Specials Schedule for 2016-2017

Specials Schedule 2016-2017  B Week

 

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Fifth Grade

8:10-9:00

T Johnson

L Gerga

M-Azzollini

PE Kiker/Potter

T Potter

L Kiker

M Johnson

PE Gerga/Azzollini

Specials

Planning

T Gerga

L Johnson

M Potter

PE Azzollini

Kiker

T Azzollini

L Potter

M Kiker

PE Gerga Johnson

Third

9:05-

9:55

T Badeaux

L Clark

M Summers

PE Scott/Krach

T Summers

L Krach

M Scott

PE Badeaux/

Clark

T Clark

L Badeaux

M Krach

PE Summers/

Scott

Specials

Planning

T Krach

L Scott

M Badeaux

PE Clark

Summers

Fourth Grade

10:00-10:50

T Wallace

L Hunter

M Monk

PE Staggs

Morgenroth

T Morgenroth

L Staggs

M Wallace

PE Hunter/

Monk

T Monk

L Morgenroth

M Hunter

PE Staggs

Wallace

T Staggs

L Wallace

M Morgenroth

PE Hunter

Monk

Specials

Planning

Second

10:55-11:45

Specials

Planning

T Oyler

L Hebert

M Woody

PE Cagle

Nichols

T Nichols

L Woody

M Cagle

PE Oyler/Hebert

T Woody

L Oyler

M Hebert

PECagle/

Nichols

T Cagle

L Nichols

M Oyler

PE Hebert

Woody

11:45-12:15

Specials Teachers Lunch

 

 

 

 

Kinder

12:15-1:15

T Atteberry

L Alford

M Monks

PE Sands

McGuffey

T Monks

L Sands

M McGuffey

PE Atteberry

Alford

T Sands

L Atteberry

M Alford

PE Monks

McGuffey

T McGuffey

L Monks

M Sands

PE Atteberry

Alford

 

T Alford

L McGuffey

M Atteberry

PE Monks

Sands

First

1:20-2:10

T  Otte

L Talton

M Rosson

PE Clay Adams

Specials Planning

T Adams

L Rosson

M Otte

PE Clay/Talton

T Clay

L Otte

M Talton

PE Rosson

Adams

T Rosson

L Clay

M Adams

PE-Talton

/Otte

2:10-3:00

T Hebert

L Cagle

M Nichols

PE Woody/

Olyer

T Talton

L Adams

M Clay

PE Otte

Rosson

T Kiker

L Azzollini

M Gerga

PE Potter

Johnson

T Scott

L Summers

M Clark

PE Krach

Badeaux

T Hunter

L Monk

M Staggs

PE Morgenroth

Wallace

Planning

3:00-3:45

 

 

 

 

 

 

Specials Schedule 2016-17 AL Week

 

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Fifth Grade

8:10-9:00

A Johnson

L Gerga

M-Azzollini

PE Kiker/Potter

A Potter

L Kiker

M Johnson

PE Gerga/Azzollini

Specials

Planning

A Gerga

L Johnson

M Potter

PE Azzollini

Kiker

A Azzollini

L Potter

M Kiker

PE Gerga Johnson

Third

9:05-

9:55

A Badeaux

L Clark

M Summers

PE Scott/Krach

A Summers

L Krach

M Scott

PE Badeaux/

Clark

A Clark

L Badeaux

M Krach

PE Summers/

Scott

Specials

Planning

A Krach

L Scott

M Badeaux

PE Clark

Summers

Fourth Grade

10:00-10:50

A Wallace

L Hunter

M Monk

PE Staggs

Morgenroth

A Morgenroth

L Staggs

M Wallace

PE Hunter/

Monk

A Monk

L Morgenroth

M Hunter

PE Staggs

Wallace

A Staggs

L Wallace

M Morgenroth

PE Hunter

Monk

Specials

Planning

Second

10:55-11:45

Specials

Planning

A Oyler

L Hebert

M Woody

PE Cagle

Nichols

A Nichols

L Woody

M Cagle

PE Oyler/Hebert

A Woody

L Oyler

M Hebert

PE Cagle/

Nichols

A Cagle

L Nichols

M Oyler

PE Hebert

Woody

11:45-12:15

Specials Teachers Lunch

 

