Licensed to Kingwood H. S. Swimming
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 9/26/2019 08:38 PM
                    2019 35th Annual Blue-White - 9/26/2019                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White  'A'                                        1:58.00    1:58.49  
     1) Ebert, Sophie B 12              2) Fagen, Meredith G 09           
     3) Vybiral, Reagan A 10            4) Burkhardt, Leanna M 11         
                  28.33       59.79 (31.46)     1:30.10 (30.31)     1:58.49 (28.39)
  2 Blue  'A'                                         2:01.69    2:00.61  
     1) Ahrens, Abigail G 12            2) VanCleave, Leslie Ann A 09     
     3) Harrison, Madison T 11          4) Newman, Alexis L 10            
                  27.30     1:04.25 (36.95)     1:36.03 (31.78)     2:00.61 (24.58)
  3 White  'B'                                        2:04.47    2:03.92  
     1) El-Takach, Bianca G 10          2) Westwood, Julia K 11           
     3) Baggett, Emily G 12             4) Weaver, Riley N 11             
                  33.69     1:07.82 (34.13)     1:36.84 (29.02)     2:03.92 (27.08)
  4 Blue  'B'                                         2:09.61    2:06.49  
     1) Han, Phoebe 09                  2) Clay, Izzy R 10                
     3) Lopez, Megan M 10               4) Zook, Mara C 09                
                  34.96     1:09.90 (34.94)     1:39.22 (29.32)     2:06.49 (27.27)
  5 White  'C'                                        2:16.71   x2:12.43  
     1) Costello, Emilie A 11           2) Kalman, Natalie P 10           
     3) Vote, Lexi R 11                 4) Wylie, Kaeylarae 11            
                  32.42     1:08.51 (36.09)     1:42.17 (33.66)     2:12.43 (30.26)
  6 Blue  'C'                                         2:18.90   x2:16.00  
     1) Lindseth, Regan C 09            2) Worachek, Emily E 11           
     3) Straw, Bridget I 10             4) Pitts, Alayna R 11             
                  33.72     1:12.65 (38.93)     1:47.84 (35.19)     2:16.00 (28.16)
  7 Blue  'D'                                         2:37.69   x2:26.49  
     1) Pugh, Belle A 09                2) Manley, Isabella M 09          
     3) Pubentz, Charlotte R 09         4) Britton, Lexi M 09             
                  37.48     1:18.66 (41.18)     1:52.90 (34.24)     2:26.49 (33.59)
  8 White  'D'                                        2:33.71   x2:27.04  
     1) Tomochek, Mia G 09              2) Luckett, Whitney D 09          
     3) Ellis, Cara D 09                4) Pinter, Natasha R 09           
                  39.64     1:21.96 (42.32)     1:54.58 (32.62)     2:27.04 (32.46)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White  'A'                                        1:45.49    1:41.83  
     1) Green, Garret M 10              2) Pickering, Owen R 12           
     3) Duez, Aidan I 09                4) Hebert, Dylan J 10             
                  24.06       51.71 (27.65)     1:18.37 (26.66)     1:41.83 (23.46)
  2 Blue  'A'                                         1:48.33    1:43.92  
     1) Parnham, Beck W 11              2) Steinkamp, Andy A 12           
     3) Santos, Logan G 11              4) Stevens, Jax J 11              
                  25.23       52.97 (27.74)     1:20.20 (27.23)     1:43.92 (23.72)
  3 Blue  'B'                                              NT    1:47.08  
     1) Conway, Jacob J 11              2) Studdert, Brendan J 09         
     3) Rosello, Brayden J 12           4) Doehring, Brett R 10           
                  26.43       54.30 (27.87)     1:22.03 (27.73)     1:47.08 (25.05)
  4 White  'B'                                        1:52.33    1:48.06  
     1) Beals, Luke W 10                2) Wiley, Ethan C 09              
     3) Langley, Luke L 11              4) Ceylan, Tibet 09               
                  25.74       57.07 (31.33)     1:21.08 (24.01)     1:48.06 (26.98)
  5 White  'C'                                        2:00.00   x1:49.80  
     1) Clowers, Zach A 09              2) Soto, Will A 10                
     3) Kusler, Tyler P 12              4) Szabo, Corbin H 10             
                  27.54       58.98 (31.44)     1:23.96 (24.98)     1:49.80 (25.84)
  6 Blue  'C'                                              NT   x1:50.93  
     1) Mathews, Clay B 10              2) Le Sueur, Dallin E 10          
     3) Cantrell, Kyle R 11             4) Echessa, Kimathi L 10          
                  27.46       59.35 (31.89)     1:24.59 (25.24)     1:50.93 (26.34)
  7 Blue  'D'                                         2:15.70   x2:08.70  
     1) Picotte, John L 10              2) Vandiver, Kyle A 09            
     3) Germann, Austin T 09            4) Richards, Barrett T 09         
                  29.76     1:05.30 (35.54)     1:40.40 (35.10)     2:08.70 (28.30)
  8 White  'D'                                        2:15.39   x2:11.30  
     1) Buben, Alex A 09                2) Butterfield, Bradley J 10      
     3) Blado, Lucas A 09               4) Hartman, Grey G 09             
                  30.84     1:06.41 (35.57)     1:35.63 (29.22)     2:11.30 (35.67)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grafmiller, Kylee R       10 Team Athletes        1:56.22    1:57.87  
                  27.24       57.39 (30.15)     1:28.28 (30.89)     1:57.87 (29.59)
