M11           
     5) Surratt, Kaitlyn M W10          6) Goebel, Riley K W10            
     7) Tremblay, Majken J W09          8) Lopez, Megan M W10             
                  22.80       46.86 (24.06)     1:10.80 (23.94)     1:34.68 (23.88)
        2:13.89 (39.21)     2:28.55 (14.66)     2:54.65 (26.10)     3:20.59 (25.94)
  3 Kingwood High School  'C'                              NT    3:29.52    3  
     1) Ahrens, Carly M W09             2) Costello, Emilie A W11         
     3) Vybiral, Reagan A W10           4) Fagen, Meredith G W09          
     5) Hebert, Dylan J M10             6) Unalmis, Kaya E M12            
     7) Hamous, Grayson C M11           8) Gowen, Garret G M11            
                  27.35       56.49 (29.14)     1:23.97 (27.48)     1:50.51 (26.54)
        2:14.89 (24.38)     2:39.04 (24.15)     3:04.16 (25.12)     3:29.52 (25.36)
  4 Kingwood High School  'D'                              NT   x3:36.23  
     1) Surratt, Tyler G M10            2) Troeger, Martha A W12          
     3) Kusler, Tyler P M12             4) Baggett, Emily G W12           
     5) Sausnock, Mitchell C M12        6) Kalman, Natalie P W10          
     7) Mathews, Clay B M10             8) Clay, Izzy R W10               
                  24.59       53.95 (29.36)     1:18.95 (25.00)     1:46.94 (27.99)
        2:12.37 (25.43)     2:42.39 (30.02)     3:07.44 (25.05)     3:36.23 (28.79)
  5 Humble Atascocita  'B'                                 NT    3:37.27  
     1) Johnson, Erin N W12             2) Taft, Lane E M11               
     3) Prochnow, Sydnie W12            4) Metoyer, Nick J M11            
     5) Johnson, Jody R W12             6) Belaire, Adisyn W10            
     7) Alley, Kate E W09               8) Kennedy, John F M11            
                  29.81       55.25 (25.44)     1:25.26 (30.01)     1:49.12 (23.86)
        2:17.60 (28.48)     2:44.62 (27.02)     3:12.25 (27.63)     3:37.27 (25.02)
 -- Kingwood High School  'A'                              NT    3:38.90  
     1) Lloyd, Madi A W11               2) Roberts, Gabe C M12            
     3) Newman, Alexis L W10            4) Little, Connor M M10           
     5) Grafmiller, Kylee R W10         6) Green, Garret M M10            
     7) Gould, Serena M W12             8) Tremblay, Victor R M12         
                  27.05                               42.50 ( )     1:02.49 (19.99)
                                1:14.58 ( )   3:38.90 (2:24.32)                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 21                    
 
  1. Kingwood High School              160.5   2. Humble Atascocita                  93.5
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 21                     
 
  1. Kingwood High School                184   2. Humble Atascocita                    40