•  

    Specials Schedule for 2016-2017

    Specials Schedule 2016-2017  B Week

     

    Monday

    Tuesday

    Wednesday

    Thursday

    Friday

    Fifth Grade

    8:10-9:00

    T Johnson

    L Gerga

    M-Azzollini

    PE Kiker/Potter

    T Potter

    L Kiker

    M Johnson

    PE Gerga/Azzollini

    Specials

    Planning

    T Gerga

    L Johnson

    M Potter

    PE Azzollini

    Kiker

    T Azzollini

    L Potter

    M Kiker

    PE Gerga Johnson

    Third

    9:05-

    9:55

    T Badeaux

    L Clark

    M Summers

    PE Scott/Krach

    T Summers

    L Krach

    M Scott

    PE Badeaux/

    Clark

    T Clark

    L Badeaux

    M Krach

    PE Summers/

    Scott

    Specials

    Planning

    T Krach

    L Scott

    M Badeaux

    PE Clark

    Summers

    Fourth Grade

    10:00-10:50

    T Wallace

    L Hunter

    M Monk

    PE Staggs

    Morgenroth

    T Morgenroth

    L Staggs

    M Wallace

    PE Hunter/

    Monk

    T Monk

    L Morgenroth

    M Hunter

    PE Staggs

    Wallace

    T Staggs

    L Wallace

    M Morgenroth

    PE Hunter

    Monk

    Specials

    Planning

    Second

    10:55-11:45

    Specials

    Planning

    T Oyler

    L Hebert

    M Woody

    PE Cagle

    Nichols

    T Nichols

    L Woody

    M Cagle

    PE Oyler/Hebert

    T Woody

    L Oyler

    M Hebert

    PECagle/

    Nichols

    T Cagle

    L Nichols

    M Oyler

    PE Hebert

    Woody

    11:45-12:15

    Specials Teachers Lunch

     

     

     

     

    Kinder

    12:15-1:15

    T Atteberry

    L Alford

    M Monks

    PE Sands

    McGuffey

    T Monks

    L Sands

    M McGuffey

    PE Atteberry

    Alford

    T Sands

    L Atteberry

    M Alford

    PE Monks

    McGuffey

    T McGuffey

    L Monks

    M Sands

    PE Atteberry

    Alford

     

    T Alford

    L McGuffey

    M Atteberry

    PE Monks

    Sands

    First

    1:20-2:10

    T  Otte

    L Talton

    M Rosson

    PE Clay Adams

    Specials Planning

    T Adams

    L Rosson

    M Otte

    PE Clay/Talton

    T Clay

    L Otte

    M Talton

    PE Rosson

    Adams

    T Rosson

    L Clay

    M Adams

    PE-Talton

    /Otte

    2:10-3:00

    T Hebert

    L Cagle

    M Nichols

    PE Woody/

    Olyer

    T Talton

    L Adams

    M Clay

    PE Otte

    Rosson

    T Kiker

    L Azzollini

    M Gerga

    PE Potter

    Johnson

    T Scott

    L Summers

    M Clark

    PE Krach

    Badeaux

    T Hunter

    L Monk

    M Staggs

    PE Morgenroth

    Wallace

    Planning

    3:00-3:45

     

     

     

     

     

     

    Specials Schedule 2016-17 AL Week

     

    Monday

    Tuesday

    Wednesday

    Thursday

    Friday

    Fifth Grade

    8:10-9:00

    A Johnson

    L Gerga

    M-Azzollini

    PE Kiker/Potter

    A Potter

    L Kiker

    M Johnson

    PE Gerga/Azzollini

    Specials

    Planning

    A Gerga

    L Johnson

    M Potter

    PE Azzollini

    Kiker

    A Azzollini

    L Potter

    M Kiker

    PE Gerga Johnson

    Third

    9:05-

    9:55

    A Badeaux

    L Clark

    M Summers

    PE Scott/Krach

    A Summers

    L Krach

    M Scott

    PE Badeaux/

    Clark

    A Clark

    L Badeaux

    M Krach

    PE Summers/

    Scott

    Specials

    Planning

    A Krach

    L Scott

    M Badeaux

    PE Clark

    Summers

    Fourth Grade

    10:00-10:50

    A Wallace

    L Hunter

    M Monk

    PE Staggs

    Morgenroth

    A Morgenroth

    L Staggs

    M Wallace

    PE Hunter/

    Monk

    A Monk

    L Morgenroth

    M Hunter

    PE Staggs

    Wallace

    A Staggs

    L Wallace

    M Morgenroth

    PE Hunter

    Monk

    Specials

    Planning

    Second

    10:55-11:45

    Specials

    Planning

    A Oyler

    L Hebert

    M Woody

    PE Cagle

    Nichols

    A Nichols

    L Woody

    M Cagle

    PE Oyler/Hebert

    A Woody

    L Oyler

    M Hebert

    PE Cagle/

    Nichols

    A Cagle

    L Nichols

    M Oyler

    PE Hebert

    Woody

    11:45-12:15

    Specials Teachers Lunch

     