  2 Goebel, Riley K           10 Team Athletes        2:04.21    1:58.82  
                  28.12       58.77 (30.65)     1:28.87 (30.10)     1:58.82 (29.95)
  3 Lopez, Megan M            10 Blue Thespians       2:01.50    2:01.76  
                  28.67       59.78 (31.11)     1:31.39 (31.61)     2:01.76 (30.37)
  4 Ebert, Sophie B           12 Team Athletes        1:59.63    2:01.83  
                  28.72       59.62 (30.90)     1:31.35 (31.73)     2:01.83 (30.48)
  5 Clay, Izzy R              10 Blue Thespians       2:15.90    2:12.88  
                  29.65     1:03.25 (33.60)     1:38.74 (35.49)     2:12.88 (34.14)
  6 Foster, Kylene C          09 Team Athletes        2:23.68    2:22.07  
                  32.11     1:08.80 (36.69)     1:46.53 (37.73)     2:22.07 (35.54)
  7 Harrison, Madison T       11 Blue Thespians       2:17.15    2:26.15  
                  32.24     1:09.56 (37.32)     1:47.74 (38.18)     2:26.15 (38.41)
  8 VanCleave, Leslie Ann A   09 Blue Thespians       2:23.94    2:28.71  
                  31.52     1:07.68 (36.16)     1:47.21 (39.53)     2:28.71 (41.50)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parnham, Beck W           11 Blue Thespians       1:47.28    1:47.09  
                  24.94       52.05 (27.11)     1:19.54 (27.49)     1:47.09 (27.55)
  2 Surratt, Tyler G          10 Team Athletes        1:56.56    1:53.16  
                  25.10       53.28 (28.18)     1:23.39 (30.11)     1:53.16 (29.77)
  3 Langley, Luke L           11 Team Athletes        1:53.04    1:53.26  
                  25.39       53.90 (28.51)     1:23.65 (29.75)     1:53.26 (29.61)
  4 Cantrell, Kyle R          11 Blue Thespians       1:57.54    1:57.23  
                  26.81       56.57 (29.76)     1:27.54 (30.97)     1:57.23 (29.69)
  5 Duez, Aidan I             09 Team Athletes        2:00.67    1:59.00  
                  26.73       56.92 (30.19)     1:28.37 (31.45)     1:59.00 (30.63)
  6 Sausnock, Mitchell C      12 Team Athletes        1:58.23    1:59.45  
                  26.91       56.99 (30.08)     1:28.65 (31.66)     1:59.45 (30.80)
  7 Monk, Tanner G            09 Blue Thespians       2:16.22    2:14.24  
                  29.51     1:03.23 (33.72)     1:38.70 (35.47)     2:14.24 (35.54)
  8 Vandiver, Kyle A          09 Blue Thespians       2:26.74    2:18.59  
                  30.18     1:04.92 (34.74)     1:41.88 (36.96)     2:18.59 (36.71)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahrens, Abigail G         12 Blue Thespians       2:15.15    2:10.01  
                  28.81     1:00.79 (31.98)     1:39.38 (38.59)     2:10.01 (30.63)
  2 Fagen, Meredith G         09 Team Athletes        2:22.01    2:14.77  
                  29.61     1:02.73 (33.12)     1:41.95 (39.22)     2:14.77 (32.82)
  3 Ahrens, Carly M           09 Blue Thespians       2:19.50    2:20.43  
                  30.32     1:05.33 (35.01)     1:47.05 (41.72)     2:20.43 (33.38)
  4 Westwood, Julia K         11 Team Athletes        2:24.07    2:25.38  
                  32.67     1:10.79 (38.12)     1:51.40 (40.61)     2:25.38 (33.98)
  5 Vybiral, Reagan A         10 Team Athletes        2:49.43    2:44.57  
                  33.41     1:15.14 (41.73)     2:05.74 (50.60)     2:44.57 (38.83)
  6 Lindseth, Regan C         09 Blue Thespians       2:55.95    2:45.18  
                  37.29     1:16.26 (38.97)     2:05.90 (49.64)     2:45.18 (39.28)
  7 Kusler, Katie M           11 Team Athletes        2:59.55    2:55.34  
                  34.55     1:17.38 (42.83)     2:15.12 (57.74)     2:55.34 (40.22)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Garret M           10 Team Athletes        2:07.13    2:01.20  
                  25.44       57.75 (32.31)     1:33.48 (35.73)     2:01.20 (27.72)
  2 Pickering, Owen R         12 Team Athletes        2:03.39    2:02.29  
                  26.33       59.44 (33.11)     1:33.40 (33.96)     2:02.29 (28.89)
  3 Beals, Luke W             10 Team Athletes        2:05.90    2:03.61  
                  28.25       58.99 (30.74)     1:36.26 (37.27)     2:03.61 (27.35)
  4 Unalmis, Kaya E           12 Blue Thespians       2:04.50    2:05.00  
                  26.91       58.54 (31.63)     1:35.75 (37.21)     2:05.00 (29.25)
  5 Steinkamp, Andy A         12 Blue Thespians       2:06.40    2:05.29  
                  27.35     1:00.04 (32.69)     1:35.52 (35.48)     2:05.29 (29.77)
  6 Doehring, Brett R         10 Blue Thespians       2:22.68    2:19.54  
                  29.12     1:07.09 (37.97)     1:48.32 (41.23)     2:19.54 (31.22)
  7 Soto, Will A              10 Team Athletes        2:28.37    2:20.43  
                  30.17     1:06.92 (36.75)     1:47.46 (40.54)     2:20.43 (32.97)
  8 Le Sueur, Dallin E        10 Blue Thespians       2:31.62    2:22.24  
                  28.43     1:06.32 (37.89)     1:47.22 (40.90)     2:22.24 (35.02)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gould, Serena M           12 Team Athletes          24.93      25.14  
  2 Tremblay, Majken J        09 Blue Thespians         26.96      26.04  
  3 Costello, Emilie A        11 Team Athletes          28.83      27.59  
  4 Zook, Mara C              09 Blue Thespians         28.87      28.20  
  5 Kalman, Natalie P         10 Team Athletes          28.73      28.72  
  6 Pitts, Alayna R           11 Blue Thespians         29.62      29.12  