 

 

 

Kinder

12:15-1:15

A Atteberry

L Alford

M Monks

PE Sands

McGuffey

A Monks

L Sands

M McGuffey

PE Atteberry

Alford

A Sands

L Atteberry

M Alford

PE Monks

McGuffey

A McGuffey

L Monks

M Sands

PE Atteberry

Alford

 

A Alford

L McGuffey

M Atteberry

PE Monks

Sands

First

1:20-2:10

A Otte

L Talton

M Rosson

PE Clay Adams

Specials Planning

A Adams

L Rosson

M Otte

PE Clay/Talton

A Clay

L Otte

M Talton

PE Rosson

Adams

A Rosson

L Clay

M Adams

PETalton

/Otte

2:10-3:00

A Hebert

L Cagle

M Nichols

PE Woody/

Olyer

A Talton

L Adams

M Clay

PE Otte

Rosson

A Kiker

L Azzollini

M Gerga

PE Potter

Johnson

A Scott

L Summers

M Clark

PE Krach

Badeaux

A Hunter

L Monk

M Staggs

PE Morgenroth

Wallace

Planning

3:00-3:45

 

 

 

 

 

 

Specials Schedule 2016-2017 AT Week

 

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Fifth Grade

8:10-9:00

A Johnson

T Gerga

M-Azzollini

PE Kiker/Potter

A Potter

T Kiker

M Johnson

PE Gerga/Azzollini

Specials

Planning

A Gerga

T Johnson

M Potter

PE Azzollini

Kiker

A Azzollini

T Potter

M Kiker

PE Gerga Johnson

Third

9:05-

9:55

A Badeaux

T Clark

M Summers

PE Scott/Krach

A Summers

T Krach

M Scott

PE Badeaux/

Clark

A Clark

T Badeaux

M Krach

PE Summers/

Scott

Specials

Planning

A Krach

T Scott

M Badeaux

PE Clark

Summers

Fourth Grade

10:00-10:50

A Wallace

T Hunter

M Monk

PE Staggs

Morgenroth

A Morgenroth

T Staggs

M Wallace

PE Humter/

Monk

A Monk

T Morgenroth

M Hunter

PE Staggs

Wallace

A Staggs

T Wallace

M Morgenroth

PE Hunter

Monk

Specials

Planning

Second

10:55-11:45

Specials

Planning

A Oyler

T Hebert

M Woody

PE Cagle

Nichols

A Nichols

T Woody

M Cagle

PE Oyler/Hebert

A Woody

T Oyler

M Hebert

PE Cagle/

Nichols

A Cagle

T Nichols

M Oyler

PE Hebert

Woody

11:45-12:15

Specials Teachers Lunch

 

 

 

 

Kinder

12:15-1:15

A Atteberry

T Alford

M Monks

PE Sands

McGuffey

A Monks

T Sands

M McGuffey

PE Atteberry

Alford

A Sands

T Atteberry

M Alford

PE Monks

McGuffey

A McGuffey

T Monks

M Sands

PE Atteberry

Alford

 

A Alford

T McGuffey

M Atteberry

PE Monks

Sands

First

1:20-2:10

A Otte

T Talton

M Rosson

PE Clay Adams

Specials Planning

A Adams

T Rosson

M Otte

PE Clay/Talton

A Clay

T Otte

M Talton

PE Rosson

Adams

A Rosson

T Clay

M Adams

PE Talton

/Otte

2:10-3:00

A Hebert

T Cagle

M Nichols

PE Woody/

Olyer

A Talton

T Adams

M Clay

PE Otte

Rosson

A Kiker

T Azzollini

M Gerga

PE Potter

Johnson

A Scott

T Summers

M Clark

PE Krach

Badeaux

A Hunter

T Monk

M Staggs

PE Morgenroth

Wallace

 

Planning

3:00-3:45

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

CLOSE