     

     

     

    Kinder

    12:15-1:15

    A Atteberry

    L Alford

    M Monks

    PE Sands

    McGuffey

    A Monks

    L Sands

    M McGuffey

    PE Atteberry

    Alford

    A Sands

    L Atteberry

    M Alford

    PE Monks

    McGuffey

    A McGuffey

    L Monks

    M Sands

    PE Atteberry

    Alford

     

    A Alford

    L McGuffey

    M Atteberry

    PE Monks

    Sands

    First

    1:20-2:10

    A Otte

    L Talton

    M Rosson

    PE Clay Adams

    Specials Planning

    A Adams

    L Rosson

    M Otte

    PE Clay/Talton

    A Clay

    L Otte

    M Talton

    PE Rosson

    Adams

    A Rosson

    L Clay

    M Adams

    PETalton

    /Otte

    2:10-3:00

    A Hebert

    L Cagle

    M Nichols

    PE Woody/

    Olyer

    A Talton

    L Adams

    M Clay

    PE Otte

    Rosson

    A Kiker

    L Azzollini

    M Gerga

    PE Potter

    Johnson

    A Scott

    L Summers

    M Clark

    PE Krach

    Badeaux

    A Hunter

    L Monk

    M Staggs

    PE Morgenroth

    Wallace

    Planning

    3:00-3:45

     

     

     

     

     

     

    Specials Schedule 2016-2017 AT Week

     

    Monday

    Tuesday

    Wednesday

    Thursday

    Friday

    Fifth Grade

    8:10-9:00

    A Johnson

    T Gerga

    M-Azzollini

    PE Kiker/Potter

    A Potter

    T Kiker

    M Johnson

    PE Gerga/Azzollini

    Specials

    Planning

    A Gerga

    T Johnson

    M Potter

    PE Azzollini

    Kiker

    A Azzollini

    T Potter

    M Kiker

    PE Gerga Johnson

    Third

    9:05-

    9:55

    A Badeaux

    T Clark

    M Summers

    PE Scott/Krach

    A Summers

    T Krach

    M Scott

    PE Badeaux/

    Clark

    A Clark

    T Badeaux

    M Krach

    PE Summers/

    Scott

    Specials

    Planning

    A Krach

    T Scott

    M Badeaux

    PE Clark

    Summers

    Fourth Grade

    10:00-10:50

    A Wallace

    T Hunter

    M Monk

    PE Staggs

    Morgenroth

    A Morgenroth

    T Staggs

    M Wallace

    PE Humter/

    Monk

    A Monk

    T Morgenroth

    M Hunter

    PE Staggs

    Wallace

    A Staggs

    T Wallace

    M Morgenroth

    PE Hunter

    Monk

    Specials

    Planning

    Second

    10:55-11:45

    Specials

    Planning

    A Oyler

    T Hebert

    M Woody

    PE Cagle

    Nichols

    A Nichols

    T Woody

    M Cagle

    PE Oyler/Hebert

    A Woody

    T Oyler

    M Hebert

    PE Cagle/

    Nichols

    A Cagle

    T Nichols

    M Oyler

    PE Hebert

    Woody

    11:45-12:15

    Specials Teachers Lunch

     

     

     

     

    Kinder

    12:15-1:15

    A Atteberry

    T Alford

    M Monks

    PE Sands

    McGuffey

    A Monks

    T Sands

    M McGuffey

    PE Atteberry

    Alford

    A Sands

    T Atteberry

    M Alford

    PE Monks

    McGuffey

    A McGuffey

    T Monks

    M Sands

    PE Atteberry

    Alford

     

    A Alford

    T McGuffey

    M Atteberry

    PE Monks

    Sands

    First

    1:20-2:10

    A Otte

    T Talton

    M Rosson

    PE Clay Adams

    Specials Planning

    A Adams

    T Rosson

    M Otte

    PE Clay/Talton

    A Clay

    T Otte

    M Talton

    PE Rosson

    Adams

    A Rosson

    T Clay

    M Adams

    PE Talton

    /Otte

    2:10-3:00

    A Hebert

    T Cagle

    M Nichols

    PE Woody/

    Olyer

    A Talton

    T Adams

    M Clay

    PE Otte

    Rosson

    A Kiker

    T Azzollini

    M Gerga

    PE Potter

    Johnson

    A Scott

    T Summers

    M Clark

    PE Krach

    Badeaux

    A Hunter

    T Monk

    M Staggs

    PE Morgenroth

    Wallace

     

    Planning

    3:00-3:45