  7 Burkhardt, Leanna M       11 Team Athletes          29.27      29.26  
  8 Knoerzer, Lexi L          10 Blue Thespians         29.34      29.33  
  9 VanCleave, Leslie Ann A   09 Blue Thespians         28.71     x29.87  
 10 Vote, Lexi R              11 Team Athletes          29.94     x30.10  
 11 Prater, Emma C            10 Team Athletes          30.61     x30.50  
 12 Wylie, Kaeylarae          11 Team Athletes          32.14     x30.98  
 13 Pinter, Natasha R         09 Team Athletes          32.18     x32.03  
 14 Snoddy, Jaelyn A          09 Blue Thespians         32.26     x32.12  
 14 Pubentz, Charlotte R      09 Blue Thespians         32.20     x32.12  
 16 Montes Hernandez, Andrea  09 Team Athletes          38.56     x37.80  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tremblay, Victor R        12 Blue Thespians         21.96      21.65  
  2 Little, Connor M          10 Team Athletes          22.97      22.32  
  3 Roberts, Gabe C           12 Team Athletes          22.92      22.39  
  4 Gowen, Garret G           11 Blue Thespians         23.71      23.46  
  5 Hebert, Dylan J           10 Team Athletes          24.79      24.30  
  6 Rosello, Brayden J        12 Blue Thespians         24.73      24.32  
  7 Jensen, Davis R           11 Blue Thespians         25.29      25.00  
  8 Santos, Logan G           11 Blue Thespians         26.31     x25.55  
  9 Szabo, Corbin H           10 Team Athletes          27.01      26.46  
 10 Soto Villalon, Gabriel A  11 Team Athletes          27.66     x27.08  
 11 Hartman, Grey G           09 Team Athletes          36.74     x33.45  
 
Event 9  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wadsworth, Morgan H       11 Team Athletes             NP     160.20  
  2 Bauhs, Raquel G           09 Team Athletes             NP      88.30  
  3 Donahue, Natalie M        10 Blue Thespians            NP      38.15  
  4 Tucker, Mary E            09 Blue Thespians            NP      23.55  
  5 Moore, Emily                 Blue Thespians            NP      20.85  
 
Event 10  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gowen, Garret G           11 Blue Thespians            NP     137.05  
  2 Wiedrich, Noah N          10 Team Athletes             NP     125.10  
  3 Martinez, Diego B         10 Blue Thespians            NP     120.50  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newman, Alexis L          10 Blue Thespians         59.22    1:01.34  
                  28.52     1:01.34 (32.82)                                        
  2 Baggett, Emily G          12 Team Athletes        1:04.00    1:04.74  
                  30.41     1:04.74 (34.33)                                        
  3 Costello, Emilie A        11 Team Athletes        1:09.11    1:07.00  
                  30.81     1:07.00 (36.19)                                        
  4 Troeger, Martha A         12 Blue Thespians       1:08.87    1:09.40  
                  32.44     1:09.40 (36.96)                                        
  5 Weaver, Riley N           11 Team Athletes        1:14.44    1:13.25  
                  32.67     1:13.25 (40.58)                                        
  6 Vybiral, Reagan A         10 Team Athletes        1:14.43    1:15.09  
                  33.86     1:15.09 (41.23)                                        
  7 Han, Phoebe               09 Blue Thespians       1:17.92    1:17.06  
                  34.77     1:17.06 (42.29)                                        
  8 Kusler, Katie M           11 Team Athletes        1:19.34   x1:17.61  
                  35.39     1:17.61 (42.22)                                        
  9 Ellis, Cara D             09 Team Athletes        1:23.66   x1:18.23  
                  36.47     1:18.23 (41.76)                                        
 10 Straw, Bridget I          10 Blue Thespians       1:27.04    1:25.42  
                  38.49     1:25.42 (46.93)                                        
 11 Zook, Mara C              09 Blue Thespians       1:25.92   x1:26.39  
                  37.23     1:26.39 (49.16)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Langley, Luke L           11 Team Athletes          52.65      53.54  
                  24.91       53.54 (28.63)                                        
  2 Studdert, Brendan J       09 Blue Thespians         54.54      54.09  
                  24.97       54.09 (29.12)                                        
  3 Kusler, Tyler P           12 Team Athletes          55.62      56.43  
                  26.12       56.43 (30.31)                                        
  4 Cantrell, Kyle R          11 Blue Thespians         57.24      58.14  
                  26.98       58.14 (31.16)                                        
  5 Santos, Logan G           11 Blue Thespians       1:07.85    1:04.46  
                  29.13     1:04.46 (35.33)                                        
  6 Blado, Lucas A            09 Team Athletes        1:09.14    1:05.18  
                  29.78     1:05.18 (35.40)                                        
  7 Picotte, John L           10 Blue Thespians       1:08.60    1:05.52  
                  29.80     1:05.52 (35.72)                                        
  8 Doehring, Brett R         10 Blue Thespians       1:04.41   x1:05.79  
                  30.27     1:05.79 (35.52)                                        
  9 Buben, Alex A             09 Team Athletes        1:14.26    1:11.29  
                  33.37     1:11.29 (37.92)                                        
 10 Wiley, Ethan C            09 Team Athletes        1:12.91   x1:12.84  
                  31.95     1:12.84 (40.89)                                        
 11 Ceylan, Tibet             09 Team Athletes        1:20.35   x1:15.74  
                  33.45     1:15.74 (42.29)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gould, Serena M           12 Team Athletes          54.49      54.03  
                  26.11       54.03 (27.92)                                        
  2 Ebert, Sophie B           12 Team Athletes          55.51      56.41  
                  27.23       56.41 (29.18)                                        
  3 Tremblay, Majken J        09 Blue Thespians       1:00.29      58.14  
                  27.88       58.14 (30.26)                                        
  4 Knoerzer, Lexi L          10 Blue Thespians       1:04.83    1:05.34  
                  30.89     1:05.34 (34.45)                                        
  4 Burkhardt, Leanna M       11 Team Athletes        1:08.34    1:05.34  
                  31.26     1:05.34 (34.08)                                        
  6 Pitts, Alayna R           11 Blue Thespians       1:08.17    1:06.58  
                  30.66     1:06.58 (35.92)                                        
  7 El-Takach, Bianca G       10 Team Athletes        1:08.74    1:07.93  
                  32.10     1:07.93 (35.83)                                        
  8 Pinter, Natasha R         09 Team Athletes        1:13.19   x1:10.08  
                  33.99     1:10.08 (36.09)                                        
  9 Pugh, Belle A             09 Blue Thespians       1:21.16    1:10.72  
                  32.10     1:10.72 (38.62)                                        
 10 Pubentz, Charlotte R      09 Blue Thespians       1:13.56   x1:11.63  
                  34.05     1:11.63 (37.58)                                        
 11 Britton, Lexi M           09 Blue Thespians       1:23.17   x1:17.48  
                  34.92     1:17.48 (42.56)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tremblay, Victor R        12 Blue Thespians         47.16      47.10  
                  22.77       47.10 (24.33)                                        
  2 Little, Connor M          10 Team Athletes          48.92      48.60  
                  23.24       48.60 (25.36)                                        
  3 Roberts, Gabe C           12 Team Athletes          51.69      50.96  
                  24.62       50.96 (26.34)                                        
  4 Unalmis, Kaya E           12 Blue Thespians         51.18      51.22  
                  24.97       51.22 (26.25)                                        
  5 Clowers, Zach A           09 Team Athletes          54.45      52.78  
                  25.17       52.78 (27.61)                                        
  6 Stevens, Jax J            11 Blue Thespians         53.41      54.34  
                  25.66       54.34 (28.68)                                        
  7 Rosello, Brayden J        12 Blue Thespians         55.22      54.60  
                  25.90       54.60 (28.70)                                        
  8 Kusler, Tyler P           12 Team Athletes          53.27      55.57  
                  26.25       55.57 (29.32)                                        
  9 Echessa, Kimathi L        10 Blue Thespians       1:02.68   x1:00.82  
                  28.75     1:00.82 (32.07)                                        
 10 Soto Villalon, Gabriel A  11 Team Athletes        1:05.26   x1:01.76  
                  29.57     1:01.76 (32.19)                                        
 11 Wiley, Ethan C            09 Team Athletes        1:00.08   x1:04.14  
                  30.05     1:04.14 (34.09)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grafmiller, Kylee R       10 Team Athletes        5:09.55    5:11.66  
                  27.60       58.36 (30.76)     1:29.68 (31.32)     2:01.32 (31.64)
        2:33.23 (31.91)     3:05.01 (31.78)     3:37.07 (32.06)     4:09.10 (32.03)
        4:40.90 (31.80)     5:11.66 (30.76)                                        
  2 Lopez, Megan M            10 Blue Thespians       5:15.49    5:18.04  
                  29.13     1:00.41 (31.28)     1:32.37 (31.96)     2:04.63 (32.26)
        2:37.20 (32.57)     3:09.68 (32.48)     3:42.41 (32.73)     4:15.21 (32.80)
        4:47.32 (32.11)     5:18.04 (30.72)                                        
  3 Goebel, Riley K           10 Team Athletes        5:51.80    5:18.85  
                  29.07     1:00.54 (31.47)     1:32.77 (32.23)     2:05.03 (32.26)
        2:37.71 (32.68)     3:10.21 (32.50)     3:42.95 (32.74)     4:15.45 (32.50)
        4:47.86 (32.41)     5:18.85 (30.99)                                        
  4 Surratt, Kaitlyn M        10 Blue Thespians       5:28.75    5:18.94  
                  28.99     1:00.43 (31.44)     1:32.45 (32.02)     2:04.89 (32.44)
        2:36.77 (31.88)     3:09.06 (32.29)     3:42.14 (33.08)     4:15.44 (33.30)
        4:48.43 (32.99)     5:18.94 (30.51)                                        
  5 Ahrens, Carly M           09 Blue Thespians       5:40.43    5:42.43  
                  30.02     1:02.62 (32.60)     1:36.61 (33.99)     2:11.06 (34.45)
        2:46.32 (35.26)     3:22.16 (35.84)     3:57.60 (35.44)     4:33.03 (35.43)
        5:07.77 (34.74)     5:42.43 (34.66)                                        
  6 Harrison, Madison T       11 Blue Thespians       6:20.85    6:45.27  
                  34.07     1:14.29 (40.22)     1:55.07 (40.78)     2:36.99 (41.92)
        3:19.03 (42.04)     4:00.65 (41.62)     4:42.52 (41.87)     5:23.95 (41.43)
        6:05.72 (41.77)     6:45.27 (39.55)                                        
  7 Wylie, Kaeylarae          11 Team Athletes        7:22.54    6:58.27  
                  34.06     1:12.98 (38.92)     1:54.53 (41.55)     2:37.11 (42.58)
        3:20.67 (43.56)     4:04.17 (43.50)     4:48.13 (43.96)     5:32.08 (43.95)
        6:15.88 (43.80)     6:58.27 (42.39)                                        
  8 Tomochek, Mia G           09 Team Athletes        7:12.58    7:10.74  
                  34.94     1:14.80 (39.86)     1:56.22 (41.42)     2:39.36 (43.14)
        3:23.20 (43.84)     4:08.18 (44.98)     4:53.60 (45.42)     5:39.66 (46.06)
        6:25.70 (46.04)     7:10.74 (45.04)                                        
  9 Luckett, Whitney D        09 Team Athletes        7:57.73   x7:48.07  
                  40.67     1:24.77 (44.10)     2:12.48 (47.71)     3:00.02 (47.54)
        3:48.29 (48.27)     4:36.70 (48.41)     5:26.44 (49.74)     6:15.86 (49.42)
        7:04.61 (48.75)     7:48.07 (43.46)                                        
 10 Manley, Isabella M        09 Blue Thespians       8:20.60   x8:06.29  
                  39.45     1:25.82 (46.37)     2:15.09 (49.27)     3:05.98 (50.89)
        3:58.21 (52.23)   5:38.92 (1:40.71)     6:31.62 (52.70)   8:06.95 (1:35.33)
        8:25.66 (18.71)         8:06.29 ( )                                        
 11 Snoddy, Jaelyn A          09 Blue Thespians       9:29.49   x8:11.27  
                  37.97   4:53.81 (4:15.84)     5:46.40 (52.59)     6:37.08 (50.68)
        7:28.40 (51.32)                                                 8:11.40 ( )
            8:11.27 ( )                                                            
 12 Montes Hernandez, Andrea  09 Team Athletes        9:14.71   x8:52.03  
                  44.22     1:33.95 (49.73)     2:28.15 (54.20)     3:23.96 (55.81)
        4:19.10 (55.14)     5:14.73 (55.63)     6:10.77 (56.04)     7:05.51 (54.74)
        8:00.84 (55.33)     8:52.03 (51.19)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parnham, Beck W           11 Blue Thespians       4:44.23    4:43.49  
                  24.95       52.80 (27.85)     1:20.88 (28.08)     1:49.70 (28.82)
        2:18.48 (28.78)     2:47.40 (28.92)     3:16.53 (29.13)     3:45.78 (29.25)
        4:15.02 (29.24)     4:43.49 (28.47)                                        
  2 Surratt, Tyler G          10 Team Athletes        5:12.09    5:03.12  
                  25.16       53.78 (28.62)     1:24.57 (30.79)     1:56.17 (31.60)
        2:26.89 (30.72)     2:58.98 (32.09)     3:30.79 (31.81)     4:02.46 (31.67)
        4:33.37 (30.91)     5:03.12 (29.75)                                        
  3 Sausnock, Mitchell C      12 Team Athletes        5:26.26    5:24.35  
                  27.05       57.84 (30.79)     1:30.09 (32.25)     2:03.34 (33.25)
        2:36.70 (33.36)     3:10.15 (33.45)     3:43.81 (33.66)     4:17.79 (33.98)
        4:51.53 (33.74)     5:24.35 (32.82)                                        
  4 Duez, Aidan I             09 Team Athletes        5:31.55    5:24.90  
                  27.11       57.66 (30.55)     1:29.69 (32.03)     2:03.05 (33.36)
        2:36.34 (33.29)     3:11.05 (34.71)     3:45.64 (34.59)     4:20.24 (34.60)
        4:53.83 (33.59)     5:24.90 (31.07)                                        
  5 Stevens, Jax J            11 Blue Thespians       5:54.07    5:57.33  
                  30.61     1:05.72 (35.11)     1:42.18 (36.46)     2:19.44 (37.26)
        2:56.51 (37.07)     3:33.54 (37.03)     4:10.62 (37.08)     4:47.48 (36.86)
        5:22.80 (35.32)     5:57.33 (34.53)                                        
  6 Buben, Alex A             09 Team Athletes        6:42.70    6:07.41  
                  32.16     1:09.01 (36.85)     1:47.31 (38.30)     2:24.97 (37.66)
        3:03.31 (38.34)     3:42.12 (38.81)     4:20.97 (38.85)     4:58.08 (37.11)
        5:34.53 (36.45)     6:07.41 (32.88)                                        
  7 Echessa, Kimathi L        10 Blue Thespians       7:02.04    6:32.63  
                  33.94     1:11.33 (37.39)     1:51.25 (39.92)     2:32.63 (41.38)
        3:14.71 (42.08)     3:55.93 (41.22)     4:37.79 (41.86)     5:18.78 (40.99)
        5:58.67 (39.89)     6:32.63 (33.96)                                        
  8 Richards, Barrett T       09 Blue Thespians       7:09.12    6:36.32  
                  31.53     1:08.23 (36.70)     1:48.50 (40.27)     2:28.07 (39.57)
        3:09.20 (41.13)     3:50.73 (41.53)     4:32.87 (42.14)     5:15.20 (42.33)
        5:57.51 (42.31)     6:36.32 (38.81)                                        
  9 Butterfield, Bradley J    10 Team Athletes        7:53.83   x7:16.56  
 10 Hartman, Grey G           09 Team Athletes        9:19.67   x7:59.34  
 -- Germann, Austin T         09 Blue Thespians       9:10.97         NS  
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White  'A'                                        1:45.81    1:46.64  
     1) Gould, Serena M 12              2) Burkhardt, Leanna M 11         
     3) Vybiral, Reagan A 10            4) Grafmiller, Kylee R 10         
                  25.15       53.74 (28.59)     1:21.34 (27.60)     1:46.64 (25.30)
  2 White  'B'                                        1:50.32    1:52.36  
     1) Westwood, Julia K 11            2) Foster, Kylene C 09            
     3) El-Takach, Bianca G 10          4) Goebel, Riley K 10             
                  27.47       56.22 (28.75)     1:26.53 (30.31)     1:52.36 (25.83)
  3 Blue  'A'                                         1:52.02    1:52.44  
     1) Surratt, Kaitlyn M 10           2) Tremblay, Majken J 09          
     3) Zook, Mara C 09                 4) Knoerzer, Lexi L 10            
                  33.64       54.27 (20.63)     1:23.17 (28.90)     1:52.44 (29.27)
  4 Blue  'B'                                         1:56.66    1:54.64  
     1) Ahrens, Carly M 09              2) Lindseth, Regan C 09           
     3) Troeger, Martha A 12            4) Pitts, Alayna R 11             
                  27.16       56.06 (28.90)     1:25.61 (29.55)     1:54.64 (29.03)
  5 White  'C'                                        2:02.89   x2:04.48  
     1) Prater, Emma C 10               2) Kusler, Katie M 11             
     3) Wylie, Kaeylarae 11             4) Vote, Lexi R 11                
                  30.88     1:02.20 (31.32)     1:34.01 (31.81)     2:04.48 (30.47)
  6 Blue  'C'                                         2:09.44   x2:07.14  
     1) Snoddy, Jaelyn A 09             2) Straw, Bridget I 10            
     3) Pugh, Belle A 09                4) Pubentz, Charlotte R 09        
                  32.67     1:05.47 (32.80)     1:35.57 (30.10)     2:07.14 (31.57)
  7 White  'D'                                        2:05.11   x2:14.21  
     1) Pinter, Natasha R 09            2) Tomochek, Mia G 09             
     3) Montes Hernandez, Andrea 09     4) Ellis, Cara D 09               
                  32.59     1:06.53 (33.94)     1:44.84 (38.31)     2:14.21 (29.37)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White  'A'                                        1:34.61    1:33.95  
     1) Roberts, Gabe C 12              2) Hebert, Dylan J 10             
     3) Duez, Aidan I 09                4) Little, Connor M 10            
                  22.94       47.22 (24.28)     1:12.23 (25.01)     1:33.95 (21.72)
  2 Blue  'A'                                         1:34.23    1:34.33  
     1) Tremblay, Victor R 12           2) Stevens, Jax J 11              
     3) Rosello, Brayden J 12           4) Gowen, Garret G 11             
                  22.29       47.03 (24.74)     1:11.04 (24.01)     1:34.33 (23.29)
  3 Blue  'B'                                         1:37.99    1:38.74  
     1) Conway, Jacob J 11              2) Doehring, Brett R 10           
     3) Jensen, Davis R 11              4) Steinkamp, Andy A 12           
                  23.47       49.61 (26.14)     1:14.62 (25.01)     1:38.74 (24.12)
  4 Blue  'C'                                         1:40.84   x1:41.41  
     1) Unalmis, Kaya E 12              2) Mathews, Clay B 10             
     3) Santos, Logan G 11              4) Le Sueur, Dallin E 10          
                  24.24       49.21 (24.97)     1:15.41 (26.20)     1:41.41 (26.00)
  5 White  'B'                                        1:40.90    1:42.66  
     1) Clowers, Zach A 09              2) Ceylan, Tibet 09               
     3) Wiley, Ethan C 09               4) Pickering, Owen R 12           
                  25.41       53.22 (27.81)     1:20.15 (26.93)     1:42.66 (22.51)
  6 White  'C'                                        1:42.98   x1:42.89  
     1) Sausnock, Mitchell C 12         2) Szabo, Corbin H 10             
     3) Soto, Will A 10                 4) Surratt, Tyler G 10            
                  25.29       52.32 (27.03)     1:18.62 (26.30)     1:42.89 (24.27)
  7 Blue  'D'                                         2:00.38   x2:07.25  
     1) Monk, Tanner G 09               2) Germann, Austin T 09           
     3) Vandiver, Kyle A 09             4) Richards, Barrett T 09         
                  29.22     1:08.87 (39.65)     1:37.09 (28.22)     2:07.25 (30.16)
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahrens, Abigail G         12 Blue Thespians         58.93      59.13  
                  28.44       59.13 (30.69)                                        
  2 Surratt, Kaitlyn M        10 Blue Thespians       1:03.70    1:02.17  
                  30.61     1:02.17 (31.56)                                        
  3 Baggett, Emily G          12 Team Athletes        1:04.90    1:05.09  
                  31.58     1:05.09 (33.51)                                        
  4 Foster, Kylene C          09 Team Athletes        1:11.65    1:10.99  
                  33.98     1:10.99 (37.01)                                        
  5 Weaver, Riley N           11 Team Athletes        1:14.10    1:11.44  
                  34.67     1:11.44 (36.77)                                        
  6 Lindseth, Regan C         09 Blue Thespians       1:16.61    1:13.02  
                  35.83     1:13.02 (37.19)                                        
  7 El-Takach, Bianca G       10 Team Athletes        1:17.52    1:16.83  
                  36.82     1:16.83 (40.01)                                        
  8 Prater, Emma C            10 Team Athletes        1:21.57   x1:21.59  
                  38.90     1:21.59 (42.69)                                        
  9 Britton, Lexi M           09 Blue Thespians       1:44.14    1:31.51  
                  43.28     1:31.51 (48.23)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Garret M           10 Team Athletes          53.77      52.10  
                  25.38       52.10 (26.72)                                        
  2 Beals, Luke W             10 Team Athletes          59.68      55.57  
                  27.34       55.57 (28.23)                                        
  3 Clowers, Zach A           09 Team Athletes          59.99      57.65  
                  28.23       57.65 (29.42)                                        
  4 Conway, Jacob J           11 Blue Thespians            NT      58.16  
                  28.79       58.16 (29.37)                                        
  5 Mathews, Clay B           10 Blue Thespians       1:00.92    1:01.85  
                  29.66     1:01.85 (32.19)                                        
  6 Jensen, Davis R           11 Blue Thespians       1:04.22    1:02.39  
                  29.38     1:02.39 (33.01)                                        
  7 Picotte, John L           10 Blue Thespians       1:10.13    1:06.35  
                  32.55     1:06.35 (33.80)                                        
  8 Blado, Lucas A            09 Team Athletes        1:10.36    1:09.19  
                  33.69     1:09.19 (35.50)                                        
  9 Ceylan, Tibet             09 Team Athletes        1:19.57   x1:17.15  
                  37.03     1:17.15 (40.12)                                        
 10 Richards, Barrett T       09 Blue Thespians       1:19.10   x1:18.09  
                  38.25     1:18.09 (39.84)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagen, Meredith G         09 Team Athletes        1:11.46    1:08.32  
                  32.49     1:08.32 (35.83)                                        
  2 Newman, Alexis L          10 Blue Thespians       1:09.68    1:10.22  
                  33.40     1:10.22 (36.82)                                        
  3 Westwood, Julia K         11 Team Athletes        1:11.76    1:14.39  
                  35.58     1:14.39 (38.81)                                        
  4 Clay, Izzy R              10 Blue Thespians       1:17.88    1:17.15  
                  35.96     1:17.15 (41.19)                                        
  5 Kalman, Natalie P         10 Team Athletes        1:18.71    1:19.68  
                  37.53     1:19.68 (42.15)                                        
  6 Troeger, Martha A         12 Blue Thespians       1:21.62    1:22.06  
                  38.69     1:22.06 (43.37)                                        
  7 Vote, Lexi R              11 Team Athletes        1:26.42    1:24.75  
                  41.45     1:24.75 (43.30)                                        
  8 Worachek, Emily E         11 Blue Thespians       1:27.58    1:24.86  
                  39.78     1:24.86 (45.08)                                        
  9 Tomochek, Mia G           09 Team Athletes        1:27.81   x1:31.12  
                  42.85     1:31.12 (48.27)                                        
 10 Ellis, Cara D             09 Team Athletes        1:35.57   x1:32.51  
                  43.73     1:32.51 (48.78)                                        
 11 Luckett, Whitney D        09 Team Athletes        1:34.93   x1:33.80  
                  44.61     1:33.80 (49.19)                                        
 12 Pugh, Belle A             09 Blue Thespians       1:38.73   x1:36.92  
                  44.75     1:36.92 (52.17)                                        
 13 Manley, Isabella M        09 Blue Thespians       1:37.83   x1:38.48  
                  44.92     1:38.48 (53.56)                                        
 14 Straw, Bridget I          10 Blue Thespians       1:42.64   x1:40.84  
                  49.66     1:40.84 (51.18)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pickering, Owen R         12 Team Athletes        1:00.71    1:00.59  
                  28.64     1:00.59 (31.95)                                        
  2 Steinkamp, Andy A         12 Blue Thespians       1:01.28    1:01.16  
                  28.48     1:01.16 (32.68)                                        
  3 Studdert, Brendan J       09 Blue Thespians       1:01.26    1:01.44  
                  29.29     1:01.44 (32.15)                                        
  4 Soto, Will A              10 Team Athletes        1:14.94    1:11.68  
                  33.67     1:11.68 (38.01)                                        
  5 Le Sueur, Dallin E        10 Blue Thespians       1:14.12    1:12.59  
                  33.51     1:12.59 (39.08)                                        
  6 Hebert, Dylan J           10 Team Athletes        1:14.46    1:13.17  
                  33.64     1:13.17 (39.53)                                        
  7 Monk, Tanner G            09 Blue Thespians       1:17.95    1:17.90  
                  35.22     1:17.90 (42.68)                                        
  8 Butterfield, Bradley J    10 Team Athletes        1:23.41    1:19.30  
                  36.87     1:19.30 (42.43)                                        
  9 Vandiver, Kyle A          09 Blue Thespians       1:25.87   x1:19.95  
                  37.11     1:19.95 (42.84)                                        
 10 Szabo, Corbin H           10 Team Athletes        1:22.81   x1:21.67  
                  36.46     1:21.67 (45.21)                                        
 -- Germann, Austin T         09 Blue Thespians       1:48.48         NS  
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White  'A'                                        3:31.61    3:41.25  
     1) Ebert, Sophie B 12              2) Goebel, Riley K 10             
     3) Grafmiller, Kylee R 10          4) Gould, Serena M 12             
                  27.19       56.40 (56.40)     1:22.82 (26.42)     1:52.12 (55.72)
        2:18.51 (26.39)     2:47.34 (55.22)     3:13.39 (26.05)     3:41.25 (53.91)
  2 Blue  'A'                                         3:40.05    3:48.53  
     1) Lopez, Megan M 10               2) Newman, Alexis L 10            
     3) Surratt, Kaitlyn M 10           4) Ahrens, Abigail G 12           
                  27.73       57.33 (57.33)     1:24.03 (26.70)     1:53.73 (56.40)
        2:21.68 (27.95)     2:52.16 (58.43)     3:08.99 (16.83)     3:48.53 (56.37)
  3 White  'B'                                        4:02.39    4:01.98  
     1) Baggett, Emily G 12             2) Foster, Kylene C 09            
     3) Costello, Emilie A 11           4) Fagen, Meredith G 09           
                  28.69       59.21 (59.21)     1:16.48 (17.27)   2:03.85 (1:04.64)
        2:32.53 (28.68)   3:04.19 (1:00.34)     3:31.38 (27.19)     4:01.98 (57.79)
  4 Blue  'B'                                         4:03.33    4:10.25  
     1) Ahrens, Carly M 09              2) Clay, Izzy R 10                
     3) Tremblay, Majken J 09           4) Troeger, Martha A 12           
                  28.09       58.59 (58.59)     1:28.51 (29.92)   2:01.76 (1:03.17)
        2:30.32 (28.56)     3:01.05 (59.29)     3:32.32 (31.27)   4:10.25 (1:09.20)
  5 Blue  'C'                                         4:17.88   x4:22.22  
     1) Harrison, Madison T 11          2) Han, Phoebe 09                 
     3) VanCleave, Leslie Ann A 09      4) Knoerzer, Lexi L 10            
                  30.41   1:04.93 (1:04.93)     1:36.21 (31.28)   2:10.67 (1:05.74)
        2:41.77 (31.10)   3:17.70 (1:07.03)     3:47.85 (30.15)   4:22.22 (1:04.52)
  6 White  'C'                                        4:24.12   x4:31.59  
     1) Kalman, Natalie P 10            2) Weaver, Riley N 11             
     3) Kusler, Katie M 11              4) Prater, Emma C 10              
                  31.41   1:05.39 (1:05.39)     1:35.85 (30.46)   2:09.79 (1:04.40)
        2:42.49 (32.70)   3:20.20 (1:10.41)     3:54.10 (33.90)   4:31.59 (1:11.39)
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White  'A'                                        3:15.39    3:15.95  
     1) Little, Connor M 10             2) Langley, Luke L 11             
     3) Roberts, Gabe C 12              4) Green, Garret M 10             
                  23.62       49.06 (49.06)     1:12.28 (23.22)     1:38.20 (49.14)
        1:55.25 (17.05)     2:27.98 (49.78)     2:51.34 (23.36)     3:15.95 (47.97)
  2 Blue  'A'                                         3:15.76    3:16.46  
     1) Tremblay, Victor R 12           2) Parnham, Beck W 11             
     3) Unalmis, Kaya E 12              4) Studdert, Brendan J 09         
                  23.11       48.14 (48.14)     1:11.67 (23.53)     1:37.46 (49.32)
        2:01.70 (24.24)     2:27.91 (50.45)     2:51.68 (23.77)     3:16.46 (48.55)
  3 Blue  'B'                                         3:35.56    3:36.44  
     1) Gowen, Garret G 11              2) Conway, Jacob J 11             
     3) Cantrell, Kyle R 11             4) Jensen, Davis R 11             
                  25.64       54.09 (54.09)     1:19.20 (25.11)     1:46.97 (52.88)
        2:12.22 (25.25)     2:40.52 (53.55)     3:07.21 (26.69)     3:36.44 (55.92)
  4 Blue  'C'                                         4:00.26   x4:02.84  
     1) Picotte, John L 10              2) Monk, Tanner G 09              
     3) Echessa, Kimathi L 10           4) Mathews, Clay B 10             
                  27.94       57.85 (57.85)     1:28.46 (30.61)   2:02.05 (1:04.20)
        2:32.71 (30.66)   3:07.30 (1:05.25)     3:33.88 (26.58)     4:02.84 (55.54)
  5 White  'C'                                        4:16.32    4:10.48  
     1) Soto Villalon, Gabriel A 11     2) Blado, Lucas A 09              
     3) Butterfield, Bradley J 10       4) Buben, Alex A 09               
                  29.40   1:03.30 (1:03.30)     1:32.02 (28.72)     2:02.75 (59.45)
        2:34.02 (31.27)   3:10.93 (1:08.18)     3:40.21 (29.28)     4:10.48 (59.55)
 -- White  'B'                                        3:30.88         DQ  
     1) Kusler, Tyler P 12              2) Surratt, Tyler G 10            
     3) Sausnock, Mitchell C 12         4) Beals, Luke W 10               
                  26.20       54.66 (54.66)     1:20.47 (25.81)     1:48.18 (53.52)
        2:14.87 (26.69)     2:44.58 (56.40)     3:08.33 (23.75)          DQ (49.74)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 24                    
 
  1. White                             349.5   2. Blue                              267.5